Regały magazynowe Warszawa: od czego zacząć inwestycję w tym obszarze?

Sprzedaż hurtowa, handel detaliczny, zaplecze logistyczne, firmowy magazyn, warsztat samochodowy, hala produkcyjna – to tylko przykłady zastosowania regałów magazynowych, które stanowią wręcz podstawowe wyposażenie w wielu sektorach gospodarki. Jeśli również planujesz inwestycję w regały magazynowe w Warszawie, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że wygeneruje to niemałe koszty. Tym bardziej warto podejść do sprawy kompleksowo i dokładnie przemyśleć kwestię wyboru konkretnych regałów. Od czego należy tutaj zacząć? Po garść praktycznych wskazówek zapraszamy do naszego artykułu.

Rozważ skorzystanie z usługi projektowania magazynu

Jest to najlepsze rozwiązanie, jakie możesz wybrać na tym etapie, niezależnie od tego, czy dysponujesz zupełnie nowym magazynem, czy może remontujesz ten już istniejący. Projekt magazynu, a dokładnie jego wnętrza, pozwoli precyzyjnie dopasować regały pod kątem m.in. dopuszczalnego obciążenia na pole, czyli na każdą z półek, rodzaju konstrukcji czy sposobu obsługi.

Nie bez znaczenia jest również to, że dysponując projektem magazynu można bardzo dokładnie wpasować regały w istniejącą przestrzeń i tym samym maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i zwiększyć możliwości magazynowe zaplecza.

Rodzaj regałów magazynowych

Regały magazynowe to kategoria konstrukcji, które dzielą się ze względu na budowę, parametry wytrzymałościowe, ale przede wszystkim na sposób obsługi i tym samym na przeznaczenie. Do tych najpopularniejszych rodzajów regałów magazynowych zaliczymy:

  • Regały paletowe;
  • Regały wysokiego składowania;
  • Regały półkowe;
  • Regały przepływowe;
  • Regały wjezdne;
  • Regały wspornikowe;

Wybór konkretnych rodzajów regałów oczywiście zależy od tego, co planujesz na nich składować, jak długo, w jaki sposób towary mają być umieszczane na półkach regałów i z nich zdejmowane, czy potrzebujesz regałów pod sam sufit magazynu, czy może takich, których półki i znajdujące się na nich towary są dostępne na wyciągnięcie ręki etc.

Znów wracamy tutaj do kwestii zaprojektowania magazynu, co pozwala uwzględnić wszystkie potrzeby przedsiębiorcy i tym samym dopasować rodzaj regałów do specyfiki powstającego magazynu oraz składowanych w nim towarów i prognozowanego tempa ich rotacji.

Nowe czy używane?

Zakup używanych regałów magazynowych wcale nie musi być złym pomysłem, o ile uda się znaleźć solidne, w pełni sprawne i nieuszkodzone konstrukcje, które spełniają potrzeby przedsiębiorcy pod kątem m.in. nośności.

Używane regały są odczuwalnie tańsze, co zdecydowanie przemawia na korzyść opcji ich zakupu. Z drugiej strony chcąc maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynu, dużo lepszym rozwiązaniem jest zamówienie regałów na wymiar. Pozostawiamy to Twojej indywidualnej ocenie.

Znajdź odpowiedniego dostawcę regałów magazynowych w Warszawie

Gdy wiesz już, jakie regały magazynowe są Ci potrzebne, to możesz przejść do kluczowego etapu, czyli ich zamówienia. Najlepiej będzie skontaktować się ze sprawdzonym przez innych przedsiębiorców dostawcą regałów magazynowych w Warszawie, który cieszy się dobrą opinią i ma w swojej ofercie regały czołowych producentów, np. DEXION czy Jungheinrich.

Bardzo dobrym pomysłem będzie nawiązanie współpracy z dostawcą regałów, który może zapewnić kompleksową obsługę i nie tylko dostarczyć gotowe konstrukcje, ale też zaprojektować zaplecze magazynu, przeprowadzić montaż nowych regałów oraz ewentualny demontaż starych.

Znakomitą opinią na stołecznym rynku (i nie tylko) cieszy się spółka LTM, która jest czołowym dostawcą regałów magazynowych i specjalistycznych rozwiązań z dziedziny logistyki i techniki magazynowej. W ofercie LTM znajdziesz również używane regały z pewnego źródła, poddane profesjonalnej renowacji, w pełni sprawne, a przy tym dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

Z pełną ofertą regałów magazynowych dystrybuowanych w Warszawie przez spółkę LTM, możesz się zapoznać na stronie internetowej ltm-regaly.pl.

Co się dzieje w Warszawie

Dom Spokojnej Starości na Mazowszu: Bezpieczeństwo i Pielęgnacja dla...

Mazowsze, serce Polski, jest miejscem, gdzie rozwijają się domy spokojnej starości, oferujące emerytom i seniorom bezpieczeństwo, opiekę...

Dieta Colette Lefort – zasady, jadłospis, efekty

Dieta Colette Lefort, stworzona przez francuską dietetyczkę, skupia się na prostocie i elastyczności w podejściu do odżywiania....

Jak zorganizować ślub w plenerze – co musisz wiedzieć?

Ślub w plenerze to niezapomniane przeżycie, które z pewnością zostanie na długo w pamięci. Romantyczna atmosfera, piękne...
Skip to content