Koszty ogrzewania gazowego

Ogrzewanie gazowe to popularna forma dostarczania ciepła do domów i firm, zapewniająca komfort termiczny w zimnych miesiącach. Wiele osób zastanawia się nad instalacją ogrzewania gazowego i chce dowiedzieć się nieco więcej na temat kosztów takiego rozwiązania.

Ogrzewanie gazowe – koszty i wymagania

Jeżeli chodzi o ogrzewanie gazowe, koszty to nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę. Chcą korzystać z tego typu ogrzewania, trzeba najpierw spełnić pewne wymagania, takie jak:

  • instalacja przyłącza gazowego (na gaz ziemny lub płynny) lub zakup zbiornika lpg na płynny gaz; taki zbiornik trzeba przynajmniej raz w roku tankować i przeprowadzać systematyczny serwis oraz kontrolę szczelności;
  • odpowiedni piec (np. jednofunkcyjny, dwufunkcyjny, kondensacyjny, itp.), dzięki któremu będzie można rozprowadzać ciepło.

Koszty ogrzewania gazowego są stosunkowo niskie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na taką opcję. Oczywiście do samych rachunków należy doliczyć też koszt wykonania samej instalacji lub zakupu i montażu zbiornika lpg. Jeżeli chodzi o zbiorniki, do wyboru mamy zbiorniki lpg naziemne i podziemne. Te pierwsze są łatwiejsze w montażu i serwisie, dlatego ogólny koszt takiego rozwiązania będzie niższy, niż w przypadku zbiornika podziemnego, który montuje się w ziemi, przez co jest niewidoczny z zewnątrz.

Użytkowanie ogrzewania gazowego zależy od różnych czynników, przede wszystkim od wielkości budynku i przestrzeni wymagającej ogrzewania, ale także od szczelności i energooszczędności budynku. W przypadku, gdy chodzi o ogrzewanie gazowe, koszty miesięczne należy oszacować, biorąc pod uwagę powyższe parametry. Dla domu o powierzchni 120 m2 kwadratowych wygląda to mniej więcej tak:

  • 5500 zł na rok przy starszym, nieocieplonym budynku;
  • 3100 zł na rok, gdy budynek jest ocieplony ze szczelnymi oknami;
  • 1400 zł na rok w przypadku nowego domu energooszczędnego.

Zbiorniki lpg i instalacje gazowe stanowią atrakcyjną opcję dla osób prywatnych i firm, którym zależy na dobrej jakości ogrzewaniu przy stosunkowo niskich kosztach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Sklep z oponami w Warszawie? Postaw na AutoOpony.com!

Opony nie są wieczne – z czasem się zużywają i trzeba je wymienić na nowe. Od jakości...

Gdzie naprawić odprysk na szybie samochodowej w Warszawie?

Masz odprysk na szybie czołowej i myślisz, że trzeba ją wymienić? Spokojnie, w wielu przypadkach można bez...

Kto zapewnia wywóz elektrośmieci w Warszawie? Podpowiadamy!

Zarządzanie elektrośmieciami to ważny element dbania o środowisko w każdym dużym mieście, a Warszawa jako stolica Polski...

Hiszpańskie tapas pod lupą – wszystko, co trzeba o...

Słońce, wino, flamenco, sjesta i corrida – oto kilka popularnych skojarzeń z Hiszpanią. Do tej listy obowiązkowo...

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...