Nawyki, które wspomogą jakość snu

Twoje ciało nie „wyłącza się”, gdy zamykasz oczy, więc niektórzy eksperci zalecają wcześniejsze pójście spać, aby lepiej spać w nocy. Nawet jeśli nie śpimy dobrze, podczas snu zachodzi wiele ważnych procesów w naszym życiu i zdrowiu. Nasze komórki się regenerują, spada ciśnienie krwi i spada zły cholesterol. Nasze wspomnienia są również konsolidowane, abyśmy mogli pamiętać więcej po przebudzeniu. Pozbawienie snu staje się coraz bardziej powszechne z powodu krótszych godzin pracy. Jak możesz sobie wyobrazić, może to prowadzić do wielu problemów zdrowotnych pracowników. Dowiedz się o trzech najczęstszych problemach, które uniemożliwiają dobry sen, oraz o tym, jak długo mogą Ci pomóc.

Dlaczego sen jest tak ważny dla naszego zdrowia?

Mimo zapowiedzi zaśnięcia ponad połowa Polaków czuje się zmęczona brakiem snu. Relacjonując najnowsze wyniki badania TNS, można powiedzieć, że ogólnie spaliśmy dobrze. Jeśli jednak spojrzysz na inne liczby w tym samym raporcie, zobaczysz, że tylko 53% należy do tej kategorii. Niektórzy ludzie mają problemy zdrowotne, które uniemożliwiają im spokojny sen lub częste chorowanie. Inni są zestresowani i nie mogą skoncentrować się na pracy. A dla innych ich materac był niewygodny lub nie zapewniał wystarczającego wsparcia. Powinniśmy zaktualizować nasz materac, aby lepiej spać. Można to zrobić zastępując go takim, który lepiej odpowiada potrzebom kręgosłupa. Kupując materac, wybierz nie tylko twardość, grubość czy wysokość swojego materaca w oparciu o swoje preferencje, ale także wagę i rozmiar ciała. Kolejny materac przeznaczony jest dla osób z problemami z nadwagą, a także dla osób z bólami pleców lub karku.

Ból pleców

Siedzący tryb życia, wiek, różne kontuzje, a nawet stres mogą mieć ogromny wpływ na nasz kręgosłup. Wielu młodych ludzi boryka się z bólem pleców, zwłaszcza w świecie, który jest bardziej wymagający niż kiedykolwiek. Wybór odpowiedniego materaca może sprawić, że nasze plecy będą zdrowe i szczęśliwe! Wiele osób często zapomina o znaczeniu łóżka. Mogą mieć materac, który jest zbyt stary lub niewystarczająco wygodny, ale przy odpowiedniej pielęgnacji można uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli już pamiętasz, rozważ zakup nowego materaca i spanie na odpowiedniej powierzchni. Niestety, wielu z nas wciąż kupuje twardy materac, gdy ktoś mówi, że łagodzi ból pleców. Jeśli nie stać nas na wygodniejszy (i tańszy) zakup, możemy za to zapłacić.

Seria hiszpańskich badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym The Lancet pokazuje, że średnio twardy materac jest zdecydowanie lepszy dla osób z bólem pleców. Ta długo utrzymywana teoria jest już nieaktualna. Pamiętaj, że potrzeby każdego z nas są inne, a różni ludzie w różny sposób reagują na różne rodzaje materacy. Stosując właściwą metodę prób i błędów znajdziesz materac, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i składowi ciała. To osobiste preferencje. Niektórym łatwiej zasypiać na średnio twardym materacu, podczas gdy innym lepiej śpi się na nieco bardziej miękkim materacu. Zaleca się wcześniejsze skonsultowanie się z ekspertem i przetestowanie produktu przed zakupem.

Dziś szczególnie przy wszystkich problemach z kręgosłupem zaleca się stosowanie materaca ergonomicznego, czyli dna na tyle sztywnego i elastycznego, aby dobrze przylegało do ciała. Strefa komfortu zapewni doskonałe podparcie dla naszych pleców. Na rynku pojawiają się materace na ból pleców z 3, 5 lub nawet 7 strefami komfortu. 3 wystarczy, aby złagodzić ból pleców. Ważne jest jednak, aby każda warstwa materaca zawierała odpowiednie części, a nie tylko jedną z nich. Bez względu na przyczynę naszego cierpienia – czy to przewlekły ból zwyrodnieniowy, czy spowodowany nadmiernym wysiłkiem fizycznym – ergonomiczny materac zapewnia ulgę w naszych dolegliwościach.

