Regeneracja włosów – keratynowe prostowanie, botox, nanoplastia i zabieg micromist

Piękne włosy uważane są niewątpliwie za jeden z największych atutów kobiety. Niestety, niełatwo jest utrzymać je zdrowe i błyszczące cały rok. Zmienna pogoda (wiatr, deszcz, ostre słońce itp.), koloryzacja, częsta stylizacja – to czynniki negatywnie wpływające na strukturę włosa. W rezultacie fryzura staje się matowa, włosy spuszone, a końcówki rozdwojone i rozkruszone. Na szczęście, nowoczesne fryzjerstwo oferuje zabiegi, dzięki którym możliwe jest “odratowanie” nawet bardzo zniszczonych i nadwyrężonych pasm. Prostowanie keratynowe, botox, Nanoplastia, Micromist – to jedne z najlepszych i najpopularniejszych zabiegów głęboko regenerujących włosy.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie to zabieg, który większości kobiet kojarzy się z efektem trwałego wyprostowania puszących się, kręconych włosów. To prawda, jednak efekt gładkiej, prostej fryzury to tak naprawdę jego efekt uboczny. Głównym zadaniem zabiegu jest regeneracja oraz intensywne odżywienie włosów za pomocą dostarczenia im utraconej (głównie dzięki częstym stylizacjom, silnym kosmetykom oraz skrajnym warunkom atmosferycznym) keratyny – podstawowego budulca włosa. Zabieg idealnie nadaje się dla osób zmagających się z suchymi, puszącymi się, matowymi, łamliwymi włosami, a profesjonalnie wykonana usługa pomaga je odżywić, odbudować, wygładzić, nadać blasku, a nawet uchronić przed zniszczeniami. Po keratynowym prostowaniu włosy lepiej się rozczesują, a zapuszczenie ich jest o wiele prostsze. Długość zabiegu uzależniona jest od typu włosów, ale trwa około 2 godzin.

W naszych salonach korzystamy z dwóch sztandarowych marek keratyny do włosów: Amazon i Inoar, aby mieć pewność, że zabieg przyniesie pożądane efekty, a klientka będzie zadowolona. Efekty keratynowego prostowania utrzymują się od 3, nawet do 6 miesięcy, a regularne wykonywanie zabiegów dodatkowo je wydłuża.

Botox na włosy

Botox na włosy jest mniej znanym niż keratynowe prostowanie, lecz coraz bardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w salonach fryzjerskich. Jego głównym celem jest odbudowa struktury włosa. Botox polega na wtłoczeniu między otoczkę a korę włosa składników odżywczych, m.in. kwasu hialuronowego, kolagenu i wyciągu z jagód acai. Zabieg wywołuje efekt trwale wygładzonych, miękkich, prostych i lśniących włosów. Szczególnie zadowolone z botoxu będą klientki z farbowanymi pasmami, ponieważ zabieg dodatkowo odżywia ich kolor. W naszych salonach, wykonując botox wykorzystuje się kosmetyki firm Inoar oraz Jean Paul Myne. Czas wykonania uzależniony jest od typu włosów, aczkolwiek wynosi około 40 minut. Efekt utrzymuje się do około 15 myć.

Nanoplastia

Nanoplastia to dość nowy, innowacyjny sposób na odżywienie i trwałe wyprostowanie włosów. Produkty do niej wykorzystywane nie posiadają w składzie formaldehydów, (które występują w większości kosmetyków do keratynowego prostowania) a zamiast nich, bogate są w naturalne składniki, głównie kwas glioksylowy. Zabieg, ze względu na brak wspomnianego formaldehydu, bezpieczny jest dla kobiet w ciąży i osób z problemami zdrowotnymi. Nanoplastia polega na wprowadzeniu substancji aktywnych wewnątrz włosa za pomocą niezwykle małych cząsteczek. Do utrzymania efektu idealnych włosów, po zabiegu zaleca się korzystanie ze specjalnej prostownicy, przeznaczonej do włosów po nanoplastii. W odróżnieniu od keratynowego prostowania i botoxu, w tym przypadku na fotelu fryzjerskim trzeba spędzić ok. 5-6 godzin. Efekt utrzymuje się nawet do 8 miesięcy. Wadą zabiegu jest fakt, że może on rozjaśnić włosy nawet do 3 tonów, na co niewątpliwie należy się przygotować.

Zabieg Micromist regeneracja włosów

Zabieg Micromist to jeden z rodzajów sauny na włosy. Polega głównie na wytwarzaniu lekkiej mgiełki wodnej za pomocą ultradźwięków, która podgrzana rozchyla łuski włosów, pozwalając składnikom zawartym w nałożonej wcześniej masce/ampułce wniknąć do włosa. Następnie system chłodzący domyka łuski, dzięki czemu pasma stają się gładkie i lśniące. Dodatkowo, podczas zabiegu wytwarzany jest ozon, który działa aseptycznie i antybakteryjnie. Produkty wykorzystywane w Micromist najczęściej zawierają keratynę i D-pantenol. W rezultacie włosy stają się sprężyste i łatwiejsze w rozczesywaniu. W przypadku tego zabiegu, cząsteczki preparatów wypłukują się dość szybko, dlatego warto powtarzać go raz w tygodniu. Po dłuższym, regularnym czasie korzystania z sauny micromist, zauważyć można bardziej spektakularne oraz trwałe efekty odżywionych włosów.

Polecamy wybrać salon pracujący na sprawdzonych preparatach przeznaczonych do sauny Micromist (ampułek i maski) np. firmy Kerastase – francuskiej, luksusowej linii kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Dzisiejszy rynek fryzjerski oferuje szeroki wachlarz zabiegów pozwalających utrzymać zdrowe, piękne włosy. Ich dobór powinien być uzależniony głównie od oczekiwań klientki, poparty przez wiedzę specjalisty.

Artykuł stworzony przez specjalistów J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Hiszpańskie tapas pod lupą – wszystko, co trzeba o...

Słońce, wino, flamenco, sjesta i corrida – oto kilka popularnych skojarzeń z Hiszpanią. Do tej listy obowiązkowo...

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...

Ile trwa kurs na prawo jazdy kategorii A1?

Kurs na prawo jazdy kategorii A1 otwiera przed młodymi miłośnikami motocyklizmu świat jazdy na lżejszych motocyklach. W...