Od dzisiejszego południa piesi i rowerzyści mogą korzystać z nowoczesnej przeprawy w głównym porcie stolicy. Most będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców korzystających z oferty sportowej i rekreacyjnej Dzielnicy Wisła.
Nowy most w Porcie Czerniakowskim – wygodne połączenie dla pieszych i rowerzystów
Nowa przeprawa w Porcie Czerniakowskim ma 60 metrów długości i 8,2 metra szerokości. Stalowa konstrukcja z żelbetową płytą została posadowiona na wielkośrednicowych palach wierconych. Zastąpiła zamknięty w 2008 roku drewniany most. Projekt przygotowała firma PONDUS Cezary Witas, a wykonawcą robót była spółka Primost Południe, działająca na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.
Most łączy nabrzeża ulic Czerniakowskiej i Zaruskiego, zapewniając bezpieczne przejście nad kanałem portowym. Umożliwia bezpośrednie połączenie ścieżek rowerowych z mostu Łazienkowskiego z trasami na ulicach Solec, Czerniakowskiej i Łazienkowskiej. Konstrukcja jest dostępna dla pieszych, rowerzystów oraz osób z niepełnosprawnością ruchową.
Przeprawa usprawnia również funkcjonowanie Portu Czerniakowskiego – dzięki możliwości tzw. przejazdu technicznego ułatwia obsługę jednostek pływających. W ramach inwestycji powstała też nowa droga do basenu portowego, schody do pomostu w północnej części portu, a także przywrócono ruch na ul. Zaruskiego i bulwarze Flotylli Pińskiej.
Port Czerniakowski, pełen zieleni i atrakcji sportowo-rekreacyjnych, stał się teraz jeszcze bardziej dostępny. Mieszkańcy mogą tu skorzystać z sauny, zajęć tenisowych, wioślarstwa, siatkówki plażowej, oferty Przystani Warszawa, a także pływać na SUP-ach, kajakach czy spróbować kajak polo. To również miejsce startu rejsów po Wiśle, z restauracjami i kawiarniami sprzyjającymi wypoczynkowi nad wodą.
Źródło: um.warszawa.pl