Soczewki kontaktowe – dobierz pod swój problem

Leczenie wzroku w ostatnich dekadach przeszło niejedną rewolucję.

Zmieniły się bardzo mocno metody diagnostyki, a także leczenia i zapobiegania wielu chorobom oraz wadom wzroku. Dzięki tak szerokiej wiedzy leczymy skutecznie młodszych, starszych, a nawet pacjentów w podeszłym wieku. Dzisiaj nawet skomplikowana i bardzo złożona wada wzroku nie musi oznaczać rezygnacji z jakichkolwiek aktywności, czy też pogorszenia komfortu życia na co dzień. Oczywiście podstawą zawsze będzie odpowiednio wczesne zareagowanie na nasze dolegliwości związane ze wzrokiem.

Popularne wady wzroku

Wad wzroku jest cale mnóstwo, choć przyznać trzeba, że zdecydowana ich większość to stosunkowo łatwe do korekcji i wyleczenia wady. Najpowszechniej występuje miopia czyli krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, a także starczowzroczność czyli prezbiopia. W przypadku krótkowzroczności problem mamy z widzeniem przedmiotów znajdujących się dalej od nas, w przypadku dalekowzroczności – tych, które znajdują się bliżej nas. Podobnie w przypadku prezbiopii, która daje dość podobne objawy do dalekowzroczności. Astygmatyzm niestety na domiar złego występuje czasami w połączeniu z innymi wadami wzroku, co znacząco utrudnia diagnostykę i leczenie. Astygmatycy widzą obraz przede wszystkim rozmyty.

Dostępne metody korekcji i leczenia

Metod leczenia i korekcji mamy dzisiaj bardzo wiele. W przypadku każdej z powszechnie występujących wad wzroku znajdziemy wiele różnych metod leczenia, które są w stanie pomóc w tej konkretnej wadzie. Może to być chociażby zabieg laserowy polegający na korekcji kształtu oka. Najpowszechniej stosowane są jednak okulary korekcyjne, a także soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dla wielu osób aktywnych lepszym wyborem będą soczewki. Jednak przy niektórych problemach z naszymi oczami, przed ich zaleczeniem noszenie soczewek może być niewygodne lub niewskazane.

Soczewki kontaktowe z CooperVision.pl to możliwość otrzymania soczewek prosto do domu w formie wysyłkowej, co jest niesamowicie wygodną opcją zakupu.

Diagnoza i profilaktyka – podstawa leczenia

Oczywiście najważniejsze w przypadku naszego zdrowia jest stałe kontrolowanie i podejście profilaktyczne. To szczególnie u najmłodszych może uchronić nas przed konsekwencjami nie leczonych wad wzroku. A te wbrew pozorom mogą być stosunkowo poważne. W przypadku dzieci możemy spotkać się nawet z zaburzeniami rozwojowymi, a w przypadku osób dorosłych może dochodzić do wielu sytuacji niebezpiecznych, a także znaczącego obniżenia jakości życia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Hiszpańskie tapas pod lupą – wszystko, co trzeba o...

Słońce, wino, flamenco, sjesta i corrida – oto kilka popularnych skojarzeń z Hiszpanią. Do tej listy obowiązkowo...

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...

Na co zwrócić uwagę, wybierając nocleg w Łodzi?

Łódź od kilku lat zyskuje na popularności i staje się miejscem coraz chętniej odwiedzanym przez turystów. Z...
Wywóz gruzu – Warszawa

Warszawa – jak pozbyć się gruzu i odpadów po...

Efektem remontu jest piękne, odnowione wnętrze. Przy okazji powstają jednak różnego rodzaju odpady, których należy się pozbyć....