Klimatyzacja do mieszkania w bloku. Jaką wybrać?

Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku to coraz częstszy widok. Przydaje się oczywiście zwłaszcza w okresie letnim, gdy temperatura na zewnątrz potrafi przekroczyć nawet 35 stopni Celsjusza. Właściwy wybór klimatyzacji może przynieść ulgę w upale i poprawić komfort życia. Jednak jaką klimatyzację wybrać do mieszkania w bloku? Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników.

Rodzaje klimatyzacji

Dostępne są różne rodzaje klimatyzacji, które można podzielić na dwie główne grupy – jednostki przenośne oraz stacjonarne. Klimatyzatory przenośne to urządzenia, które można łatwo przemieszczać między pomieszczeniami i nie wymagają montażu na ścianie. Są one tańsze od stacjonarnych, ale mają niższą wydajność oraz mogą być głośniejsze. Klimatyzatory stacjonarne, czyli split, składają się z jednostki zewnętrznej oraz jednej lub kilku jednostek wewnętrznych. Są one bardziej wydajne, ciche i estetyczne, jednak ich montaż wymaga zgody zarządcy budynku i są droższe od przenośnych. Wybierając rodzaj klimatyzacji warto skonsultować się z profesjonalistą. Takie usługi świadczy w województwie mazowieckim firma Wolter.

Jakie parametry techniczne klimatyzacji do mieszkania w bloku?

Wybierając klimatyzację do mieszkania w bloku, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów technicznych. Po pierwsze, ważna jest wydajność chłodnicza, czyli moc urządzenia, która powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Zaleca się, aby moc klimatyzatora wynosiła około 100 W na każdy metr kwadratowy powierzchni. Po drugie, warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia – im wyższa, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej. Po trzecie, istotne jest również poziom hałasu generowanego przez klimatyzator – warto wybrać model, który nie przekracza 50 dB.

Współczesne klimatyzatory oferują również szereg dodatkowych funkcji, które mogą wpłynąć na komfort użytkowania. Jedną z nich jest funkcja osuszania powietrza, która może być przydatna w przypadku wilgotnych pomieszczeń. Inne przydatne funkcje to automatyczne sterowanie temperaturą, timer umożliwiający programowanie pracy klimatyzatora czy zdalne sterowanie za pomocą smartfona. Warto również sprawdzić, czy urządzenie posiada filtr przeciwalergiczny oraz czy jest łatwe w czyszczeniu i konserwacji.

Montaż klimatyzacji i wymagane zgody

Przed zakupem klimatyzacji stacjonarnej do mieszkania w bloku konieczne jest uzyskanie zgody zarządcy budynku oraz sąsiadów na montaż jednostki zewnętrznej. W przypadku montażu klimatyzatora na elewacji budynku, warto sprawdzić, czy nie będzie to kolidować z przepisami dotyczącymi ochrony zabytków. Montaż klimatyzacji powinien być wykonany przez profesjonalistów, którzy zapewnią prawidłowe działanie urządzenia oraz estetyczny wygląd instalacji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Sklep z oponami w Warszawie? Postaw na AutoOpony.com!

Opony nie są wieczne – z czasem się zużywają i trzeba je wymienić na nowe. Od jakości...

Gdzie naprawić odprysk na szybie samochodowej w Warszawie?

Masz odprysk na szybie czołowej i myślisz, że trzeba ją wymienić? Spokojnie, w wielu przypadkach można bez...

Kto zapewnia wywóz elektrośmieci w Warszawie? Podpowiadamy!

Zarządzanie elektrośmieciami to ważny element dbania o środowisko w każdym dużym mieście, a Warszawa jako stolica Polski...

Hiszpańskie tapas pod lupą – wszystko, co trzeba o...

Słońce, wino, flamenco, sjesta i corrida – oto kilka popularnych skojarzeń z Hiszpanią. Do tej listy obowiązkowo...

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...