Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia?

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? Czym jest blog lifestyle dotyczący stylu życia? Nieostre zdjęcia, urocze dzieci i zazdrosne miejsca… witaj w świecie blogowania o stylu życia. Czym więc jest blog o stylu życia? Czy to naprawdę tylko blogowa wersja kanału na Instagramie?

Przyjrzyjmy się kilku zwycięskim przykładom i dowiedzmy się, czego potrzeba w 2022 roku, aby stać się blogerem lifestylowym…

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? czym jest blog lifestylowy?

Nie ma oficjalnej definicji bloga lifestylowego. Nic dziwnego, że blogowanie to taka nowa aktywność. Dopiero gdy Blogger pojawił się pod koniec lat 90., blogowanie naprawdę stało się rzeczą.

Blog lifestyle to strona internetowa, na której ktoś regularnie zapisuje swoje przemyślenia lub doświadczenia albo rozmawia o aspektach swojego codziennego życia. Gdyby to była prawda, można by pisać o wszystkim io wszystkim… i nadal byłby to blog lifestylowy. Po prostu musi odnosić się w jakiś sposób do życia, w którym żyjesz.

Przenieśmy więc definicję blogów lifestylowych do obecnej dekady i zapewnijmy jaśniejsze wskazówki.

jak założyć blog lifestyle

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? Czym dokładnie jest blog dotyczący stylu życia?

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? W pewnym sensie łatwiej jest rozmawiać o tym, co nie liczy się jako blog lifestylowy.

Blog o stylu życia nie jest blogiem osobistym.

Dawno, dawno temu, pisanie bloga o sobie, swojej osobistej historii życia i tym, co robisz na co dzień, mogło być w porządku.

Większość osobistych blogów, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat, to blogi hobbystyczne, pisane głównie dla przyjemności i cieszące się niewielką popularnością. Niewielu dokonuje skoku w generowanie dochodów.

Te, które mają tendencję do skupiania się na niszy.

Nie zrozum mnie źle. Wciąż jest miejsce na osobiste blogi, ale się zmieniły. Możesz blogować o tym, jak przezwyciężyłeś trudności lub sprostałeś wyzwaniu – nadmierna utrata wagi, problemy ze zdrowiem psychicznym, chodzenie na biegun północny… to popularne tematy, które przyciągają wielu fanów. Po prostu nie nazywaj ich blogami lifestylowymi. Na pewno niszą są tematy związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia. Popularną kategorią na blogu lifestyle jest zdrowy tryb życia. Ale trzeba mieć świadomość, że w tej dziedzinie konkurencja jest bardzo duża.

Blog poświęcony stylowi życia skupia się na czytelniku.

Może się wydawać, że blog lifestylowy dotyczy twojego życia, ale w najlepszym razie dotyczy twoich zainteresowań, z osobistymi poglądami i przemyśleniami na wierzchu.

Małe fragmenty i przebłyski Twojego życia rozrzucone jak setki i tysiące, dodając koloru do informacji i wpisów dotyczących aktywności.

Oczywiście, istnieją wyjątki. Niektórym blogerom udaje się stworzyć oszałamiającą mieszankę głęboko osobistych postów wraz z listą rzeczy do zrobienia na wycieczkę do Nowej Zelandii. Mimo to nadal przypomina to czytanie o swoich przyjaciołach przez wizjer w kanale na Facebooku.

Udane blogi lifestylowe są inspirujące. Rzeczywistość jest wyczyszczona. Zamiast tego dostarczasz informacje i narzędzia, które pomogą Twoim czytelnikom strzelać do ich marzeń.

Blogi lifestylowe są łatwe do czytania i pełne obrazów, które przyciągają uwagę. Twoi czytelnicy chcą być tą kobietą ze szczęśliwym dzieckiem stojącym na polu kwiatów. Blogi lifestylowe często zaczynają się jako blogi niszowe. O wiele łatwiej jest przyciągnąć uwagę w przepełnionym blogowym świecie z niszowym blogiem. Wiele blogów lifestylowych zaczyna się w ten sposób.

Bloger zakłada blog fitness. Kiedy zaczyna się rozwijać, dodaje sekcję o swoich najnowszych przygodach z podróżami lub ulubionych wskazówkach dotyczących odchudzania.

O wiele lepiej jest przekonująco napisać na dwa lub trzy tematy, niż nie prowadzić bloga obejmującego kilka zainteresowań.

