Pękające dłonie? Sprawdź jak zadbać o skórę zimą

Pękające dłonie to niezwykle uciążliwy i trudny do zwalczenia problem, który dotyka nas przede wszystkim jesienią oraz zimą. Na szczęście, z pękającymi dłońmi można i należy skutecznie walczyć. Do tego celu należy wykorzystać odpowiednie kosmetyki. Najlepiej, jeżeli będą one bogate w składniki aktywne pochodzenia roślinnego.

Dlaczego warto zaufać sile naturalnych kosmetyków?

Kosmetyki naturalne można znaleźć w coraz większej ilości sklepów. Nie ma się temu, co dziwić, bo stają się one coraz bardziej popularne. Wynika to przede wszystkim z licznych ich zalet. Kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach aktywnych charakteryzują się bardzo dużą skutecznością. Nie można odmówić im również bezpieczeństwa.

Rzadko kiedy powodują one jakieś skutki uboczne. Co ważne, preparaty pielęgnacyjne o naturalnych składach są również wyjątkowo wydajne. Ich cena nie jest zbyt wygórowana, dlatego każdy, nawet najbardziej wymagający konsument może znaleźć rozwiązanie idealnie dla siebie. Najważniejsze jest to, aby pielęgnacja skóry była kompleksowa.

Jak wybrać dobry krem do rąk?

Krem do rąk musi być wybierany niezwykle starannie. Wszystko po to, aby zaspokoił skomplikowane potrzeby skóry dotkniętej problemem pękania. Dobry krem do rąk powinien zawierać oleje oraz woski. Mowa tu, chociażby o wosku z borówki amerykańskiej, jak również o oleju ze słodkich migdałów. Doskonale, jeżeli w kremie znajdzie się także witamina E, która jest silnym antyoksydantem. Ekstrakt z aloesu także może skutecznie zadziałać, niwelując podrażnienia oraz uciążliwe pieczenie skóry dłoni.

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się krem o dosyć treściwej konsystencji. Wówczas otuli skórę i zapobiegnie dodatkowym przesuszeniom. Przy wyborze kremu, wiele osób zwraca także uwagę na zapach. Przyjemniej używa się bowiem preparatów pielęgnacyjnych, które ładnie pachną. Jesienią i zimą warto zwrócić uwagę na kremy pachnące cytrusami bądź przyprawami korzennymi. Będą kojarzyć się ze świętami Bożego Narodzenia. Krem do rąk warto kupić w torebce, aby móc użyć go wtedy, gdy poczujemy taką potrzebę.

A może maseczka i peeling?

Codzienna pielęgnacja skóry powinna opierać się na stosowaniu kremu. Co jakiś czas, warto jednak intensywniej nawilżyć i zregenerować skórę dłoni. Wydaje się więc, że doskonałym pomysłem będzie zakupienie maski oraz peelingu do rąk. Peeling powinien bazować na zmielonych pestkach owoców oraz olejkach.

Warto stosować go raz w tygodniu. Po użyciu tego rodzaju kosmetyków przychodzi czas na maseczkę. Maska powinna być stosowana na całe dłonie. Najlepiej założyć bawełniane rękawiczki, aby składniki zawarte w niej lepiej się wchłonęły. Taką maskę najlepiej zastosować na noc. W nocy skóra o wiele intensywniej wchłania bowiem składniki aktywne.

Nie ulega wątpliwości, że stosowanie masek oraz peelingów powinno być jak najlepiej przemyślane. Nie można wybierać kosmetyków, które zawierają jakieś substancje drażniące. W przeciwnym bowiem razie efekty mogą znacznie różnić się od tych, których oczekujemy.

Więcej informacji na ziaja.com

Co się dzieje w Warszawie

Dom Spokojnej Starości na Mazowszu: Bezpieczeństwo i Pielęgnacja dla...

Mazowsze, serce Polski, jest miejscem, gdzie rozwijają się domy spokojnej starości, oferujące emerytom i seniorom bezpieczeństwo, opiekę...

Dieta Colette Lefort – zasady, jadłospis, efekty

Dieta Colette Lefort, stworzona przez francuską dietetyczkę, skupia się na prostocie i elastyczności w podejściu do odżywiania....

Jak zorganizować ślub w plenerze – co musisz wiedzieć?

Ślub w plenerze to niezapomniane przeżycie, które z pewnością zostanie na długo w pamięci. Romantyczna atmosfera, piękne...
Skip to content