Muzeum Neonów – Warsaw City info

Muzeum Neonów – to muzeum w Warszawie, które dokumentuje i chroni polskie reklamy świetlne powstałe po II wojnie światowej. Muzeum Neonów w Warszawie jest jednym z nielicznych muzeów neonów na świecie. Muzeum Neonów znajduje się na terenie Soho Factory. Muzeum posiada kolekcję około 100 neonów z całej Polski, głównie z lat 60. i 70. XX wieku.

W czasach PRL Polska nie kojarzyła się z wielobarwnymi ulicami, ale było coś, co przełamywało zwykłą szarą rzeczywistość. Ponure miasta zaczęły się rozjaśniać dopiero pod koniec lat 50., kiedy na fali entuzjazmu ogłoszono projekt „neonizacji”.
W ostatnich latach neony znów stały się przedmiotem ekscytacji. Powodem, dla którego ludzie tak szaleją na punkcie starych neonów, jest przede wszystkim nostalgia za PRL-em, a także rosnące zainteresowanie powojenną historią polskich miast. W tej fali powstało Muzeum Neonów w Warszawie w obrębie kompleksu Soho Factory.

Odwiedzając muzeum zobaczysz niesamowite stare neony z kultowych warszawskich kawiarni czy lśniącą warszawską syrenę – to muzeum jest obowiązkową wizytą dla każdego miłośnika street artu. Wizyta w warszawskim Muzeum Neonów to podróż retro do odrestaurowanych, kolorowych i nietuzinkowych projektów.

warsawcity
warsawcity

Adres

Soho Factory Mińska 25 Praga District, 03-808 Warszawa

Godziny otwarcia

poniedziałek: 12:00-18:00
​wtorek: 12:00-18:00
środa: nieczynne
czwartek: 12:00-18:00
piątek: 12:00-18:00
sobota: 12:00-18:00
niedziela: 11:00-17:00

Ceny biletów

normalny: 16 zł
ulgowy: 13 zł

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie muzeum – http://www.neonmuzeum.org/


 

Polecamy śledzić na bieżąco aktywna Warszawa

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content