Dlaczego warto wybrać nowe auto z salonu?

Zakup auta prosto z salonu niesie ze sobą wiele korzyści, które z pewnością docenią ich właściciele. Bycie pierwszym właścicielem, gwarancja, programy serwisowe i wiele innych czynników wpływa na to, że zakup nowego samochodu jest po prostu opłacalny.

Nowe auto – pierwszy właściciel

Jeśli dysponujemy odpowiednią ilością pieniędzy, która pozwala nam na zakup nowego samochodu, który akurat sobie upatrzyliśmy – to jego nabycie będzie rozsądnym posunięciem. Wiąże się to z faktem wejścia w posiadanie auta, które jest fabrycznie nowe, a więc wolne od wad (w przypadku ich wystąpienia obowiązuje gwarancja). Dzięki temu nie musimy się zastanawiać np. czy auto było mocno eksploatowane, czy zalewano je paliwem dobrej jakości, itp.

Dodatkowo nowy samochód możemy skonfigurować stricte pod swoje potrzeby, a więc dobrać odpowiedni silnik, skrzynię biegów, czy taki pakiet dodatków, który będzie nas satysfakcjonował. Oznacza to, że w najważniejszych aspektach możemy spersonalizować swój pojazd tak, aby odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Fachowe doradztwo przy wyborze auta

Jeśli sami nie do końca wiemy, jaki samochód chcemy zakupić, warto jest nieco poczytać lub obejrzeć recenzje samochodów, które by nas interesowały. O wiele łatwiej jest, kiedy interesuje nas konkretna marka. Wtedy wystarczy wyszukać salonu w mieście, które nas interesuje. Przykładowo – wpisując w wyszukiwarkę hasło hyundai warszawa otrzymamy wyniki m.in. z salonami Hyundaia w Warszawie, w których będziemy mogli porozmawiać ze sprzedawcami.  Ich duże doświadczenie oraz znajomość gamy produktowej sprawiają, że dobranie odpowiedniego modelu do naszych potrzeb będzie o wiele łatwiejsze. Natomiast my będziemy mogli cieszyć się zakupem samochodu, który został skrojony pod nasze możliwości i oczekiwania. Z kolei bazując na tym przykładzie, wpisując hyundai jazda testowa, możemy otrzymać bezpośrednie przekierowanie do formularzu zgłoszeniowego, na odbycie jazdy próbnej.

Niekiedy bywa tak, że mając upatrzony model, możemy zmienić zdanie, ponieważ po sprawdzeniu kilku propozycji od doradcy klienta okaże się, że zupełnie nie brany przez nas pod uwagę model, będzie lepiej odpowiadał na nasze aktualne potrzeby.

Gwarancja i serwis ASO

Niewątpliwie dużą zaletą zakupu nowego samochodu z salonu jest gwarancja. W zależności od producenta jest ona określana w ujęciu czasowym lub przebiegu auta, albo zamiennie. Przeważnie obejmuje ona usterki, które nie powinny wystąpić w trakcie eksploatacji auta w danym czasie, czy przy określonym przebiegu.

Warto także zwrócić uwagę, że samochód od początku jest serwisowany w ASO. To daje nam poczucie, że wszelkie pracy przy aucie wykonywane są przez wykwalifikowanych pod naprawę aut danej marki mechaników, którzy posiadają odpowiednie przeszkolenie, a także mają dostęp do przygotowanych przez producenta procedur naprawczych. Serwisowanie auta w ASO nawet po upływie gwarancji ma dla nas dużą korzyść – pełna historia serwisowa ułatwia sprzedaż, ponieważ skutecznie potwierdza przebieg auta, oraz pozwala na wgląd w historię napraw, czy serwisów olejowych.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content