Przeciekający dach z papy – co zrobić?

Warszawa znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, z narażeniem na zmienne temperatury. Na tak zróżnicowane warunki klimatyczne, powinniśmy zaopatrzyć się w trwałe zadaszenie domu.W przypadku powstania uszkodzenia na dachu, powinniśmy je niezwłocznie naprawić. Co zrobić gdy papa na dachu przecieka?

Dlaczego papa na dachu przecieka?

Papa to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w pokryciach dachowych. Niestety, daleko mu do doskonałości. Papa bitumiczna wymaga regularnego przeprowadzania prac konserwacyjnych.

Dlaczego papa zaczyna przeciekać? Przyczyn może być tak naprawdę wiele. Jednym z najczęstszych problemów jest zawilgocenie podłoża. Prowadzi to do powstawania pęcherzy, a w efekcie do uszkodzenia zewnętrznej warstwy papy.

Co zrobić z przeciekającą papą?

W przypadku gdy dostrzeżemy że nasz dach się postarzał, a jego trwałość staje się wątpliwa, należy podjąć działanie którego celem będzie postawienie diagnozy, co dalej z nim zrobić.
Zwykle pozostajemy przy niewielkim wyborze: albo uszkodzoną papę łatamy albo zrywamy całą, a dach niemalże kładziemy od nowa.
To jak powinniśmy zadziałać na przeciekającą papę jest przede wszystkim uzależnione od tego, jaki stopień zniszczeń występuje na dachu.

Co zrobić w przypadku pojawiających się pęcherzyków na papie? Konieczna jest wtedy perforacja istniejącej powłoki, dzięki czemu wilgoć będzie mogła odparować z podłoża.

Wykonuje się również równomiernie umieszczanie otworów w miejscach pęcherzy.
Gdy podłoże jest odpowiednio przygotowane, możemy umieścić papę wentylacyjna, a w kolejnym etapie papę termozgrzewalną.

Inną alternatywą na przeciekającą papę jest zamontowanie tak zwanych kominków, których zadaniem jest odprowadzanie wilgoci spod pokrycia.
Papa dachowa układana na skosach poddasza użytkowego będzie także mniej narażona na pękanie. 

Konserwacja dachu z papy

Konserwacja dachu z papy jest kluczową kwestią dla zachowania jego użyteczności.

Prawidłowo przeprowadzona konserwacja dachu z papy termozgrzewalnej pozwala na uniknięcie powstawania nieszczelności, które nie pozostają bez wpływu na trwałość konstrukcji budynku, izolacyjność cieplną przegród budynku, a także komfortu użytkowania, który nierzadko przekłada się na zdrowie mieszkańców.
Wykonując systematyczną konserwację dachu, oszczędzamy nie tylko nerwy, czas, ale także duże zaplecze finansowe.

Co zrobić aby uniknąć przykrych skutków z powodu nieszczelnego dachu? Wystarczy, że postawisz na profilaktyczne działania i raz w roku zadzwonisz do profesjonalnego dekarza, który przeprowadzi oględziny, a w momencie powstania przecieków, przeprowadzi skuteczną naprawę dachu z papy w Warszawie.

 

Dekarz z Warszawy, jak wybrać firmę dekarską która zajmie się przeciekającą papą?

Wybór dekarza, który zajmie się przeciekającą papą na dachu, może być dla nas trudny, ponieważ ofert na rynku jest się wiele. Przy podejmowaniu decyzji bardzo często kierujemy się ceną. Jednak są takie sytuacje, w których ten właśnie czynnik najlepiej odłożyć na drugi plan.
O ile warto porównać cenę wybranej blachodachówki u różnych dystrybutorów czy producentów i wybrać najbardziej korzystną ofertę, w przypadku wyboru firmy – niekoniecznie.

Dobry dekarz to taki, który inwestuje w swoją wiedzę, zna się na nowościach rynkowych i dokłada wszelkich starań, aby to co robi, było wykonane jak najlepiej. Aby osiągnąć wysoką jakość usług niezbędne umiejętności pozyskuje się dzięki doświadczeniu, szkoleniom i pogłębianiu swojej wiedzy.

Która firma dekarska, skutecznie naprawi nasz dach w Warszawie? Jedną z takich firm jest Prow-dach. Od lat oferują uszczelnianie dachów na budynkach przemysłowych, komercyjnych, a także mieszkalnych na terenie Warszawy i okolic.

Charakteryzuje ich indywidualne podejście do klienta, wieloletnie doświadczenie, darmowa wycena, a także gwarancja na wykonane naprawy na dachu.

Niezależnie czy potrzebujesz małej naprawy dachu, dużego remonty, czy też budowy dachu od zera. Prow-dach to dekarze, którzy profesjonalnie oraz kompleksowo zajmą się naprawą Twojego dachu w Warszawie.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

jedzenie warszawa

Catering w Łodzi – wygodne i smaczne rozwiązanie dla...

Wybór cateringu może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Łódź. Miasto to oferuje bogactwo...
fotel do masażu

Czy warto kupić fotel do masażu? Korzyści płynące z...

Inwestycja w fotel masujący to doskonały sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia całej rodziny. Włączając codzienny masaż...
zestawszklanekniezbednenarzedziadladomowegobarmana

Zestaw szklanek: Niezbędne narzędzia dla domowego barmana

Dobrze dobrany zestaw szklanek nie tylko pozwala serwować wiele napojów w odpowiedni sposób, ale też może stanowić ozdobę...

Jak znaleźć godną zaufania firmę wywozową szamba w Warszawie?...

Wybierając firmę do wywozu szamba w specyficznych lokalizacjach, takich jak Warszawski Wawer, warto zwrócić szczególną uwagę na...
weterynaria247jakdzialaklinikacalodobowadlazwierzat

Weterynaria 24/7: Jak działa klinika całodobowa dla zwierząt

W dzisiejszych czasach zwierzęta domowe coraz częściej traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny. W kontekście zapewniania ich...
rekuperacja

Rekuperacja w starym domu

Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest brana pod uwagę głównie przy projektowaniu nowych domów, gdzie integracja...