Jak trwale usunąć zbędne owłosienie poprzez depilacje laserową?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Na jej ostateczny efekt wpływa wiele czynników. Co najbardziej wpływa na skuteczność zabiegów depilacji laserowej ? W tym artykule skupimy się na kluczowych czynnikach dotyczących tego jak dzięki depilacji laserowej skutecznie rozprawić się ze zbędnym owłosieniem.

Depilacja laserowa, a jej skuteczność — Jak trwale usunąć zbędne owłosienie?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Na jej ostateczny efekt wpływa wiele czynników, m.in.:

  • ilość zabiegów, 
  • odstępy między zabiegami, 
  • rodzaj włosa, 
  • cechy indywidualne — u każdego będzie to wyglądać trochę inaczej. 

Co najbardziej wpływa na skuteczność zabiegów depilacji laserowej ?  W tym artykule skupimy się na kluczowych czynnikach dotyczących tego jak dzięki depilacji laserowej skutecznie rozprawić się ze zbędnym owłosieniem. 

Depilacja laserowa — odstępy między zabiegami

Nieprzestrzeganie zalecanych odstępów między zabiegami depilacji laserowej może wpłynąć na skuteczność całego procesu. Przerwanie serii zabiegów najczęściej następuje z powodu opalenizny. Decydując się na podjęcie terapii, musisz pamiętać, aby chronić skórę i nie eksponować partii ciała poddawanych zabiegom. Dlatego wiele osób decyduje się na zabieg laserowej epilacji w okresie jesienno — zimowym. 

Depilacja laserowa — przygotowanie do zabiegu

  • jeśli w ostatnim czasie usuwałaś/eś włosy wraz z cebulką przy użyciu np. wosku, pęsety, depilatora musisz poczekać (4-6 tygodni), aż włosy odrosną. W przeciwnym razie zabieg nie będzie skuteczny. Między zabiegami możesz stosować jedynie maszynkę. 
  • przed zabiegiem włosy muszą zostać dokładnie ogolone. Trzeba to zrobić delikatnie, tak żeby nie doszło do powstania podrażnień

Depilacja laserowa, a zbyt jasne włosy.

Poddanie zabiegowi włosów o niewystarczającej ilości melaniny tj. jasny blond, siwych, rudych nie przynosi zamierzonych ani trwałych efektów. Takie włosy nie są „widzialne” dla lasera, nie pochłaniają jego energii, a to jest niezbędne, aby doszło do ich zniszczenia. 

Depilacja laserowa, a zaburzenia gospodarki hormonalnej.

W przypadku zaburzeń w gospodarce hormonalnej pojawiają się nowe mieszki włosowe. Może to znacznie wpłynąć na skuteczność terapii oraz szybsze odrastanie włosów po jej zakończeniu.  Dlatego, zanim przystąpisz do zabiegu, hormony muszą być uregulowane. Niezależnie od tego czy występują u zaburzenia hormonalne, depilacja laserowa nadal pozostaje najtrwalszą metodą usuwania owłosienia. 

Czy depilacja laserowa faktycznie usunie wszystkie niechciane włosy ?

Ważne jest, aby zrozumieć, że depilacja laserowa zazwyczaj nie usuwa wszystkich włosów. Włosy rosną w cyklach, a laser najskuteczniej działa na włosy w fazie wzrostu. Dlatego potrzeba kilku zabiegów, aby skutecznie zahamować wzrost większości włosów (do 95 %). Pojedyncze włosy, które zostaną, są bardzo delikatne i jasne. 

Czy po pierwszym zabiegu w ogóle zobaczę efekt? Jeśli tak to jaki ?

Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej wiele osób zauważa znaczną redukcję wzrostu włosów. Subiektywnie efekt po 1. zabiegu jest najbardziej widoczny. Następnie z zabiegu na zabieg włosy stają się rzadsze i słabsze, a niektóre obszary mogą nawet wydawać się całkowicie gładkie – efekt narasta. 

Pamiętajcie jednak, że każdy jest inny i efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry i włosów !

Czy jak po epilacji będą wyrastać kolejne włosy, to znaczy, że zabieg był nieskuteczny?

Nie, to nie oznacza, że zabieg epilacji był nieskuteczny. Włosy przygotowują się do procesu wypadania, który trwa zazwyczaj do 4 tygodni po zabiegu. Po pewnym czasie część włosów odrasta, co jest wskazaniem do wykonania kolejnego zabiegu z serii. Epilacja laserowa usuwa włosy wraz z cebulkami, a dokładnie tylko włosy będące w fazie anagenu (wzrostu), co stanowi około 20 % całości włosów. Włosy rosną w różnych cyklach, a niektóre mogą być zbyt krótkie lub zbyt nowe, aby zostały usunięte podczas pierwszego zabiegu. Dlatego po epilacji mogą wyrastać nowe włosy. 

! Pamiętaj, że regularne zabiegi epilacji mogą pomóc zmniejszyć ilość włosów na stałe, ponieważ uszkadzają mieszki włosowe, co utrudnia ponowny wzrost włosów. Ale to nie jest proces, który dzieje się po jednym zabiegu. Cierpliwość jest kluczem! 

Dyplomowany Kosmetolog
JETSET CLINIC WARSZAWA 

Joanna Kołodziej

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

ubezpieczenie-assistance-spokoj-podczas-kazdej-podrozy

Ubezpieczenie assistance – spokój podczas każdej podróży

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobiłbyś, gdyby Twój pojazd podczas podróży uległ awarii w najmniej oczekiwanym momencie?...
jedzenie warszawa

Catering w Łodzi – wygodne i smaczne rozwiązanie dla...

Wybór cateringu może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Łódź. Miasto to oferuje bogactwo...

Problemy prawne w rodzinie? Prawnik pomoże!

W życiu rodzinnym nie zawsze jest harmonijnie i czasem potrzebujemy wsparcia prawnego, aby uporządkować relacje czy rozstrzygnąć...

Nieoceniona pomoc w przypadku depresji

Depresja jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych, dotykającym coraz większej liczby osób. Rolą psychiatry w leczeniu...

Jak dobrać szorty do swojej stylizacji?

Tworzenie stylizacji na upalne dni wiąże się z koniecznością znalezienia równowagi pomiędzy wyglądem a wygodą. To, co...
lakier-samochod

Oklejanie samochodów folią – gdzie w Warszawie?

Samochód to nie tylko sposób poruszania się z punktu A do punktu B, ale także wyraz naszej...