Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost? Nadanie paczki w 4 krokach

Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost? Jak odebrać paczkę w paczkomacie InPost? Paczkomaty InPost to zdecydowanie najszybciej rozwijający się sposób transportu paczek w branży kurierskiej. Niezliczone ilości paczkomatów powstających w różnych miejscach w ekspresowym tempie uruchamiane poprzez InPost sprawiają, że również my sami stykamy się z tym sposobem dostawy coraz częściej. Wiele jednak osób nie do końca potrafi obsługiwać paczkomaty lub posiada pewne obawy gdyż nigdy nie wysyłało lub nie odbierało paczek w taki sposób. W rzeczywistości jest to bardzo proste i komfortowe rozwiązanie, które opisujemy poniżej, aby móc pewnie korzystać z paczkomatów.

Czym są paczkomaty InPost?

Paczkomaty to flagowy sposób doręczania przesyłek firmy InPost. Jest ona tradycyjnym kurierem na rynku przesyłek, ale wyróżniła się na nim poprzez oferowanie możliwości nadawania i odbierania paczek w paczkomatach. Są to specjalne automaty przypominające duże kilkumetrowe metalowe szafy ze skrytkami. Są one pośrednikiem między klientem a kurierem i zostały stworzone w celu łatwiejszego przekazywania przesyłek między klientami a kurierami. Stanowią zatem punkt, w którym klienci oraz kurierzy mogą pozostawić paczkę nie musząc oczekiwać na inną osobę lub spotykać się z nią osobiście pod innym adresem. Paczkomaty umożliwiają wysyłanie oraz odbieranie przesyłek.

jak nadać paczkę w paczkomacie inpost
jak nadać paczkę w paczkomacie inpost

Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost?

Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost? Nigdy tego nie robiłeś i zastanawiasz się jak się do tego zabrać? W kilku krokach opiszemy jak nadać paczkę w paczkomacie InPost. Jeśli chcemy nadać paczkę w paczkomacie, przede wszystkim należy wejść na stronę InPost-u. Kolejnym krokiem jest znalezienie zakładki Nadaj Paczkę. Wchodząc w nią wystarczy podać dane adresata oraz opłacić ją i wybrać rozmiar przesyłki — dzięki czemu otrzymamy do dyspozycji przegródkę o odpowiednim rozmiarze. Po opłaceniu przesyłki należy wydrukować wygenerowaną w komputerze etykietę, a także przykleić ją na paczkę. Cały proces jest niezwykle prosty i intuicyjny oraz nie wymaga wypełniania skomplikowanych formularzy czy weryfikacji naszej osoby. Wraz z paczką posiadającą naklejoną etykietę udajemy się następnie do paczkomatu. Przybywając na miejsce, wybieramy na ekranie dotykowym opcję Nadaj Paczkę, a następnie skanujemy kod kreskowy etykiety przyklejonej do paczki. W tym momencie paczkomat otwiera jedną z przegródek, w której umieszczamy naszą przesyłkę i potwierdzamy nadanie paczki przyciskiem na ekranie dotykowym. Cała operacja z pewnością nie trwa dłużej niż kilkadziesiąt sekund i również jest bardzo prosta jak generowanie samej etykiety.

W przypadku InPost wystarczy zanieść paczkę do dowolnego paczkomatu InPost i za pomocą ekranu dotykowego kliknąć „Wyślij paczkę”, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Uwaga: Musisz zarezerwować zamówienie i wydrukować etykietę, zanim zabierzesz ją do szafki.

Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost bez drukowania etykiety?

Wysyłanie paczki w paczkomacie jest też możliwe przy pomocy aplikacji bez drukowania etykiety. Zatem jak nadać paczkę w paczkomacie InPost bez drukowanie etykiety? Jeśli z jakichś powodów nie mamy czasu lub możliwości wydrukowania etykiety, możemy zalogować się do aplikacji oraz nadać paczkę bezpośrednio z paczkomatu. Gdy chcemy skorzystać z takiej opcji, wystarczy w aplikacji uzupełnić wszystkie dane odbiorcy paczki, a następnie z wygenerowanym kodem udać się do paczkomatu. Wybierając opcję Nadaj Paczkę, wystarczy podać kod lub kod QR, a odpowiednia skrytka w paczkomacie otworzy się. Chcąc działać w taki sposób, musimy opłacić przesyłkę przy generowaniu kodu w aplikacji mobilnej.

jak odebrać paczkę w paczkomacie inpost
jak odebrać paczkę w paczkomacie inpost

Jak odebrać przesyłkę w paczkomacie InPost??