Z reguły, jeśli zamierzasz poruszyć wiele różnych tematów, musisz publikować posty często, kilka razy w tygodniu. Nowe posty, aby zaangażować powracających obserwujących. Zupełnie jak pisanie magazynu.

Twój blog dotyczący stylu życia jest wyjątkowy.

Twoje pisanie może nie być mocno ugruntowane w rzeczywistości, ale będzie odzwierciedlać twoją historię.

Trudno byłoby prowadzić blog rodzinny, jeśli nie masz dzieci, lub blog o życiu 20-latka, jeśli masz czterdzieści lat i mieszkasz na wsi.

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? Mieszanka tematów będzie reprezentować Twoje zainteresowania, ale najlepiej jest trzymać się tych tematów, które są atrakcyjne – jedzenie, podróże, moda, wystrój domu, uroda, fitness i rodzina.

czym jest blog lifestyle
czym jest blog lifestyle

Bloger Lifestyle może być incognito.

Może to być trochę trudne do wykonania, ale nie jest niemożliwe. Jest sporo blogerów, którym udaje się pozostać anonimowym.

To trudniejsze, gdy zarabiasz na swoim blogu. Musisz podać swoje prawdziwe imię sponsorom, PayPal, podmiotom stowarzyszonym i wszystkim, co ma konsekwencje prawne.

Istnieje również wymóg ujawnienia nazwy firmy i danych kontaktowych na swoim blogu. Możesz ukryć swoją tożsamość na swoim blogu, ale wystarczy szybkie sprawdzenie w Google, aby znaleźć dane firmy wraz z nazwiskami funkcjonariuszy.

Zamiast starać się być w pełni anonimowym, prawdopodobnie lepiej od samego początku być otwartym na temat tego, kim jesteś. Nadal możesz ograniczyć udostępniane zdjęcia i dane osobowe do minimum.

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? W jaki sposób blogi lifestylowe zarabiają pieniądze?

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? Odnoszący sukcesy blogerzy lifestylowi zwykle tworzą blogi o dużym natężeniu ruchu, pisząc na popularne tematy. Często wyznaczają trendy i wpływowi, angażując lojalnych obserwatorów w mediach społecznościowych (Instagram, FaceBook, YouTube, Pinterest).

To sprawia, że bloger lifestylowy jest naprawdę atrakcyjny dla partnerstw reklamowych, sponsorowania i sponsorowanych treści. Świetnym przykładem jest jeden z najpopularnieszych polskich blogów lifestyle praktycznyblog.pl.

Reklama

Jest to prawdopodobnie najbardziej oczywiste źródło dochodu dla bloga o dużym natężeniu ruchu. Świętym Graalem dla nowych blogerów jest Mediavine, sieć reklamowa, która płaci znacznie szybciej niż AdSense, ale aby móc aplikować, musisz osiągnąć próg 50 000 sesji miesięcznie.

Posty sponsorowane

To sposób na zarabianie pieniędzy, który jest idealny dla blogerów lifestylowych. Gdy zaczniesz budować grono fanów, często zwracają się do Ciebie firmy, które chcą, abyś promował swoje produkty.

Może to być naprawdę dobry sposób na budowanie dochodu, pod warunkiem, że podejdziesz do tego we właściwy sposób. Nie chcesz, aby Twój blog został zdominowany przez sponsorowane posty i najlepiej zadbaj o swobodę redakcyjną. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twoje recenzje są zawsze wiarygodne.

Produkty partnerskie

Jest tak wiele okazji do rozmowy o produktach, które kochasz, gdy jesteś blogerem lifestylowym. Wykorzystaj to w pełni, promując produkty partnerskie.

Za każdym razem, gdy ktoś kupuje produkt za pośrednictwem linku z Twojej witryny, zarabiasz prowizję. Jak dobrze! Prowizja może wahać się od około 4% w przypadku Amazon do nawet 40% lub więcej w przypadku niektórych produktów cyfrowych.

Zakładanie sklepu

Gdy masz naśladowców, możliwości są nieograniczone. Twój blog lifestylowy jest źródłem ruchu, który możesz skierować do Twojego własnego sklepu. Kosmetyki, biżuteria, odzież, wystrój domu lub po prostu kubki i koszulki!

