Organizacja chrzcin w lokalu – o czym należy pamiętać?

Chrzciny to ważne wydarzenie w życiu rodziny i najczęściej pierwsze przyjęcie, które zorganizujecie jako świeżo upieczeni rodzice. Organizacja chrzcin jest sporym wyzwaniem, z którym zdecydowanie łatwiej się zmierzyć zlecając część obowiązków profesjonalistom.

Planujecie chrzest dziecka? Wybraliście już rodziców chrzestnych i załatwiliście wszelkie formalności w kościele? Czas na zorganizowanie przyjęcia! Spotkanie z gośćmi może odbyć się w Waszym domu, ale również w dowolnej wynajętej na ten cel sali lub w restauracji. W tym przypadku nie ma lepszych i gorszych rozwiązań! Są tylko takie, które lepiej lub gorzej wpisują się w Wasze potrzeby i oczekiwania oraz wymagają Waszego mniejszego lub większego zaangażowania.

Zdecydowanie najłatwiej zorganizować przyjęcie w restauracji! Dlaczego? To proste! W tej opcji większość obowiązków związanych z chrzcinami biorą na siebie pracownicy wybranego przez Was lokalu. Jak przygotować chrzciny w restauracji? O czym należy pamiętać i dlaczego warto postawić na tę opcję?

Dlaczego warto zorganizować chrzciny w lokalu?

Przyjęcie z okazji chrztu dziecka stanowi okazję do wspólnej celebracji oraz formę podziękowania dla gości, którzy zdecydowali się spędzić z Wami ten ważny dzień. Wszystko powinno więc być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Tymczasem Wy macie pod opieką niemowlaka, co samo w sobie jest… dość absorbujące.

Organizacja chrzcin w restauracji zdejmuje z Waszych barków sporą część odpowiedzialności za właściwe przygotowanie przyjęcia. Sprawdźcie, co możecie zlecić restauracji, a czym musicie zająć się osobiście.

Organizacja chrzcin – zadania po stronie restauracji

Restauracja, z którą podpiszecie umowę na organizację przyjęcia zaoferuje Wam:

 • profesjonalne wsparcie w projektowaniu menu – manager restauracji pomoże Wam zaplanować jakie menu na chrzciny w restauracji będzie optymalne dla Was i Waszych gości;
 • przygotowanie i wydanie wszystkich zamówionych przez Was potraw – nie będziecie musieli martwić się zakupami, świeżością i jakością półproduktów oraz samym gotowaniem – o to wszystko zadba szef kuchni;
 • obsługę przyjęcia przez zespół doświadczonych kelnerów i kelnerek;
 • elegancką i kompletną zastawę stołową, dopasowaną do liczby osób i rodzaju serwowanych dań;
 • dekorację stołów i dekorację lokalu – zakres oferowanych prac dekoracyjnych może być różny w różnych restauracjach, szczegóły ustalcie z managerem i wpiszcie do umowy;
 • sprzątanie stołów i sali.

Organizacja chrzcin – o tym musicie pamiętać Wy!

Do Waszych obowiązków w ramach przygotować do chrzcin będzie należało:

 • dopełnienie wszystkich formalności związanych z chrztem w kościele – w kompletowaniu dokumentów i dopełnianiu formalności powinniście móc liczyć na rodziców chrzestnych Waszego dziecka;
 • zaproszenia na chrzciny – stworzenie listy gości i przygotowanie zaproszeń (po ustaleniu daty i godziny chrztu oraz potwierdzeniu rezerwacji/podpisaniu umowy z wybraną restauracją), pamiętajcie, że zaprojektowanie i wydruk zaproszeń możecie również zlecić firmie oferującej tego typu usługi;
 • zamówienie ciast i tortu (wyłącznie w sytuacji, gdy restauracja nie oferuje usług cukierniczych) – ustalcie wszystkie detale zamówienia oraz zaplanujecie kto i kiedy odbierze ciasta w dniu chrztu i dostarczy je do restauracji;
 • dekoracje sali (wyłącznie w sytuacji, gdy restauracja nie oferuje usług dekoracyjnych lub Wasze wymagania wykraczają poza standardową ofertę danego lokalu) – jeżeli dekoracje na przyjęcie mają być spersonalizowane (np. balony z imieniem dziecka), koniecznie ustalcie z managerem restauracji datę ich dostarczenia oraz wszystkie szczegóły związane z ich rozmieszczeniem w lokalu;
 • drobne upominki dla Waszych gości – jeśli chcecie obdarować gości drobnymi upominkami lub wręczyć im po przyjęciu paczki z ciastami, kupcie stosowane prezenty i ustalcie szczegóły dotyczące „ciast na wynos” z cukiernikiem oraz managerem restauracji (m.in. w kontekście bezpiecznego przechowania paczek do czasu zakończenia przyjęcia).