Odbieranie paczki przy pomocy paczkomatu jest równie proste i banalne co jej nadawanie. Osoba, która jest adresatem paczki gdy ta zostanie umieszczona w docelowym paczkomacie otrzyma sms-a / e-mail ze specjalnym sześciocyfrowym kodem. Musi ona udać się do paczkomatu, a na ekranie dotykowym wybrać opcję odbiór paczki. Następnie wystarczy wpisać nasz numer telefonu, a także kod z e-maila / sms-a. Jeśli prawidłowo przepisaliśmy oba numery, odpowiednia skrytka w paczkomacie otworzy się, a my będziemy mogli po prostu wyjąć paczkę i udać się do domu. Należy jednak pamiętać o zamknięciu drzwiczek i potwierdzeniu prawidłowego odebrania paczki na ekranie dotykowym.

Dlaczego warto korzystać z paczkomatów InPost?

Korzystanie z paczkomatów jest niezwykle proste, a także intuicyjne. Nie musimy znać się na zaawansowanych technologiach czy internecie, aby móc komfortowo korzystać z tej opcji wysyłania i odbierania przesyłek.

Paczkomaty pozwalają komfortowo i elastycznie odbierać oraz nadawać przesyłki. Nie musimy zatem samodzielnie oczekiwać na kuriera w domu gdy chcemy nadać lub odebrać przesyłkę. Do paczkomatu, możemy udać się o takiej porze, w której jest to dla nas komfortowe. Charakter paczkomatów pomaga zaoszczędzić sporo czasu i być w pełni niezależnym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapobiega stresowym sytuacjom. Poprzez paczkomaty, możemy wysyłać dowolne przesyłki pod kątem wagi czy rozmiaru tak jak poprzez standardowego kuriera.

Paczkomaty są również zlokalizowane w dużym zagęszczeniu we wszystkich większych miastach Polski, a także są dostępne w całej Polsce w różnych lokalizacjach w mniejszych miejscowościach. Oznacza to, że mamy do nich łatwy i nieograniczony dostęp, co pomaga wysyłać oraz odbierać przesyłki.

Paczkomaty InPost – kilka wskazówek

Bardzo przydatną podpowiedzią jest skorzystanie z możliwości śledzenia paczki. Po jej nadaniu zarówno adresat, jak i nadawca otrzymują numer przesyłki. Na stronie InPost-u, możemy bardzo prosto dowiedzieć się, co obecnie dzieje się z naszą przesyłką. Wszystkie kroki takie jak odebranie paczki od nadawcy z paczkomatu, dostarczanie jej pomiędzy kolejnymi punktami przeładunkowymi w różnych miastach czy wreszcie dostarczenie paczki, możemy śledzić podając specjalny kod przesyłki. Po wklejeniu go na stronie InPost-u będziemy wiedzieli, na jakim etapie dostarczania znajduje się nasza przesyłka. Dzięki temu będziemy mogli zaplanować odbiór lub wstępnie przewidzieć kiedy powinna do nas dotrzeć paczka.

Przesyłki w paczkomacie najczęściej oczekują 48 godzin, a następnie trafiają do pobliskiego oddziału InPost, gdzie mogą zostać odebrane osobiście. Jeśli jednak zależy nam na wydłużeniu czasu, możemy zrobić to dokonując odpowiedniej dopłaty. Tym samym spowodujemy, że paczka będzie czekała na nas dużo dłużej w paczkomacie, niż jest to przewidziane standardowo, a my będziemy mogli komfortowo odebrać ją kolejnego dnia bez obawy o poszukiwanie paczki w oddziałach InPost.


Polecamy również śledzić wydarzenia Warszawa  – gdzie znajdziesz kalendarz aktualnych wydarzeń, które odbywają się w Warszawie. Do wyboru masz wiele ciekawych propozycji: muzea w Warszawie, kina w Warszawie, gdzie zjeść w Warszawie, parki w Warszawie, teatry w Warszawie, weekend w Warszawie, dzieje się w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

jedzenie warszawa

Catering w Łodzi – wygodne i smaczne rozwiązanie dla...

Wybór cateringu może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Łódź. Miasto to oferuje bogactwo...

Problemy prawne w rodzinie? Prawnik pomoże!

W życiu rodzinnym nie zawsze jest harmonijnie i czasem potrzebujemy wsparcia prawnego, aby uporządkować relacje czy rozstrzygnąć...

Jak dobrać szorty do swojej stylizacji?

Tworzenie stylizacji na upalne dni wiąże się z koniecznością znalezienia równowagi pomiędzy wyglądem a wygodą. To, co...
fotel do masażu

Czy warto kupić fotel do masażu? Korzyści płynące z...

Inwestycja w fotel masujący to doskonały sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia całej rodziny. Włączając codzienny masaż...
fizjoterapeuta-w-warszawie

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę w Warszawie?

W stolicy znajduje się wiele placówek specjalizujących się w fizjoterapii, lecz ważne jest znalezienie specjalisty, który odpowie...
Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe – pełne usługi księgowe dla Twojego biznesu

Sprawne zarządzanie księgowością w firmie to fundament każdego przedsiębiorstwa. Bez względu na skalę działalności, istotne jest utrzymanie...