Leżenie na plecach na materacu z wyciągniętymi ramionami to jedna z najlepszych pozycji do spania, jakich możesz użyć. Pomoże nie tylko zmniejszyć ból, ale może również przynieść korzyści Twojemu kręgosłupowi. Popularną opcją snu jest sen na brzuchu. Jednak najbardziej niekorzystne pozycje mogą powodować problemy z szyją. Jeśli nie wiesz, w którą stronę iść, najlepiej zachowaj ostrożność. Spanie w tej pozycji może prowadzić do wielu problemów z szyją i kręgosłupem, zwłaszcza jeśli napotkasz coś wystającego z poduszki. Jednak spanie na miękkiej powierzchni, takiej jak materac, nie zapewnia wystarczającego wsparcia dla sposobu, w jaki śpisz.

Klimakterium

Kobiety muszą zapewnić sobie zdrowy tryb życia w okresie menopauzy. Dowody wskazują, że wiele objawów menopauzy, takich jak bezsenność, ustępuje, gdy jesteś czujna i wypoczęta. Ponadto hormonalny nadir słynnej „fazy lutealnej” może mieć głęboki wpływ na jakość życia. A jeśli tak. Badania pokazują, że kobiety dotykają dziś ponad 40% najczęstszych problemów ze snem. Należą do nich uderzenia gorąca, duszność i nocne poty. Nie tylko cię obudzą, ale często poproszą o zmianę wyglądu podczas długich nocy. Brak snu może być trudny do pokonania, zwłaszcza jeśli czujesz się pozbawiony snu przez cały dzień. Ważne jest, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, w tym regularnie spać.

Aby chronić swoje zdrowie i więcej snu, zmień swoje nawyki i zainwestuj w odpowiedni materac. Szukając materaca, należy wziąć pod uwagę właściwości produktu regulujące temperaturę. Powinien również zapewniać odpowiednią wentylację.

Nadwaga

W niedawnym badaniu naukowcy odkryli wyraźną korelację między stresem, bezsennością i nadwagą. Jeśli na co dzień mamy nadwagę i źle śpimy, warto przyjrzeć się bliżej. Nie chodzi tylko o wizyty w szpitalu, badania profilaktyczne, ale także o materace, na których śpimy. Wybór odpowiedniego materaca dla nieco cięższej osoby to decyzja, którą należy podjąć bardzo ostrożnie. Większa waga wymaga lepszej amortyzacji. Chodzi o ochronę mięśni i stawów przed bolesnym naciskiem na twardsze części materaca.

Zanim kupimy nasz upragniony materac, warto mu się bliżej przyjrzeć. Pamiętaj, ten produkt będzie nam służył przez lata. Nie tylko nie pozwala nam budzić się rano bez bólu pleców i szyi, ale także ma nas odświeżyć i zrelaksować. Odradzamy kupowanie na ślepo. Zapytaj eksperta i wypróbuj w sklepie lub w zaciszu swojej sypialni. Niektóre firmy pozwalają przetestować swoje materace w domu – nawet do 200 dni! W ten sposób możemy łatwo sprawdzić, czy dany produkt jest dla nas odpowiedni.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ogólnotematycznym https://www.verona.info.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...
zmiany-w-certyfikacji-wyrobow-medycznych-do-diagnostyki-in-vitro

Zmiany w certyfikacji wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro

Diagnostyka medyczna to jedno z kluczowych narzędzi współczesnej medycyny, pozwalające na szybką identyfikację chorób oraz monitorowanie stanu...

Soczewki kontaktowe – dobierz pod swój problem

Leczenie wzroku w ostatnich dekadach przeszło niejedną rewolucję. Zmieniły się bardzo mocno metody diagnostyki, a także leczenia i...
dom pogrzebowy warszawa

Wsparcie w organizacji pożegnań i opieka nad rodzinami w...

Role zakładów pogrzebowych w procesie żałoby są wielowymiarowe. Nie ograniczają się wyłącznie do technicznych aspektów organizacji pogrzebu,...