Możesz nawet połączyć swojego bloga ze sklepem do druku, napisać książkę lub stworzyć kurs. Wprowadzenie Twoich produktów będzie o wiele łatwiejsze dzięki silnej grupie odbiorców.

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? Rozpoczęcie swojego bloga dotyczącego stylu życia

Założenie bloga o stylu życia jest dość łatwe, a mój przewodnik po blogu poprowadzi Cię przez każdy krok.

  • Czy zawsze robisz zdjęcia, gdziekolwiek jesteś i czy są one niesamowite?
  • Czy potrafisz stworzyć wizerunek „pięknej osoby”… nawet udaje ci się wyglądać jak najlepiej, gdy masz pod kontrolą małe dzieci z wolnego wybiegu.
  • Czy Ty i Twoja rodzina jesteście w porządku z wystawianiem ich codziennego życia na świat (nawet jeśli odbywa się to w sposób kontrolowany)?

Kiedy zaczynasz blog lifestylowy, nie musi on dotyczyć życia, które masz teraz. Może dotyczyć twojego idealnego życia.

Pisanie bloga będzie inspiracją zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich czytelników. Będziesz budować to „idealne życie” poprzez swojego bloga.

jak założyć blog lifestyle
jak założyć blog lifestyle

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? Jak zacząć prowadzić bloga lifestyle?

Jak założyć blog lifestyle dotyczący stylu życia? Najlepszym sposobem na wymyślenie tematów jest rozpoczęcie od analizy blogów, które podziwiasz i lubisz.

Krok 1

Wybierz od trzech do pięciu blogów i zanotuj ich główne tematy oraz rodzaj treści. Wymyśl kilka przymiotników opisujących każdy blog.

Odpowiedz na te pytania:

  • Czy blogi, które wybrałeś, nakładają się na siebie?
  • Do jakich tematów naprawdę możesz się odnieść?
  • Czy niektóre przymiotniki opisowe przemawiają bardziej niż inne?
  • Weź swoje odpowiedzi i wykorzystaj je, aby wymyślić dwa lub trzy tematy. Zawsze możesz dodać więcej później, gdy Twój blog zapełni się treścią.

Krok 2

Zdecyduj o tonie swojego bloga. Czy jest to formalne czy przyjazne? Elitarne czy polecające niedrogie produkty?

Napisz jedno zdanie opisujące Twój nowy blog lifestyle.

Pamiętaj, że ton musi być czymś, co możesz utrzymać. Łatwiej jest, jeśli naprawdę Cię odzwierciedla.

Krok 3

Wyobraź sobie, jak chcesz, aby Twój blog wyglądał za pięć lat. Zbuduj wizerunek w głowie swojego bajecznego bloga o stylu życia. To Twoja wyjątkowa praca, Twoje życie – a nie kopia Twojego ulubionego bloga.

Pomyśl o postach, które będziesz pisać. Czy te posty możesz z radością pisać przez następne trzy do pięciu lat? Tematy, które kochasz i masz obsesję.

Jeśli odpowiedź brzmi tak, możesz zacząć!

Czym jest blog lifestyle – często Zadawane Pytania

Czym jest blog lifestyle?

Blog o stylu życia to rodzaj strony internetowej, na której bloger regularnie zapisuje swoje przemyślenia lub doświadczenia lub opowiada o aspektach swojego codziennego życia. Blogi lifestylowe są zwykle bogate w obrazy i zawierają łatwe do odczytania posty.

Co to znaczy być blogerem lifestylowym?

Bycie blogerem lifestylowym oznacza, że tworzysz treści inspirowane codziennymi doświadczeniami lub zainteresowaniami.

Czy możesz być influencerem bez bloga?

Bez bloga można być influencerem. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Instagram czy YouTube, można zdobyć obserwujących i zarabiać na życie. Posiadanie bloga tworzy dodatkowy strumień dochodów i może być bardziej skuteczną promocją produktów na blogu niż w mediach społecznościowych.


 

śledź na bieżąco nasz portal aktywna Warszawa

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...

Ile trwa kurs na prawo jazdy kategorii A1?

Kurs na prawo jazdy kategorii A1 otwiera przed młodymi miłośnikami motocyklizmu świat jazdy na lżejszych motocyklach. W...
zagrywki warszawa wydarzenia

Przewodnik po atrakcjach Zagrywek Warszawa: od Crazy Golfa po...

Warszawa to miasto, które tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Wśród wielu lokali rozrywkowych, jednym...