Lokalizacja strony internetowej- wskazówki

Liczne badania pokazują, że ponad 65% internautów wybiera treści w ich ojczystym języku, a średnio 40% nie kupi produktu lub usługi, jeśli treść strony nie jest w ich ojczystym języku, dlatego tak ważna jest lokalizacja strony internetowej, o której piszemy w tym artykule.

Czym jest lokalizacja strony www?

Lokalizacja strony internetowej to w skrócie proces tłumaczenia i dostosowania treści strony internetowej do potrzeb klientów w danej lokalizacji. Po lokalizacji strona www powinna brzmieć naturalnie dla klientów na rynku docelowym, a jej treść powinna być łatwa do odczytania i w pełni zgodna ze sposobem, w jaki zwykle komunikuje się grupa docelowa.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy lokalizacji strony internetowej?

  • Tłumaczenie SEO- czyli wysoka pozycja strony w wyszukiwarkach za granicą.     Aby upewnić się, że strona wyróżnia się w morzu konkurencji, trzeba wdrożyć solidną strategię SEO. Obejmuje ona badanie słów kluczowych oraz zrozumienie, jak zagraniczni klienci korzystają z wyszukiwarek, bo jak wiadomo, wyszukiwarki dopasowują wyniki zarówno do lokalizacji, w jakiej przebywa użytkownik, jak i języka, w jakim wpisane zostało zapytanie. Bez uwzględnienia tych czynników istnieje niewielka szansa, że jakakolwiek strona internetowa osiągnie wysoką pozycję w wynikach wyświetlanych osobom z zagranicy. Właśnie dlatego tłumaczenie SEO jest koniecznym element lokalizacji strony internetowej.
  • Diabeł tkwi w szczegółach                                                                                        Równie istotną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę w przypadku tłumaczenia strony internetowej jest dokładność, odnosząca się zarówno do warstwy merytorycznej, gramatycznej oraz stylistycznej, jak i języka charakterystycznego dla danej branży. Dodatkowo, aby osiągnąć optymalny sukces we wprowadzaniu produktu/usługi na rynek zagraniczny, należy też przeprowadzić dokładną analizę rynku docelowego.
  • Nie zapominaj o obrazach                                                                                          Twoje obrazy mogą wymagać pewnych zmian lokalizacyjnych, aby pasowały do niuansów kulturowych tekstu.  Profesjonalne materiały do publikacji na stronach www lub do druku wymagają odpowiedniego przygotowania graficznego przez specjalistę DTP. Liczy się nie tylko treść, ale także dobór grafiki, zdjęć czy wykresów.  Takie materiały to wizytówki każdej firmy, dlatego ich publikowanie powinno być dobrze przemyślane i powierzone specjalistom.

Podczas lokalizowania swojej witryny internetowej każda firma lub organizacja musi stawić czoła wielu wyzwaniom . Istnieją wyzwania nie tylko techniczne, lecz także te związane z tłumaczeniem, projektowaniem, funkcjonalnością, SEO i adaptacją kulturową. Lokalizacja strony internetowej może wymagać specjalistycznej wiedzy, narzędzi oraz znacznego zaangażowania czasu i zasobów, warto więc zlecić taką usługę profesjonalnym agencjom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Sklep z oponami w Warszawie? Postaw na AutoOpony.com!

Opony nie są wieczne – z czasem się zużywają i trzeba je wymienić na nowe. Od jakości...

Gdzie naprawić odprysk na szybie samochodowej w Warszawie?

Masz odprysk na szybie czołowej i myślisz, że trzeba ją wymienić? Spokojnie, w wielu przypadkach można bez...

Hiszpańskie tapas pod lupą – wszystko, co trzeba o...

Słońce, wino, flamenco, sjesta i corrida – oto kilka popularnych skojarzeń z Hiszpanią. Do tej listy obowiązkowo...

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...