Jak praktycznie poznać obcy język?

W różnego rodzaju rankingach polski język znajduje się w pierwszej dziesiątce najtrudniejszych języków świata. Sami nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale gramatyka, ortografia i wymowa naprawdę mogą sprawiać ogromne trudności.

Czy trudno nauczyć się języka polskiego?

Nieco łatwiej mają u nas przybysze zza wschodniej granicy – Białorusini i Ukraińcy mogą bez problemu porozumieć się w podstawowym zakresie, chociaż nie oznacza to jeszcze znajomość języka polskiego. Dla Azjatów i gości z Azji język polskie to już czarna magia. Dlatego, jeśli chcą spędzić w Polsce więcej czasu lub osiąść na stałe kurs polskiego jest jedynym, rozsądnym wyjściem. Samodzielna nauka zwykle nie daje spodziewanych efektów, a do tego pochłania mnóstwo cennego czasu.
Każdy, kto chce pracować lub uczyć się w Polsce potrzebuje solidnej, ugruntowanej, a przede wszystkim praktycznej znajomości języka.

Jaki kurs polskiego można polecić cudzoziemcom?

Bla-blashool.pl to szkoła językowa, która organizuje różnego rodzaju kursy polskiego. Aby rozpocząć naukę należy najpierw przejść przez testy, które sprawdzą stopień znajomości języka i skierują do odpowiedniej grupy. W bla-blaschool.pl największy nacisk kładzie się na konwersację. Doświadczenie wykładowcy i lektorzy nie poświęcają zbyt wiele czasu na analizę tekstów pisanych na na testy. Uczestnicy kursu polskiego mają za zadanie w pierwszym rzędzie nauczyć się języka mówionego – zarówno biernie jak i czynnie. Tylko taka znajomość znajdzie praktyczne zastosowanie w pracy, w załatwianiu formalności w urzędach, w nauce czy towarzyskich kontaktach z Polakami.

Jakie kursy polskiego organizuje bla-blaschool.pl?

Kursy polskiego organizowane są dla grup o różnym stopniu zaawansowania – od zupełnie początkujących do zaawansowanych. Kolejnym kryterium rodzajów kursów jest wiek studentów. Zajęcia dla dzieci łączą zabawę z nauką. Dzieci poznają polskie zabawy, śpiewają piosenki, poznają polskie bajki i filmy dla najmłodszych. Dla młodzieży w wieku szkolnym organizowane są kursy, które maja za zadanie przygotować dziecko do nauki w polskiej szkole. Aby zredukować niepotrzebny stres uczniowie biorą udział próbnych testach i egzaminach – takich jakie czekać ich będą w polskiej szkole. Organizowana jest nawet próbna matura.

Oprócz tego organizowane są kursy polskiego na zlecenie firm obejmujące słownictwo zawodowe. Taki kurs polskiego może się odbywać poza szkołą językową, w siedzibie klienta. Kursy polskiego odbywają się również w różnych porach aby umożliwić uczestnictwo osobom pracującym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

tenis Warszawa

Gdzie w Warszawie można pograć w tenisa?

Tenis ziemny to sport, który zdobył ogromną popularność na całym świecie dzięki swojej dynamice, elegancji oraz wysokiemu...

Porównanie rynków akcji USA vs. Europa

Porównanie rynków akcji między Stanami Zjednoczonymi a Europą jest niezwykle interesujące dla inwestorów z różnych części świata....
eleganckizadbanypokojhotelowywdobrejcenie

Ze Stolicy w Góry! Tanie Noclegi z Wyżywieniem w...

Marzysz o ucieczce od zgiełku miasta, a może chcesz zasmakować górskiego powietrza i zanurzyć się w przyrodzie?...

Oklejanie aut w Warszawie – Nowy Design Twojego Auta...

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim chęć na zmiany i odświeżenie swojego stylu. Czy...

Najlepsze Dmuchańce na Eventy w Warszawie: Kompletny Przewodnik

Czy kiedykolwiek organizowałeś imprezę i zastanawiałeś się, jak urozmaicić program, by dzieci i dorośli bawili się równie...

Networking Warszawa – czyli wspólny biznes w stolicy

Idea networkingu ma się w Polsce bardzo dobrze. Coraz więcej osób odczuwa profity płynące z relacji biznesowych...