Regały magazynowe Warszawa: od czego zacząć inwestycję w tym obszarze?

Sprzedaż hurtowa, handel detaliczny, zaplecze logistyczne, firmowy magazyn, warsztat samochodowy, hala produkcyjna – to tylko przykłady zastosowania regałów magazynowych, które stanowią wręcz podstawowe wyposażenie w wielu sektorach gospodarki. Jeśli również planujesz inwestycję w regały magazynowe w Warszawie, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że wygeneruje to niemałe koszty. Tym bardziej warto podejść do sprawy kompleksowo i dokładnie przemyśleć kwestię wyboru konkretnych regałów. Od czego należy tutaj zacząć? Po garść praktycznych wskazówek zapraszamy do naszego artykułu.

Rozważ skorzystanie z usługi projektowania magazynu

Jest to najlepsze rozwiązanie, jakie możesz wybrać na tym etapie, niezależnie od tego, czy dysponujesz zupełnie nowym magazynem, czy może remontujesz ten już istniejący. Projekt magazynu, a dokładnie jego wnętrza, pozwoli precyzyjnie dopasować regały pod kątem m.in. dopuszczalnego obciążenia na pole, czyli na każdą z półek, rodzaju konstrukcji czy sposobu obsługi.

Nie bez znaczenia jest również to, że dysponując projektem magazynu można bardzo dokładnie wpasować regały w istniejącą przestrzeń i tym samym maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i zwiększyć możliwości magazynowe zaplecza.

Rodzaj regałów magazynowych

Regały magazynowe to kategoria konstrukcji, które dzielą się ze względu na budowę, parametry wytrzymałościowe, ale przede wszystkim na sposób obsługi i tym samym na przeznaczenie. Do tych najpopularniejszych rodzajów regałów magazynowych zaliczymy:

  • Regały paletowe;
  • Regały wysokiego składowania;
  • Regały półkowe;
  • Regały przepływowe;
  • Regały wjezdne;
  • Regały wspornikowe;

Wybór konkretnych rodzajów regałów oczywiście zależy od tego, co planujesz na nich składować, jak długo, w jaki sposób towary mają być umieszczane na półkach regałów i z nich zdejmowane, czy potrzebujesz regałów pod sam sufit magazynu, czy może takich, których półki i znajdujące się na nich towary są dostępne na wyciągnięcie ręki etc.

Znów wracamy tutaj do kwestii zaprojektowania magazynu, co pozwala uwzględnić wszystkie potrzeby przedsiębiorcy i tym samym dopasować rodzaj regałów do specyfiki powstającego magazynu oraz składowanych w nim towarów i prognozowanego tempa ich rotacji.

Nowe czy używane?

Zakup używanych regałów magazynowych wcale nie musi być złym pomysłem, o ile uda się znaleźć solidne, w pełni sprawne i nieuszkodzone konstrukcje, które spełniają potrzeby przedsiębiorcy pod kątem m.in. nośności.

Używane regały są odczuwalnie tańsze, co zdecydowanie przemawia na korzyść opcji ich zakupu. Z drugiej strony chcąc maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynu, dużo lepszym rozwiązaniem jest zamówienie regałów na wymiar. Pozostawiamy to Twojej indywidualnej ocenie.

Znajdź odpowiedniego dostawcę regałów magazynowych w Warszawie

Gdy wiesz już, jakie regały magazynowe są Ci potrzebne, to możesz przejść do kluczowego etapu, czyli ich zamówienia. Najlepiej będzie skontaktować się ze sprawdzonym przez innych przedsiębiorców dostawcą regałów magazynowych w Warszawie, który cieszy się dobrą opinią i ma w swojej ofercie regały czołowych producentów, np. DEXION czy Jungheinrich.

Bardzo dobrym pomysłem będzie nawiązanie współpracy z dostawcą regałów, który może zapewnić kompleksową obsługę i nie tylko dostarczyć gotowe konstrukcje, ale też zaprojektować zaplecze magazynu, przeprowadzić montaż nowych regałów oraz ewentualny demontaż starych.

Znakomitą opinią na stołecznym rynku (i nie tylko) cieszy się spółka LTM, która jest czołowym dostawcą regałów magazynowych i specjalistycznych rozwiązań z dziedziny logistyki i techniki magazynowej. W ofercie LTM znajdziesz również używane regały z pewnego źródła, poddane profesjonalnej renowacji, w pełni sprawne, a przy tym dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

Z pełną ofertą regałów magazynowych dystrybuowanych w Warszawie przez spółkę LTM, możesz się zapoznać na stronie internetowej ltm-regaly.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...

Scoring BIK – na czym polega i jak wpływa...

Jednym z wielu działań podejmowanych przez bank przed przyznaniem klientowi pożyczki hipotecznej jest sprawdzenie jego historii kredytowej....

Windykacja długów – jak zrobić to skutecznie?

Odzyskanie należności jest bardzo trudne, w zasadzie niezależnie od tego, w jaki sposób zadłużenie powstało. W bardzo wielu...

Czym jest i jak funkcjonuje biuro wirtualne?

Na początkowym etapie prowadzenia działalności gospodarczej, bardzo dużym kosztem może okazać się wynajmowanie biura. Młodzi przedsiębiorcy radzą sobie...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...