Często powielanym stereotypem jest twierdzenie, zgodnie z którym praca w branży motoryzacyjnej przeznaczona jest wyłącznie dla doświadczonych profesjonalistów. Oczywiście, po części tak jest — wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim stażem mogą liczyć na dobrą pozycję w motoryzacji. Z drugiej jednak strony, każdy kiedyś musi zacząć. Dobrze wie o tym BMW, czyli światowy lider w produkcji samochodów osobowych. Dowodzi tego oferta praktyk i staży zawodowych w różnych działach firmy. Na co możesz liczyć, szukając praktyk i staży w BMW? Odpowiedź znajdziesz w naszym tekście.
BMW — kariera dla początkujących. Doświadczenie zawodowe to nie wszystko…
Popularny jest pogląd, że doświadczenie zawodowe to kluczowy element naszego CV Tymczasem, rzeczywistość wygląda inaczej, szczególnie na stanowiskach dla osób dopiero stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. W takiej sytuacji bardzo cenione są następujące atuty:
- wykształcenie kierunkowe — solidna wiedza teoretyczna wyniesiona z uczelni to podstawa do rozpoczęcia kariery zawodowej;
- kompetencje miękkie (ang. soft skills) — umiejętność sprawnej komunikacji z klientem oraz pozyskania jego zaufania to kluczowy atut dla przyszłego doradcy ds. sprzedaży w salonie samochodowym;
- chęć do nauki i rozwoju — w tej branży trzeba się doskonalić zarówno w przypadku startu w karierze, jak i po kilkunastu latach pracy;
- pozostałe, w tym m.in. podstawowa znajomość branży oraz spraw finansowych (leasing, faktoring czy suma ubezpieczenia to pojęcia, które są używane w motoryzacji na co dzień).
BMW praktyki i staże — jak zacząć przygodę z pracą w motoryzacji?
BMW oferuje m.in. praktyki skierowane do studentów i absolwentów uczelni technicznych oraz średnich szkół branżowych (technika zawodowe). Dla tych, którzy ukończą praktyki w BMW, kariera w zawodzie technika w Autoryzowanym Serwisie (należącym do BMW lub jakiejkolwiek innej marki) staje się otwarta. Możliwe jest pogodzenie praktyk z nauką, a zajęcia praktyczne są organizowane we współpracy ze szkołą/uczelnią. Praktyki można odbyć w autoryzowanych serwisach BMW na terenie całej Polski, w tym m.in. w Warszawie, Płocku oraz Wrocławiu.
Oprócz tego przed studentami i absolwentami stoi możliwość odbycia płatnego stażu zawodowego, który trwa od trzech do sześciu miesięcy. Co ważne, staż to miejsce nie tylko dla osób związanych z kierunkami inżynieryjnymi/technicznymi. Mogą odbyć go także osoby z wykształceniem w obszarze finansów (księgowość, ubezpieczenia itp.), zarządzania zasobami ludzkimi (HR) czy sprzedaży.
Jak wystartować z karierą w BMW?
Początki na rynku pracy w XXI wieku nie są łatwe — silna konkurencja i pogoń za sukcesem sprawiają, że wybicie się spośród licznego grona rywali jest poważnym wyzwaniem właściwie w każdym zawodzie. Na szczęście, start dla młodych adeptów jest znacznie ułatwiony dzięki licznym ofertom praktyk i staży.
Przykładowo, kariera osób z potwierdzonym odbyciem stażu w BMW powinna szybko nabrać rozpędu. Oferty praktyk i staży w BMW można znaleźć na stronie internetowej https://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/.