Najważniejsze kwestie przy wyborze lokalu

Wiecie już, że będziecie chcieli zorganizować chrzciny w restauracji? Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzciny.

Wielkość sali – dopasowana do liczby gości

Chrzciny są przyjęciem, podczas którego Wy i Wasi goście będziecie przede wszystkim siedzieć. Wybierając restaurację na chrzciny zwróćcie uwagę na wielkość sali, którą możecie zarezerwować. Powinna być optymalnie dopasowana do liczby uczestników przyjęcia. Każdy z Waszych gości powinien mieć zapewnione komfortowe miejsce przy stole, do którego będzie mógł swobodnie dotrzeć i korzystać podczas przyjęcia.

Dodatkowym atutem restauracji będzie możliwość zaaranżowania sali zgodnie z Waszymi potrzebami. Najlepsze lokale i osoby nimi zarządzające pozwolą Wam zdecydować o optymalnym ustawieniu stołów (np. jeden duży stół, kilka lub kilkanaście stołów cztero lub sześcioosobowych), a także przygotują eleganckie strefy w sali (np. udostępnią Wam dodatkową strefę z kanapami, sofami lub fotelami, z których będziecie mogli korzystać między posiłkami).

Odpowiednie menu – dopasowane do gustów i potrzeb Waszych gości!

Pyszne jedzenie to podstawa każdego udanego przyjęcia! Sprawdź opinie o posiłkach serwowanych przez dany lokal oraz to, jakie dania mogą zostać wydane podczas chrzcin.

Menu na chrzciny powinno zaspokajać różnorodne gusta Waszych gości oraz wpisywać się w ich szczególne potrzeby. Jeśli wśród Waszych gości są osoby będące na dietach wykluczających (np. wegetariańskich, wegańskich lub bezglutenowych) lub rodziny z małymi dziećmi – koniecznie ustalcie z managerem restauracji menu uwzględniające ich potrzeby.

Dodatkowe udogodnienia – optymalny komfort i wygoda

Idealne miejsce na przyjęcie z okazji chrzcin powinno zapewniać dodatkowe udogodnienia, dzięki którym Wy i Wasi goście będziecie czuć się naprawdę wyjątkowo. O co warto zapytać?

 • Klimatyzacja – odpowiedni system chodząco-grzewczy powinien zapewniać optymalną temperaturę powietrza na sali (najczęściej około 22-23°C), bez względu na porę roku i temperatury panujące na zewnątrz.
 • Toalety – odpowiednia liczba czystych i łatwo dostępnych kabin, z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.
 • Pokój dla rodziców z dzieckiem – ciche, czyste i komfortowo urządzone pomieszczenie, w którym rodzice niemowlaka i małego dziecka będą mogli spokojnie je przebrać lub nakarmić.
 • Bezpłatny parking dla gości – przecież nie chcecie narażać swoich gości na dodatkowe koszty!

Gdzie warto zorganizować chrzciny?

Restauracja na chrzciny w Warszawie? Wybór lokali w stolicy jest naprawdę ogromny! Nam szczególnie spodobała się przepiękna sala na chrzciny w warszawskiej Restauracji First Floor.

Wnętrza restauracji zachwycają wyszukaną stylistyką i ponadczasową elegancją. To perfekcyjne tło dla eleganckich przyjęć o dowolnym charakterze – również tych rodzinnych, których głównymi bohaterami są maluchy. Salę można dowolnie dostosować do potrzeb gości tworząc komfortową przestrzeń jadalnianą i bankietową, z wygodnymi sofami i kanapami w roli głównej.

Restauracja słynie z wyjątkowej kuchni oraz zapewnia wszelkie niezbędne udogodnienia, dzięki którym przyjęcie z okazji chrztu Waszego dziecka przebiegnie w doskonałej atmosferze!

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...

Ile trwa kurs na prawo jazdy kategorii A1?

Kurs na prawo jazdy kategorii A1 otwiera przed młodymi miłośnikami motocyklizmu świat jazdy na lżejszych motocyklach. W...
zagrywki warszawa wydarzenia

Przewodnik po atrakcjach Zagrywek Warszawa: od Crazy Golfa po...

Warszawa to miasto, które tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Wśród wielu lokali rozrywkowych, jednym...