Palarnia kawy — jak ją modnie urządzić?

Mała czarna do tego stopnia wpisała się w kulturę Europejczyków, że chcemy doświadczać jej picia w jak najprzyjemniejszej atmosferze. W tym celu poza tradycyjnymi kawiarniami wybieramy się do klimatycznych palarni. Smakosze tego pobudzającego trunku mogą tam zakosztować go w świeżej, atrakcyjnej dla smaku i powonienia wersji. Jak ją urządzić? Idealnym przykładem jest lokal we Wrocławiu zaaranżowany modnie i minimalistyczne.

Za co kochamy palarnie kawy?

Każdy, kto codziennie sięga po filiżankę aromatycznego, czarnego naparu, doskonale wie, jakie powinny być jego idealne cechy. Kawa musi być mocna, goryczkowa, ale nie gorzka, z wyczuwalną nutą słodyczy, o wyważonej kwasowości. Aby mogła dostarczyć tych doznań, powinna nie tylko charakteryzować się pochodzeniem z odległych zakątków świata, ale również wypaleniem we właściwych warunkach. Tym właśnie zajmuje się palarnia – przygotowuje zielone ziarna kawowca do wypalenia, aby nabrały smaku, mocy i aromatu, a następnie pakuje je w hermetyczne opakowania, aby nie straciły one swoich walorów. Pijąc napar przyrządzony z takiego surowca, można wydobyć z niego maksimum wartości – to właśnie z ich powodu sięgamy po kawę!

Jak powinna być urządzona palarnia kawy?

W sklepie, oferującym ziarna preparowane na miejscu, powinno się odczuwać wyjątkowy klimat, sprzyjający piciu tego gorącego naparu. Warto, aby palarnia kawy była zaaranżowana ze smakiem – w stylu minimalistycznym, nawiązującym do współczesnych trendów wnętrzarskich. Idealnie sprawdza się tu drewno i ciemna kolorystyka ścian oraz mebli. Idealnym nurtem stylistycznym byłby tutaj industrializm – surowa czerwona cegła na ścianach, drewniane i skórzane meble, dodatki w postaci jutowych worków, w jakich przechowywano niegdyś ziarna, czy też oprawione w ramki ryciny przedstawiające tradycyjny proces wypalania kawy. Wrocław, jako miasto z bogatą historią, ma takie miejsca warte odwiedzenia!

Jaki klimat powinien panować w palarni kawy?

Połączenie innowacyjnego zakładu przetwarzającego ziarna z klimatycznym sklepem, w którym można je zakupić, to ciekawa koncepcja, która przyciąga klientów spragnionych tego produktu o jak najlepszym pochodzeniu. Dlatego też palarnie nierzadko wykorzystują klimatyczne dodatki nawiązujące do bogatej historii tego naparu z nowoczesnymi piecami do wypalania, które pozwalają uzyskać fantastyczną jakość ziaren sprowadzanych z ekologicznych upraw z odległych zakątków świata.

Palarnia kawy Wrocław

Dlaczego warto pić kawę z palarni?

Smakosze małej czarnej z pewnością wychwycą różnicę pomiędzy przemysłowymi zmielonymi ziarnami komercyjnych firm a tymi rzemieślniczymi. Gdy marzy Ci się prawdziwa lokalna palarnia kawy, Wrocław ma do zaoferowania zakłady, w których dostaniesz dokładnie takie ziarna, jakich oczekuje Twoje wybredne podniebienie. Porównując kawę z palarni do tej z marketu, z pewnością zrozumiesz, jak ważne jest, aby przetwarzać ziarna na miejscu, tuż przed ich zapakowaniem. Wiele osób, które skosztowały takiego naparu, nigdy już nie wraca do picia popularnych marek kaw z marketu!

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Hiszpańskie tapas pod lupą – wszystko, co trzeba o...

Słońce, wino, flamenco, sjesta i corrida – oto kilka popularnych skojarzeń z Hiszpanią. Do tej listy obowiązkowo...

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...

Ile trwa kurs na prawo jazdy kategorii A1?

Kurs na prawo jazdy kategorii A1 otwiera przed młodymi miłośnikami motocyklizmu świat jazdy na lżejszych motocyklach. W...