Jak mieć biznesowy adres w Warszawie, czyli biuro wirtualne opcją dla Ciebie

Gdy zakładasz działalność gospodarczą, jednym z kluczowych jej elementów, jest adres firmy. Nie zawsze jednak mamy możliwość lub chęć wskazywania prywatnego adresu. W takim przypadku różne firmy, przedsiębiorstwa i spółki mogą skorzystać z opcji jaką jest wirtualny adres. Co ważne, takie wirtualne biuro może być w centrum wielkiego miasta np. Warszawy, nawet jeśli realnie nie w nim mieszkasz. Czym jest dokładnie biuro wirtualne? Dla kogo dedykowane są wirtualne biura? Jakie są zalety wirtualnego biura? Gdzie znajdziesz wirtualne biuro Warszawa?

Biura wirtualne – czym są, dla kogo i legalność

Każdy, kto zakłada działalność gospodarczą w Polsce, musi dysponować konkretnym adresem dla swojej działalności. Określa to ustawa z 25 września 2015 r. o swobodzie działalności gospodarczej, mówiąc, że “osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą wskazać adres i tytuł prawny do lokalu.” Takie biuro powinno dokonywać czynności administracyjnych, podlegać pod wypełnienie dokumentów podatkowych czy posiadać u siebie dokumenty firmy tj. faktury. Jak wiemy, praktyka często rozmija się z teorią. Wiele przedsiębiorców, zwłaszcza prowadzących działalność jednoosobową nie posiada odrębnej siedziby, a używa do tego celu swojego prywatnego adresu zamieszkania. Są jednak alternatywne rozwiązania.

Adres wirtualny (biuro wirtualne) tworzony jest bez konieczności fizycznej obecności kontrahenta, w dowolnym miejscu w kraju. Możesz prowadzić firmę w Piasecznie, ale posiadać adres w Warszawie. I wcale nie musisz płacić za faktyczny wynajem biura. Biuro wirtualne to usługa polegająca na wynajmie adresu i świadczona jest przez te podmioty, które posiadają kadrę pracowników oraz przestrzeń biurową. Wykupując w niej usługi, możesz się w niej fizycznie nie pojawiać. Dodatkowo pracownicy biura mogą wykonywać za Ciebie część czynności np. przekazywać, skanować dokumenty, odbierać pocztę itp.

Podczas rejestracji firmy musisz dysponować adresem siedziby, ale polskie prawo dopuszcza też wynajem adresu. To nowoczesne rozwiązanie, ale w pełni legalne, pod warunkiem, że firma, dysponująca wirtualnym biurem posiada zgodę właściciela lokalu do wynajmowania go osobom trzecim.

Biuro wirtualne jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które szukają prestiżowego adresu i chcą, by obsługiwał jej konkretny urząd skarbowy np. w centrum Warszawy. To także świetna opcja dla osób, które pracują zdalnie, a zatem dla wszelkich freelancerów. To dobra opcja dla start-upów, kancelarii prawnych i podatkowych, nowych działalności potrzebujących atrakcyjnego adresu, sklepów internetowych, agencji marketingowych, firm szkoleniowych.

E biuro i jego zalety

Biuro wirtualne https://www.biurowirtualnewarszawa.pl/ to nie tylko sam adres, ale także szereg usług. Wiążą się one z możliwością skorzystania z takich opcji jak: odbiór korespondencji, skanowanie poczty, obsługę poczty, przyjmowanie interesantów, odbieranie telefonów.

Firma, udostępniająca e-biuro może ci zaproponować co-working (czyli miejsce do pracy, jeśli będziesz miał taka potrzebę), sale konferencyjne. Wynajmując biuro wirtualne zyskujesz szereg zalet, nie tylko prestiżowy adres w prestiżowej lokalizacji, ale także praktyczny adres korespondencyjny, obniżone koszty obsługi biurowej, brak kosztów za zakup urządzeń biurowych, mniej kosztów za czynsz, media, opłaty, outsourcing usług biurowych i księgowych.

Wydatki na wirtualne biuro możesz wpisać w koszty działalności, zyskujesz dodatkową pomoc w założeniu firmy i jej prowadzeniu. Zyskujesz też bardziej atrakcyjną migrację podatkową.

Biura w centrum Warszawy

Nasza firma to szeroka gama usług na najwyższym poziomie i najlepszy adres w samym centrum Warszawy.

Jeśli szukasz adresu na biznes w Warszawie, chętnie ci go udostępnimy, nawet na czas nieokreślony. Długoletnie doświadczenie sprawia, że możemy świadczyć usługi naszej firmy w komfortowych warunkach.

Postaw już dzisiaj na wirtualne biuro i zobacz, jak wiele korzyści ono dla ciebie niesie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

warszawska secesja spacer

Warszawska SECESJA. Spacer z przewodnikiem

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Al. Jerozolimskie 50 Niektórzy twierdzą,...
wyprzedaż garażowa warszawa

Wyprzedaż Garażowa na Bazarze Różyckiego

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Targowa 54 Pierwsza...
spacer warszawa praga

Dawnej Pragi gangi, haracze i patologie – spacer 13...

📅 Data: sobota, 13 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Floriańska 14 Polskie...
zabójstwo w Warszawie

Warszawa Wola, ciała 4 mężczyzn w kamienicy przy Grzybowskiej

Warszawska policja zatrzymała 7 osób w związku z makabrycznym znaleziskiem w starej kamienicy przy ulicy Grzybowskiej w...
Rafał Trzaskowski - Paweł Supernak PAP

Rafał Trzaskowski ponownie prezydentem Warszawy

Rafał Trzaskowski po raz kolejny zwycięża w wyborach na prezydenta Warszawy. Obecny prezydent zdeklasował przeciwników i uzyskał imponujące...
Zdrowie dla Ciebie, nadzieja dla innych_

Darmowe badanie serca oraz oddawanie krwi w Wola Parku

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, klienci galerii będą mogli skorzystać z darmowych badań profilaktyki zdrowotnej, wśród których...