Wszystkie warszawianki już w najbliższą sobotę, 8 marca będą mogły skorzystać z przejażdżki zabytkowymi tramwajami na specjalnych trasach. Linia K kursować będzie między Marymontem a Śródmieściem, a Muzykalny Tramwaj pojawi się na Mokotowie.
Zabytkowe tramwaje na Dzień Kobiet
W podróż pełną kobiecego wdzięku Warszawskie Tramwaje zabiorą wszystkie pasażerki kultowym tramwajem 13N, który jest symbolem stolicy. Czerwony wagon będzie kursował na jednokierunkowej trasie z Żoliborza wokół Śródmieścia. W czasie podróży na pasażerki czekają drobne upominki rozdawane przez konduktora.
Odjazdy z Metra Marymont zostały zaplanowane o godz. 10:09, 11:39 oraz 13:09, a przejazd – oczywiście bezpłatny – zajmie (na całej trasie) niemal godzinę.
Szczegółowy rozkład jazdy linii K: METRO MARYMONT – ks. Popiełuszki – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Jana Pawła II – ks. Popiełuszki – METRO MARYMONT.
Tramwaj na Dzień Kobiet to wspólna akcja Zarządu Transportu Miejskiego, Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, Tramwajów Warszawskich i Radia Kolor.
Muzyczna podróż po Mokotowie
Z okazji Dnia Kobiet dzielnica Mokotów, wspólnie z Tramwajami Warszawskimi, przygotowała dla pań (panowie również mile widziani) niecodzienną atrakcję. W najbliższą sobotę ulicami dzielnicy pojedzie Muzykalny Tramwaj.
Przejazd tramwaju planowany jest w godz. 12:00-16:00. Pojazd wyruszy z Wyścigów, pojedzie ul. Puławską, Marszałkowską i Nowowiejską, później dojedzie do Al. Niepodległości i ruszy dalej ul. Rakowiecką, Wołoską, Marynarską, aż na Służewiec. W czasie podróży przewodnik-varsavianista opowie o ciekawych miejscach na Mokotowie – związanych nie tylko z kobietami. Nie zabraknie też kwiatów dla pań. O wyjątkową atmosferę przejazdu zadba grupa Bracia P. jej muzycy zagrają m.in. na pianinie, klarnecie, banjo i akordeonie, grupa ma w repertuarze takie szlagiery, jak m.in. „U cioci na imieninach”, „Beata z Albatrosa” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.
Godzinowy rozkład jest dostępny tu – link.
Źródło: um.warszawa.pl
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco: wydarzenia Warszawa, wiadomości Warszawa z ostatniej chwili, darmowe wydarzenia Warszawa, weekend w Warszawie.
Na naszej stronie warsawcity.info możesz również zakupić 🎫 bilety na wydarzenia w Warszawie.
📣 DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU 📣 Bądź częścią naszej społeczności 👉 dziel się z innymi informacjami na temat najciekawszych wydarzeń w Warszawie 🎊🎉 GRUPA OTWARTA – każdy może dodać wydarzenie!🫵 Wydarzenia Warszawa – Co, Gdzie, Kiedy?
Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Napisz maila na redakcja@warsawcity.info