Jak dbać o zdrowie i kondycję rodziny każdego dnia?

Dbać o zdrowie należy w każdym wieku. Szczególnie że liczne badania wykazują, że coraz większy procent Polaków zmaga się z nadwagą, w tym również i dzieci. Warto więc dbać o zdrowie rodzinnie i uczyć dzieci właściwych nawyków żywieniowych oraz spędzać razem aktywnie czas. W praktyce jednak może to być trudne, kiedy na co dzień każdy ma wiele obowiązków w pracy i szkole. Oto kilka podpowiedzi, jak rodzinnie dbać o zdrowie.

Dostosujcie menu do zasad zdrowego żywienia

Najczęstsze błędy żywieniowe, jakie popełniamy, przygotowując domowe posiłki to korzystanie z produktów przetworzonych, zawierających dużo cukru, soli i konserwantów. Dodatkowo przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnej kuchni polskiej, która jest dość tłusta i zawiera liczne produkty o wysokiej zawartości glutenu.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swojej rodziny, w tym również najmłodszych warto to zmienić. W przygotowanej w 2016 roku nowej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej, opracowanej przez Instytut Żywienia i Żywności, podstawą naszej codziennej diety powinny być warzywa oraz owoce. Co więcej, należy całkowici zrezygnować z fast foodów oraz żywności przetworzonej. U dzieci szczególnie warto zadbać o ograniczenie ilości spożywanego cukru. Słodkie przekąski można zastąpić batonami z müsli, świeżymi owocami, czy garścią pożywnych orzechów. Zastępników ukochanych łakoci warto poszukać wspólnie, okazując możliwe alternatywy – takie jak musy owocowe, jogurty naturalne np. z miodem i orzechami, czy smaczne i zdrowe soki owocowo-warzywne.

Soki owocowo-warzywne smaczny i zdrowy dodatek do diety

Świetną przekąską i dodatkiem do codziennej diety zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci są soki owocowo-warzywne. Taka energetyczno-witaminowa bomba pełna smaków to dobry dodatek do posiłków w szkole, czy pracy. Warto zauważyć, że warzywa oraz owoce to nie tylko doskonałe źródło witamin, lecz także związków antyoksydacyjnych chroniących przed licznymi chorobami cywilizacyjnymi.

W nawale obowiązków dnia codziennego trudno jednak przygotowywać każdego dnia świeżą porcję soków dla całej rodziny. Dlatego świetną opcją może być zamówienia wysokiej jakości soków owocowo-warzywnych. W odróżnieniu od popularnych produktów dostępnych w sklepach nie są one dosładzane, a dzięki tłoczeniu na zimno stanowią bogate źródło witamin i minerałów.

Dostępne są różne opcje zamówień. Możesz kupić duży pakiet mieszany lub też zamawiać oddzielnie wybrane przez Ciebie mieszanki owocowo-warzywne oraz owocowe z palety 30 smaków. Dzięki temu każdy członek Twojej rodziny znajdzie dla siebie coś, co najbardziej mu będzie odpowiadać.

Spędzajcie razem czas aktywnie

Ruch to podstawa naszego zdrowia. Co więcej, by zadbać o kondycję najmłodszych, powinny one codziennie mieć przynajmniej 60 minut umiarkowanej lub intensywnej aktywności fizycznej. Same zajęcia z WF tutaj nie wystarczą. Niestety badania wykazały, że jedynie co piąty dorosły Polak zapewnia swemu ciału minimalną dawkę aktywności fizycznej określoną przez WHO. Praca i obowiązki domowe, często zabierają większość dnia, przez co zapominamy o ruchu. A odpoczywamy, siedząc przed telewizorem lub komputerem.

Warto więc zastanowić się jak można zmienić nasze nawyki również pod tym względem. W porach ciepłych wiosną, latem i z początkiem jesieni możliwości są bardzo szerokie – rower, spacer, a nawet coraz powszechniejsze siłownie na powietrzu to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek z całą rodziną.

Jeśli pogoda nie dopisuje, można zaplanować z rodziną, wspólne tańce, a nawet całe konkursy taneczne, dzięki dostępnym aplikacjom na konsolę. Z młodszymi dziećmi można pobawić się w berka, a nawet poskakać na skakance. Jeśli Twoje dzieci to nastolatki możecie wspólnie uprawiać jogging, a nawet wybrać się razem na siłownię, fitness, czy jogę.

Pamiętaj, że dzieci przykład wynoszą z rodzinnego domu, warto więc im pokazać, jak właściwie dbać o zdrowie, by w przyszłości nie zmagały się z poważnymi chorobami.

Artykuł przygotowany z firmą specjalizującą się w przygotowywaniu zdrowych i pełno wartościowych soków https://fit-juice.pl/.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Kurs prawa jazdy Warszawa – jak wybrać najlepszą szkołę...

Planując kurs nauki jazdy wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszą szkołę jazdy w Warszawie. Przede wszystkim...

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...
zmiany-w-certyfikacji-wyrobow-medycznych-do-diagnostyki-in-vitro

Zmiany w certyfikacji wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro

Diagnostyka medyczna to jedno z kluczowych narzędzi współczesnej medycyny, pozwalające na szybką identyfikację chorób oraz monitorowanie stanu...

Ile trwa kurs na prawo jazdy kategorii A1?

Kurs na prawo jazdy kategorii A1 otwiera przed młodymi miłośnikami motocyklizmu świat jazdy na lżejszych motocyklach. W...