Jak zabezpieczyć lakier samochodowy, czyli o folii PPF

Doskonała kondycja lakieru, piękny kolor i brak uszkodzeń wpływa na wysoki poziom zadowolenia użytkownika samochodu i podnosi wartość auta. Każdy kierowca chciałby utrzymać jak najdłużej taki stan karoserii i kondycji auta. Jednak codzienna eksploatacja pojazdu oraz czynniki atmosferyczne nieuchronnie wpływają na pogorszenie wyglądu lakieru. Sprawdź, jak zabezpieczyć lakier samochodowy przy użyciu folii PPF.

Czym jest folia PPF?

Folia PPF jest folią ochronną, nakładaną na jeden lub kilka elementów samochodu, w zależności od preferencji klienta. Z reguły stosowana jest do ochrony lakieru przed uszkodzeniami, ale również może służyć do zmiany koloru karoserii bez potrzeby lakierowania. Doskonale przylega do oklejanych elementów, jest niewidoczna i bezinwazyjna w codziennej eksploatacji, a dodatkowo posiada cechy samoregeneracyjne pod wpływem ciepła. 

Czy na każdy lakier można nałożyć folię PPF?

Folia PPF bardzo często nakładana jest na karoserię nowych aut, w celu jak najlepszego zabezpieczenia lakieru samochodowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby okleić również karoserię samochodu używanego. Zanim to nastąpi, lakier z uszkodzeniami musi zostać gruntownie odnowiony. Jakiekolwiek uszkodzenia i ubytki uniemożliwiają zabezpieczenie folią PPF i żaden fachowiec nie podejmie się tego zadania.

Oklejanie samochodów może obejmować całą karoserię, albo jej poszczególne elementy. Najczęściej folią PPF zabezpiecza się maskę, zderzaki, błotniki, progi, słupki, reflektory i lusterka. Jest to tak zwany pakiet FulL Front obejmujący elementy najbardziej narażone na odpryski i uszkodzenia pozyskane w trasach, a także podczas miejskiego użytku.

Jakie korzyści daje oklejanie samochodu?

Oklejanie samochodu folią PPF służy zabezpieczeniu lakieru samochodowego przed odpryskami kamieni, parkingowymi otarciami lub innymi zarysowaniami, mocną chemią oraz słońcem. Oprócz ochrony koloru przed blaknięciem, folia ten kolor uwydatnia, podkreślając jego głębię i wyrazistość. Podobne efekty można uzyskać poddając samochód woskowaniu lub poprzez nałożenie powłoki ceramicznej, jednakże zastosowanie folii o grubości około 200 mikronów stanowi najlepszą możliwą ochronę przed uszkodzeniami lakieru. 

Folia PPF jest również doskonałym sposobem na zmianę koloru samochodu, bez potrzeby demontowania jego karoserii, za wyjątkiem zderzaka i drobniejszych elementów. Dokładne i precyzyjne oklejanie wnęk drzwiowych sprawia, że karoseria znowu wygląda jak fabrycznie nowa. I co najważniejsze, proces oklejania samochodu folią PPF jest odwracalny. Po jakimś czasie użytkowania pojazdu folię można zdjąć, nie uszkadzając przy tym lakieru ani nie osłabiając jego kondycji.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty zabezpieczania samochodu folią PPF w Steamforce Warszawa. Specjaliści z Steam Force na zabezpieczenie folią PPF udzielają do 10 lat gwarancji w razie pęknięć, żółknięć czy uszkodzeń poprzez rozwarstwienie lub łuszczenie. Ich doświadczenie i dbałość o detale to gwarancja jakości i najlepszych efektów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

ubezpieczenie-assistance-spokoj-podczas-kazdej-podrozy

Ubezpieczenie assistance – spokój podczas każdej podróży

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobiłbyś, gdyby Twój pojazd podczas podróży uległ awarii w najmniej oczekiwanym momencie?...
jedzenie warszawa

Catering w Łodzi – wygodne i smaczne rozwiązanie dla...

Wybór cateringu może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Łódź. Miasto to oferuje bogactwo...

Problemy prawne w rodzinie? Prawnik pomoże!

W życiu rodzinnym nie zawsze jest harmonijnie i czasem potrzebujemy wsparcia prawnego, aby uporządkować relacje czy rozstrzygnąć...

Nieoceniona pomoc w przypadku depresji

Depresja jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych, dotykającym coraz większej liczby osób. Rolą psychiatry w leczeniu...

Jak dobrać szorty do swojej stylizacji?

Tworzenie stylizacji na upalne dni wiąże się z koniecznością znalezienia równowagi pomiędzy wyglądem a wygodą. To, co...
lakier-samochod

Oklejanie samochodów folią – gdzie w Warszawie?

Samochód to nie tylko sposób poruszania się z punktu A do punktu B, ale także wyraz naszej...