Jak przygotować się do azjatyckiej podróży rowerem?

Jeżeli uwielbiacie dalekie podróże, a przy tym prowadzicie aktywny styl życia, to powinniście się zastanowić nad wycieczką rowerową do Azji i przez Azję. Rzecz jasna trzeba się do niej odpowiednio przygotować, ale może się okazać, że podróż będzie tak udana, że już niedługo zaczniecie planować kolejną.

Bezpieczeństwo rzecz najważniejsza

Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo. Z tego też powodu podróż musi być totalnie przemyślana i wszystko trzeba zaplanować i o wszystkim pomyśleć. Zacznijmy od tego, że życie potrafi zaskakiwać i to nie zawsze tak jak człowiek sobie tego życzy. Wystarczy tylko chwila nieuwagi czy brak ostrożności i już może dojść do wypadku. Dlatego też koniecznie trzeba wykupić ubezpieczenie. Cena jest naprawdę niska i zaczyna się już od 23 złotych. Warto pamiętać, że leczenie w krajach Azjatyckich jest kosztowne. Jednocześnie musicie też wiedzieć, że powinniście tylko pić wodę butelkowaną, bo woda z kranu może Wam nie służyć. Łatwo się zatruć, choćby także wtedy, gdy kosztuje się lokalne jedzenie. Zwróćcie jeszcze uwagę na to, co zawiera Wasze ubezpieczenie. Otóż dobre ubezpieczenie to takie, które pokrywa koszty leczenia. Dobrze jeżeli w ubezpieczeniu jest zwrot kosztów związanych z transportem do kraju. Suma takiego ubezpieczenia powinna więc być relatywnie wysoka. Do tego w skład ubezpieczenia powinno wchodzić NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu koszty nie tylko leczenia, ale też rehabilitacji zostaną Wam zwrócone. Dla bezpieczeństwa warto wykupić OC, a więc w razie, gdy dojdzie do wypadku z waszej winy, choćby jadąc na rowerze zarysujecie czyjś samochód, to wtedy ubezpieczenie pokryje koszty naprawy pojazdu. Dla wygody i komfortu można zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia bagażu. Ale takie rozwiązanie sprawdza się, gdy np. nagrywacie na Youtube filmiki i macie przy sobie drogi sprzęt.

Wygoda rzecz ważna

Wiadomo, że wygoda jest ważna. Dlatego też każdy rowerzysta powinien posiadać naprawdę wygodne ubranie. Niezbędna jest też bielizna termoaktywna, wszak noce mogą być zimne. Ale nie zapomnijcie jeszcze o obuwiu z mocną podeszwą i oczywiście o mocnych rękawiczkach rowerowych. Dzięki temu nie nabawicie się odcisków i zwyczajnie wygodniej będzie się Wam trzymać kierownicę. Czasami wydaje się, że małe rzeczy nie mają znaczenia, ale nic bardziej mylnego, wszak rzeczywiście poprawiają komfort całej podróży. Na tym etapie przypominamy, aby zabrać ze sobą kurtkę z wodoodporną membraną.

Szczepienia też się liczą

Chyba zdajecie sobie sprawę, że musicie się zaszczepić. Nim jednak przejdziemy do szczepień, to podczas planowania podróży zwróćcie uwagę na to, czy w danym kraju, do którego się wybieracie nie ma obostrzeń covidowych. Może się okazać, że będzie czekać Was kwarantanna. Skoro to już jasne, to teraz można przejść do tego, przeciwko jakim chorobom warto, a może raczej trzeba się zaszczepić. A trochę tych szczepień Was czeka, stąd też lepiej zadbać o nie wcześniej i nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę. Jednym z najważniejszych szczepień jest to chroniące przed wirusowym zapaleniem wątroby typu A. tak naprawdę niezależnie, gdzie się wybieracie i ile spędzicie w danym kraju, tę szczepionkę musicie przyjąć. Podobnie jak tę chroniącą przed wirusowym zapaleniem wątroby typu B. Do tego trzeba jeszcze przyjąć szczepionkę przeciwko błonicy. Kolejną ważną szczepionką jest szczepionka chroniąca przez durem brzusznych, który występuje w Azji bardzo często i niestety bardzo łatwo się nim zarazić. Wystarczy tylko, że skosztujecie lokalnej żywności i już może pojawić się problem. Polecamy jeszcze szczepienie przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu, cholerze czy wściekliźnie.

Małe acz przydatne rady

Pamiętajcie, aby dobrze się spakować. Należy zabrać wszystko co niezbędne, ale Wasz bagaż nie może być za ciężki. Niezbędna na pewno jest kurtka z wodoodporną membraną oraz rękawiczki rowerowe. Wcześniej należy sprawdzić ważność paszportu. Przyda się też zabranie wody. Wiadomo, że nie można zdawać się na los czy szczęście, stąd wcześniej musicie przemyśleć, gdzie będziecie nocować. Do tego spakujecie apteczkę oraz butelki wody z elektrolitami.


 

śledź na bieżąco nasz portal aktywna Warszawa

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...

Na co zwrócić uwagę, wybierając nocleg w Łodzi?

Łódź od kilku lat zyskuje na popularności i staje się miejscem coraz chętniej odwiedzanym przez turystów. Z...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...

Ile trwa kurs na prawo jazdy kategorii A1?

Kurs na prawo jazdy kategorii A1 otwiera przed młodymi miłośnikami motocyklizmu świat jazdy na lżejszych motocyklach. W...