Organizacja chrzcin w lokalu – o czym należy pamiętać?

Chrzciny to ważne wydarzenie w życiu rodziny i najczęściej pierwsze przyjęcie, które zorganizujecie jako świeżo upieczeni rodzice. Organizacja chrzcin jest sporym wyzwaniem, z którym zdecydowanie łatwiej się zmierzyć zlecając część obowiązków profesjonalistom.

Planujecie chrzest dziecka? Wybraliście już rodziców chrzestnych i załatwiliście wszelkie formalności w kościele? Czas na zorganizowanie przyjęcia! Spotkanie z gośćmi może odbyć się w Waszym domu, ale również w dowolnej wynajętej na ten cel sali lub w restauracji. W tym przypadku nie ma lepszych i gorszych rozwiązań! Są tylko takie, które lepiej lub gorzej wpisują się w Wasze potrzeby i oczekiwania oraz wymagają Waszego mniejszego lub większego zaangażowania.

Zdecydowanie najłatwiej zorganizować przyjęcie w restauracji! Dlaczego? To proste! W tej opcji większość obowiązków związanych z chrzcinami biorą na siebie pracownicy wybranego przez Was lokalu. Jak przygotować chrzciny w restauracji? O czym należy pamiętać i dlaczego warto postawić na tę opcję?

Dlaczego warto zorganizować chrzciny w lokalu?

Przyjęcie z okazji chrztu dziecka stanowi okazję do wspólnej celebracji oraz formę podziękowania dla gości, którzy zdecydowali się spędzić z Wami ten ważny dzień. Wszystko powinno więc być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Tymczasem Wy macie pod opieką niemowlaka, co samo w sobie jest… dość absorbujące.

Organizacja chrzcin w restauracji zdejmuje z Waszych barków sporą część odpowiedzialności za właściwe przygotowanie przyjęcia. Sprawdźcie, co możecie zlecić restauracji, a czym musicie zająć się osobiście.

Organizacja chrzcin – zadania po stronie restauracji

Restauracja, z którą podpiszecie umowę na organizację przyjęcia zaoferuje Wam:

 • profesjonalne wsparcie w projektowaniu menu – manager restauracji pomoże Wam zaplanować jakie menu na chrzciny w restauracji będzie optymalne dla Was i Waszych gości;
 • przygotowanie i wydanie wszystkich zamówionych przez Was potraw – nie będziecie musieli martwić się zakupami, świeżością i jakością półproduktów oraz samym gotowaniem – o to wszystko zadba szef kuchni;
 • obsługę przyjęcia przez zespół doświadczonych kelnerów i kelnerek;
 • elegancką i kompletną zastawę stołową, dopasowaną do liczby osób i rodzaju serwowanych dań;
 • dekorację stołów i dekorację lokalu – zakres oferowanych prac dekoracyjnych może być różny w różnych restauracjach, szczegóły ustalcie z managerem i wpiszcie do umowy;
 • sprzątanie stołów i sali.

Organizacja chrzcin – o tym musicie pamiętać Wy!

Do Waszych obowiązków w ramach przygotować do chrzcin będzie należało:

 • dopełnienie wszystkich formalności związanych z chrztem w kościele – w kompletowaniu dokumentów i dopełnianiu formalności powinniście móc liczyć na rodziców chrzestnych Waszego dziecka;
 • zaproszenia na chrzciny – stworzenie listy gości i przygotowanie zaproszeń (po ustaleniu daty i godziny chrztu oraz potwierdzeniu rezerwacji/podpisaniu umowy z wybraną restauracją), pamiętajcie, że zaprojektowanie i wydruk zaproszeń możecie również zlecić firmie oferującej tego typu usługi;
 • zamówienie ciast i tortu (wyłącznie w sytuacji, gdy restauracja nie oferuje usług cukierniczych) – ustalcie wszystkie detale zamówienia oraz zaplanujecie kto i kiedy odbierze ciasta w dniu chrztu i dostarczy je do restauracji;
 • dekoracje sali (wyłącznie w sytuacji, gdy restauracja nie oferuje usług dekoracyjnych lub Wasze wymagania wykraczają poza standardową ofertę danego lokalu) – jeżeli dekoracje na przyjęcie mają być spersonalizowane (np. balony z imieniem dziecka), koniecznie ustalcie z managerem restauracji datę ich dostarczenia oraz wszystkie szczegóły związane z ich rozmieszczeniem w lokalu;
 • drobne upominki dla Waszych gości – jeśli chcecie obdarować gości drobnymi upominkami lub wręczyć im po przyjęciu paczki z ciastami, kupcie stosowane prezenty i ustalcie szczegóły dotyczące „ciast na wynos” z cukiernikiem oraz managerem restauracji (m.in. w kontekście bezpiecznego przechowania paczek do czasu zakończenia przyjęcia).

