Wymiana baterii w IPhone – jak zrobić to mądrze?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że iPhone to świetne telefony, które mają ogrom zalet. Nie zmienia to jednak faktu, że i one również ulegają awariom. Nie jest to więc tak, że pomimo całej świetności są to produkty niezniszczalne. Są takie momenty, w których trzeba po prostu wymienić baterię. Postanowiliśmy sprawdzić co warto wiedzieć o całej tej operacji. Aby się o tym przekonać i dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że iPhone to świetne telefony, które mają ogrom zalet. Nie zmienia to jednak faktu, że i one również ulegają awariom. Nie jest to więc tak, że pomimo całej świetności są to produkty niezniszczalne. Są takie momenty, w których trzeba po prostu wymienić baterię. Postanowiliśmy sprawdzić co warto wiedzieć o całej tej operacji. Aby się o tym przekonać i dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Unikanie zwykłych salonów naprawy telefonów komórkowych

Niestety, zdarzają się sytuacje, w których to idziemy na łatwiznę, ponieważ nie chcemy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu Apple. Wolimy oddać nasz sprzęt w miejsce, gdzie jest taniej i być może bliżej. Jest to błąd, przede wszystkim z prostego powodu – osoby pracujące w takich salonach niekoniecznie muszą mieć wiedzę dotyczącą nowych technologii zawartych w produktach Apple. Zaznaczamy z góry, że nie mamy nic przeciwko osobom tam pracującym, bo rzeczywiście mogą być to ludzie z pasją, natomiast niekoniecznie muszą mieć oni doświadczenie.

Oddanie telefonu do profesjonalnego serwisu Apple na Woli – AppleHome – sprawi, że będziemy mieć pewność, że nasze urządzenie zostanie naprawione w 100%. Dodatkowo będzie na nie umieszczona gwarancja, która będzie pewnym buforem bezpieczeństwa dla klienta. Należy tutaj powiedzieć, że iPhone nie należy do najtańszych urządzeń, więc jeżeli oddamy je do zwykłego salonu, to nie dość, że wymiana baterii może nie dojść do skutku, to dodatkowo mogą być problemy z naprawą i telefon będzie w gorszym stanie.

Wymiana baterii w iPhone a jakość obsługi klienta

Profesjonalne serwisy Apple mają to do siebie, że do każdego zamówienia podchodzą indywidualnie, natomiast obsługa klienta zawsze jest na najwyższym poziomie. Klient, który nabył iPhone’a musi mieć pewność, że jest traktowany w sposób poważny i odzwierciedlający nieco wyższe ceny tych urządzeń. Wymiana baterii w iPhone nierzadko odbywa się na poczekaniu, więc klient może otrzymać swój telefon raptem w 20-30 minut.

Jeżeli mówimy o wysokiej jakości obsługi klienta, to mamy na myśli również inne usługi. Jedną z nich jest bezpłatna diagnoza, która pomoże na zlokalizowanie dodatkowych usterek, o ile takie są. Spora część serwisów oferuje również usługę door-to-door, która polega na tym, że kurier odbiera sprzęt z miejsca zamieszkania klienta i bezpłatnie dostarcza go do salonu. Sprawia to, że można oszczędzić sporo czasu i nie musimy osobiście się fatygować do licencjonowanego serwisu.

Wymiana baterii a oryginalne części iPhone

Wymiana baterii w profesjonalnym serwisie Apple to gwarancja, że wszelkie części, które zostaną w nim umieszczone są oryginalne. Nie zawsze jest taka pewność gdy sami kupujemy baterię. Jakość jest najistotniejsza, a jeżeli nie ma możliwości z korzystania z oryginalnych części, to klient jest o tym powiadamiany i zostaje umieszczany najwyższej klasy zamiennik.

Jak dostrzec, że coś się dzieje niedobrego z baterią? Przede wszystkim po spadku jej mocy i krótszym okresie funkcjonowania telefonu, wolniejszym działaniu aplikacji czy też nagrzewaniu się urządzenia. Nie ma na co czekać aż bateria sama “padnie” i może się okazać, że nie będziemy mogli skorzystać z iPhone’a wtedy, kiedy najbardziej będziemy go potrzebować.

Tekst powstał przy współpracy z Warszawskim serwisem urządzeń Apple – AppleHome.pl

Co się dzieje w Warszawie

Konferencja ZWCAD 2024 – Zapraszamy na spotkanie w Warszawie

Konferencja ZWCAD 24 to wydarzenie branżowe skierowane do szeroko pojętej społeczności użytkowników programu CAD. Już 28 września...

Zatrudnienia i zwolnienia w branży IT w 2023 roku

przeciętnego wynagrodzenia w całej gospodarce. Specjaliści IT mogli przebierać w ofertach pracy, szukając najlepszej. Jednak pod koniec...
skup-nowych-tonerow-w-warszawie-jak-odzyskac-pieniadze

Skup nowych tonerów w Warszawie – jak odzyskać pieniądze?

Wszystkie sprzęty, także drukarki, kiedyś się zużywają. Zdarza się, że dochodzi do awarii, z którą nie sposób...
Skip to content