Zakup nowego auta – co brać pod uwagę?

Chcesz kupić sobie nowe auto? Poszukiwania nowego, wymarzonego samochodu to temat dla większości osób bardzo pasjonujący. Chęć odmiany, nowe możliwości technologiczne, potrzeba większej przestrzeni, czy nawet ochota żeby pochwalić się przed znajomymi. Tak, wszystko to sprawia, że chcemy wybrać jak najwspanialszy pojazd dla siebie. Warto jednak zachować chłodną głowę i dokładnie porównać wszystkie możliwe opcje, aby dokonać jak najtrafniejszego wyboru. Aspekty ekonomiczne także są tutaj ważne, gdyż to przecież inwestycja na lata!

Ustal budżet na samochód

Zdecydowanie najmniej przyjemny aspekt przy wyborze nowego auta to kwestia finansowa. Zweryfikuj, jaki budżet możesz na to przeznaczyć i postaraj się znaleźć samochód mieszczący się w jego widełkach. Dobrze jest zwrócić się do renomowanego salonu samochodowego – przykładowo sprzedawcy z salonu Hyundai w Warszawie z pewnością wskażą Ci korzystne rozwiązania. Zawsze warto skonsultować się z profesjonalistami, ponieważ fachowym okiem mogą doradzić Ci także w kwestiach technicznych porównując poszczególne modele aut.

Pamiętaj, że wiele dealerów samochodowych, np. oddział Hyundai Warszawa ma dla swoich klientów bardzo dogodne warunki finansowania. Możesz wziąć auto w leasing, albo skorzystać z opcji wynajmu długoterminowego. Co ciekawe, korzystając z tej ostatniej możliwości, pakiet przeglądów i napraw będziesz mieć w cenie. Weź to pod uwagę przy planowaniu budżetu na nowy pojazd. Natomiast w przypadku leasingu nie musisz nawet dokonywać wpłaty własnej na samochód.

Sprawdź kwestie bezpieczeństwa

Bez wątpienia temat bezpieczeństwa przy poszukiwaniach nowego auta, powinien być poruszany. Bez tego ani rusz! Warto zweryfikować, czy samochód, którym jesteśmy zainteresowani posiada np. czujniki parkowania oraz zestawy kamer (przydatne zwłaszcza jeśli dużo czasu poruszamy się po mieście w rejonach, gdzie trudno o miejsce parkingowe).

Must have to oczywiście systemy hamulcowe ABS i EBD, które pozwalają lepiej kontrolować samochód podczas gwałtownego hamowania. Nieoceniony może okazać się w takich przypadkach także system stabilizacji toru jazdy, tzw. ESP. Poprawia on stabilność samochodu w trudnych warunkach, np. ostre zakręty, czy nierówne drogi. Przydaje się także w jeździe po lodzie lub śniegu. Ważne są oczywiście także poduszki powietrzne usytuowane w kierownicy, desce rozdzielczej, a także drzwiach i fotelach auta. Z założenia mają one chronić osoby przebywające w aucie, gdyby doszło do wypadku.

Czy mogę odbyć jazdę próbną, przed zakupem samochodu?

Jeśli przymierzasz się do zakupu konkretnego modelu auta, jak najbardziej wskazane jest, abyś zapisał się na jazdę próbną. Pozwoli Ci to poznać interesujący Cię samochód – dosłownie – od wewnątrz i zweryfikować, czy będzie wygodny w praktyce. Większość dealerów jest otwarta na możliwość jazdy próbnej dla swoich klientów. Zwykle możesz zapisać się na nią poprzez formularz na stronie internetowej  lub, jeśli wolisz, umówić się telefonicznie.

Co się dzieje w Warszawie

Jaki komis samochodowy w Warszawie wybrać?

Decydując się na zakup używanego samochodu, najlepszą opcją będzie dokonanie transakcji w autokomisie. Jest to o wiele...

Praktyki w zakresie zakupu i utrzymania samochodów używanych z...

Kupno używanego auta z salonu wymaga dokładnego przeglądu oraz testów. Trzeba też wybrać zaufanego sprzedawcę. Niestety wiele...

Najszybszy Avant na świecie już w Warszawie. Model Audi...

W Wilanowie pojawi się najszybszy model Audi na świecie RS6 Performance. Fani motoryzacji mogą podziwiać to wyjątkowe...
Skip to content