Zalety zastosowania powłoki ceramicznej na samochód

Ceramiczna powłoka na samochód to skuteczny sposób na zabezpieczenie lakieru. Jednak ochrona karoserii to niejedyna zaleta tego praktycznego rozwiązania. Jeśli szukasz sposobu na to, jak zadbać o swoje auto, zapraszamy do lektury!

Poznaj wszystkie zalety powłoki ceramicznej

Jak wspomnieliśmy we wstępie, powłoka ceramiczna na samochód jest jednym z lepszych sposobów ochrony lakieru. Ta warstwa stworzona z maleńkich cząsteczek ceramiki skutecznie zabezpiecza karoserię przed zadrapaniami, korozją, ale również działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak sól drogowa czy kwaśne deszcze.

Poza tym, ze względu na swoją gładką strukturę, znacznie ułatwia pielęgnację samochodu. Z auta pokrytego ceramiką z łatwością usuniesz wszystkie zabrudzenia oraz zanieczyszczenia. Bez uciążliwego tarcia i szorowania – które zresztą są niewskazane, ale o tym później.

A przy okazji łatwiejszych zabiegów pielęgnacyjnych, trzeba również wspomnieć, że ceramika ma właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że skutecznie odpycha cząsteczki wilgoci!

Warto też zaznaczyć, że powłoka ceramiczna to nie wydatek, lecz inwestycja. Nie tylko pozwala wydłużyć żywotność lakieru, co przekłada się na lepszą cenę przy ewentualnej odsprzedaży auta, lecz również swoją trwałością znacznie przewyższa inne metody ochrony karoserii – takie jak woskowanie.

Powłoka ceramiczna to również świetny sposób na zadbanie o estetykę pojazdu. Warstwa ochronna sprawia, że lakier jest bardziej błyszczący, a kolor karoserii znacznie głębszy.

Jak dbać o powłokę ceramiczną?

Z pewnością chcesz, żeby powłoka ceramiczna służyła Ci jak najdłużej. Dlatego, zanim zdecydujesz się na ten zabieg, warto dowiedzieć się, jak o nią dbać.

oklejanie-aut
oklejanie-aut

 

Przede wszystkim wybieraj preparaty i kosmetyki do mycia aut o neutralnym pH. Kwasowe lub zasadowe detergenty mogą uszkodzić warstwę zabezpieczającą. Poza tym unikaj produktów o właściwościach ścierających – dotyczy to również akcesoriów do mycia auta. Jeśli myjesz samochód ręcznie, najlepszym rozwiązaniem będzie ściereczka lub rękawica z mikrofibry oraz miękka szczotka.

Jeśli myjesz auto na myjni, upewnij się, że w interesującym Cię punkcie są stosowane detergenty bezpieczne dla powłok ceramicznych. Przed wprowadzeniem auta na myjnię, usuń z niego wszystkie większe zabrudzenia miękką ściereczką.

Dobrym pomysłem jest również zakup specjalnych sprayów oraz preparatów, z pomocą których możesz odświeżyć powłokę w miejscach, w których bardziej się zużyła.

Gdzie można nałożyć powłokę ceramiczną?

Powłokę ceramiczną najlepiej nakładać w zakładach i warsztatach świadczących tego rodzaju usługi. Warstwa ochronna powinna być aplikowana w specjalnych warunkach, żeby faktycznie miała wszystkie opisane powyżej właściwości. Jeśli więc nie masz praktyki w tego rodzaju zabiegach, lepiej pozostawić to zadanie profesjonalistom!

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w powłokę ceramiczną, z pewnością zainteresują Cię usługi serwisu Perfekcyjne Auto. Firma oferuje aplikację najwyżej jakości, długo utrzymujących się powłok, które sprawią, że Twoje auto będzie odpowiednio chronione, a przy tym zyska atrakcyjny wygląd!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

ubezpieczenie-assistance-spokoj-podczas-kazdej-podrozy

Ubezpieczenie assistance – spokój podczas każdej podróży

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobiłbyś, gdyby Twój pojazd podczas podróży uległ awarii w najmniej oczekiwanym momencie?...
jedzenie warszawa

Catering w Łodzi – wygodne i smaczne rozwiązanie dla...

Wybór cateringu może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Łódź. Miasto to oferuje bogactwo...

Problemy prawne w rodzinie? Prawnik pomoże!

W życiu rodzinnym nie zawsze jest harmonijnie i czasem potrzebujemy wsparcia prawnego, aby uporządkować relacje czy rozstrzygnąć...

Nieoceniona pomoc w przypadku depresji

Depresja jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych, dotykającym coraz większej liczby osób. Rolą psychiatry w leczeniu...

Jak dobrać szorty do swojej stylizacji?

Tworzenie stylizacji na upalne dni wiąże się z koniecznością znalezienia równowagi pomiędzy wyglądem a wygodą. To, co...
lakier-samochod

Oklejanie samochodów folią – gdzie w Warszawie?

Samochód to nie tylko sposób poruszania się z punktu A do punktu B, ale także wyraz naszej...