Jak zabezpieczyć lakier samochodowy, czyli o folii PPF

Doskonała kondycja lakieru, piękny kolor i brak uszkodzeń wpływa na wysoki poziom zadowolenia użytkownika samochodu i podnosi wartość auta. Każdy kierowca chciałby utrzymać jak najdłużej taki stan karoserii i kondycji auta. Jednak codzienna eksploatacja pojazdu oraz czynniki atmosferyczne nieuchronnie wpływają na pogorszenie wyglądu lakieru. Sprawdź, jak zabezpieczyć lakier samochodowy przy użyciu folii PPF.

Czym jest folia PPF?

Folia PPF jest folią ochronną, nakładaną na jeden lub kilka elementów samochodu, w zależności od preferencji klienta. Z reguły stosowana jest do ochrony lakieru przed uszkodzeniami, ale również może służyć do zmiany koloru karoserii bez potrzeby lakierowania. Doskonale przylega do oklejanych elementów, jest niewidoczna i bezinwazyjna w codziennej eksploatacji, a dodatkowo posiada cechy samoregeneracyjne pod wpływem ciepła. 

Czy na każdy lakier można nałożyć folię PPF?

Folia PPF bardzo często nakładana jest na karoserię nowych aut, w celu jak najlepszego zabezpieczenia lakieru samochodowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby okleić również karoserię samochodu używanego. Zanim to nastąpi, lakier z uszkodzeniami musi zostać gruntownie odnowiony. Jakiekolwiek uszkodzenia i ubytki uniemożliwiają zabezpieczenie folią PPF i żaden fachowiec nie podejmie się tego zadania.

Oklejanie samochodów może obejmować całą karoserię, albo jej poszczególne elementy. Najczęściej folią PPF zabezpiecza się maskę, zderzaki, błotniki, progi, słupki, reflektory i lusterka. Jest to tak zwany pakiet FulL Front obejmujący elementy najbardziej narażone na odpryski i uszkodzenia pozyskane w trasach, a także podczas miejskiego użytku.

Jakie korzyści daje oklejanie samochodu?

Oklejanie samochodu folią PPF służy zabezpieczeniu lakieru samochodowego przed odpryskami kamieni, parkingowymi otarciami lub innymi zarysowaniami, mocną chemią oraz słońcem. Oprócz ochrony koloru przed blaknięciem, folia ten kolor uwydatnia, podkreślając jego głębię i wyrazistość. Podobne efekty można uzyskać poddając samochód woskowaniu lub poprzez nałożenie powłoki ceramicznej, jednakże zastosowanie folii o grubości około 200 mikronów stanowi najlepszą możliwą ochronę przed uszkodzeniami lakieru. 

Folia PPF jest również doskonałym sposobem na zmianę koloru samochodu, bez potrzeby demontowania jego karoserii, za wyjątkiem zderzaka i drobniejszych elementów. Dokładne i precyzyjne oklejanie wnęk drzwiowych sprawia, że karoseria znowu wygląda jak fabrycznie nowa. I co najważniejsze, proces oklejania samochodu folią PPF jest odwracalny. Po jakimś czasie użytkowania pojazdu folię można zdjąć, nie uszkadzając przy tym lakieru ani nie osłabiając jego kondycji.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty zabezpieczania samochodu folią PPF w Steamforce Warszawa. Specjaliści z Steam Force na zabezpieczenie folią PPF udzielają do 10 lat gwarancji w razie pęknięć, żółknięć czy uszkodzeń poprzez rozwarstwienie lub łuszczenie. Ich doświadczenie i dbałość o detale to gwarancja jakości i najlepszych efektów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Sklep z oponami w Warszawie? Postaw na AutoOpony.com!

Opony nie są wieczne – z czasem się zużywają i trzeba je wymienić na nowe. Od jakości...

Gdzie naprawić odprysk na szybie samochodowej w Warszawie?

Masz odprysk na szybie czołowej i myślisz, że trzeba ją wymienić? Spokojnie, w wielu przypadkach można bez...

Hiszpańskie tapas pod lupą – wszystko, co trzeba o...

Słońce, wino, flamenco, sjesta i corrida – oto kilka popularnych skojarzeń z Hiszpanią. Do tej listy obowiązkowo...

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...