Warszawa – Stare Miasto, Starówka

Centralna dzielnica Warszawy w centrum Starego Miasta jest jednym z najpopularniejszych obszarów miasta i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta historyczna dzielnica, odbudowana po bombardowaniach z czasów II wojny światowej, które zniszczyły jej większość, jest wypełniona restauracjami, galeriami sztuki, sklepami i kawiarniami zaprojektowanymi tak, aby naśladować dawne budynki regionu z XIV-XVIII wieku. Na Starym Mieście znajdują się między innymi takie atrakcje jak Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum i Kolumna Króla Zygmunta III Wazy.

Podróżni uwielbiają tętniącą życiem atmosferę i urocze budynki Starego Miasta, dodając, że okolica jest doskonałym miejscem na zakupy, obserwowanie ludzi i zaopatrzenie się w pamiątki. Jednak obszar ten jest często pełen turystów, więc spodziewaj się wyższych cen w restauracjach przy placu. Jeśli nie chcesz ocierać się łokciami o innych gości, rozważ przybycie wcześnie (przed 10 rano).

Stare Miasto leży na lewym brzegu Wisły, na południe od warszawskiego Nowego Miasta. Wizyta jest bezpłatna przez 24 godziny na dobę, ale większość sklepów jest otwarta dopiero o 10:00. Bezpłatne wycieczki piesze po Starym Mieście oferowane są codziennie o 10:00 przez firmy takie jak Orange Umbrella Free Tour i FreeWalkingTour.com. Nie można dokonać rezerwacji,  więc zaplanuj przybycie na Plac Zamkowy (gdzie wycieczki rozpoczynają się) wcześnie, aby upewnić się, że znajdziesz miejsce. W sąsiedztwie znajduje się wiele śródmiejskich restauracji i hoteli, a także kilka przystanków autobusowych i przystanek tramwajowy Stare Miasto.

Warszawa Starówka - Stare Miasto, atrakcje
Warszawa Starówka – Stare Miasto, atrakcje

Adres: Świętojańska, 00-266 Warszawa


 

Polecamy śledzić na bieżąco aktywna Warszawa

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content