Najważniejsze kwestie przy wyborze lokalu

Wiecie już, że będziecie chcieli zorganizować chrzciny w restauracji? Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzciny.

Wielkość sali – dopasowana do liczby gości

Chrzciny są przyjęciem, podczas którego Wy i Wasi goście będziecie przede wszystkim siedzieć. Wybierając restaurację na chrzciny zwróćcie uwagę na wielkość sali, którą możecie zarezerwować. Powinna być optymalnie dopasowana do liczby uczestników przyjęcia. Każdy z Waszych gości powinien mieć zapewnione komfortowe miejsce przy stole, do którego będzie mógł swobodnie dotrzeć i korzystać podczas przyjęcia.

Dodatkowym atutem restauracji będzie możliwość zaaranżowania sali zgodnie z Waszymi potrzebami. Najlepsze lokale i osoby nimi zarządzające pozwolą Wam zdecydować o optymalnym ustawieniu stołów (np. jeden duży stół, kilka lub kilkanaście stołów cztero lub sześcioosobowych), a także przygotują eleganckie strefy w sali (np. udostępnią Wam dodatkową strefę z kanapami, sofami lub fotelami, z których będziecie mogli korzystać między posiłkami).

Odpowiednie menu – dopasowane do gustów i potrzeb Waszych gości!

Pyszne jedzenie to podstawa każdego udanego przyjęcia! Sprawdź opinie o posiłkach serwowanych przez dany lokal oraz to, jakie dania mogą zostać wydane podczas chrzcin.

Menu na chrzciny powinno zaspokajać różnorodne gusta Waszych gości oraz wpisywać się w ich szczególne potrzeby. Jeśli wśród Waszych gości są osoby będące na dietach wykluczających (np. wegetariańskich, wegańskich lub bezglutenowych) lub rodziny z małymi dziećmi – koniecznie ustalcie z managerem restauracji menu uwzględniające ich potrzeby.

Dodatkowe udogodnienia – optymalny komfort i wygoda

Idealne miejsce na przyjęcie z okazji chrzcin powinno zapewniać dodatkowe udogodnienia, dzięki którym Wy i Wasi goście będziecie czuć się naprawdę wyjątkowo. O co warto zapytać?

 • Klimatyzacja – odpowiedni system chodząco-grzewczy powinien zapewniać optymalną temperaturę powietrza na sali (najczęściej około 22-23°C), bez względu na porę roku i temperatury panujące na zewnątrz.
 • Toalety – odpowiednia liczba czystych i łatwo dostępnych kabin, z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.
 • Pokój dla rodziców z dzieckiem – ciche, czyste i komfortowo urządzone pomieszczenie, w którym rodzice niemowlaka i małego dziecka będą mogli spokojnie je przebrać lub nakarmić.
 • Bezpłatny parking dla gości – przecież nie chcecie narażać swoich gości na dodatkowe koszty!

Gdzie warto zorganizować chrzciny?

Restauracja na chrzciny w Warszawie? Wybór lokali w stolicy jest naprawdę ogromny! Nam szczególnie spodobała się przepiękna sala na chrzciny w warszawskiej Restauracji First Floor.

Wnętrza restauracji zachwycają wyszukaną stylistyką i ponadczasową elegancją. To perfekcyjne tło dla eleganckich przyjęć o dowolnym charakterze – również tych rodzinnych, których głównymi bohaterami są maluchy. Salę można dowolnie dostosować do potrzeb gości tworząc komfortową przestrzeń jadalnianą i bankietową, z wygodnymi sofami i kanapami w roli głównej.

Restauracja słynie z wyjątkowej kuchni oraz zapewnia wszelkie niezbędne udogodnienia, dzięki którym przyjęcie z okazji chrztu Waszego dziecka przebiegnie w doskonałej atmosferze!

Co się dzieje w Warszawie

Dom Spokojnej Starości na Mazowszu: Bezpieczeństwo i Pielęgnacja dla...

Mazowsze, serce Polski, jest miejscem, gdzie rozwijają się domy spokojnej starości, oferujące emerytom i seniorom bezpieczeństwo, opiekę...

Dieta Colette Lefort – zasady, jadłospis, efekty

Dieta Colette Lefort, stworzona przez francuską dietetyczkę, skupia się na prostocie i elastyczności w podejściu do odżywiania....

Jak zorganizować ślub w plenerze – co musisz wiedzieć?

Ślub w plenerze to niezapomniane przeżycie, które z pewnością zostanie na długo w pamięci. Romantyczna atmosfera, piękne...
Skip to content