Dlaczego Twoja witryna potrzebuje logo?

Każda odwiedzana witryna — nawet najprostsza — składa się z kilkudziesięciu elementów. Większość witryn ma paski boczne, obrazy, nagłówki, przyciski itd, a każdy z tych elementów projektu odgrywa rolę. Jednak niewiele jest tak ważnych elementów jak logo witryny, ponieważ często to właśnie ono przyciąga uwagę odwiedzających.

Wysokiej jakości logo powinno nie tylko dobrze wyglądać. Musi reprezentować tożsamość Twojej marki, komunikować odbiorcom, że prowadzisz profesjonalną witrynę internetową i poinformować odwiedzających, czego mogą się spodziewać.

Dlaczego Twoja witryna potrzebuje logo

Logotypy są istotną częścią projektowania stron internetowych. Zauważysz jednak, że nie każda odwiedzana witryna ma logo.  To, że w witrynie brakuje logo, niekoniecznie oznacza, że ​​nie jest ona warta twojego czasu. Jest to jednak wskaźnik, że właściciel lub firma może nie myśleć o brandingu. Najprościej mówiąc logo to wizualna reprezentacja Twojej firmy.

Oto kilka przykładów, jak profesjonalnie zaprojektowane logo może wpłynąć na Twoją witrynę:

  • z czasem klienci będą kojarzyć Twoją witrynę i jej zawartość z Twoim logo
  • możesz użyć swojego logo, aby szybko zidentyfikować wszystkie konta w mediach społecznościowych swojej witryny
  • logo daje możliwość zademonstrowania nowicjuszom, czym jest Twoja witryna
  • wizualny branding może sprawić, że Twoja witryna będzie wyglądać bardziej profesjonalnie (jeśli zostanie wykonane dobrze)
  • jesteśmy gotowi założyć się, że większość Twoich ulubionych witryn i marek ma przyciągające uwagę logo. W rzeczywistości to właśnie logo jest jedną z pierwszych rzeczy, które wyobrażasz sobie, gdy myślisz o znanych witrynach i firmach.

Dlatego jeśli zależy Ci na budowaniu renomy marki koniecznie zleć projektowanie logo profesjonalnej agencji kreatywnej. Agencja interaktywna zadba nie tylko o projekt logo, ale również o materiały graficzne takie jak: banery reklamowe, wizytówki, ulotki, czy projekty materiałów reklamowych.

Pomysły na logo

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zaprojektować logo samodzielnie, czy zatrudnisz do tego kogoś innego, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest szukanie inspiracji.

Sprawdź niektóre logo konkurencji, aby sprawdzić, czy mają one wspólne motywy. Zrób rozeznanie w markach, które lubisz i zobacz, czy któreś z ich logo Cię zainspiruje. Zastanów się, jakiego rodzaju marki chcesz użyć w swojej witrynie i co reprezentuje Twoja witryna.

Oczywiście nie chcesz kopiować tego, co robią inne marki. To, co możesz zrobić, to zidentyfikować witryny internetowe, które mają przekonujące logo, a następnie zanotować wspólne elementy. Wykwalifikowany grafik będzie mógł przyjrzeć się logo, które lubisz i wymyślić oryginalne projekty w podobnym stylu.

Jeśli pracujesz sam, sprawdzenie innych logo może Ci powiedzieć, co działa, a co nie w niszy Twojej witryny. Biorąc to jako punkt wyjścia, powinieneś być w stanie szybciej wymyślić silne logo.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...

Scoring BIK – na czym polega i jak wpływa...

Jednym z wielu działań podejmowanych przez bank przed przyznaniem klientowi pożyczki hipotecznej jest sprawdzenie jego historii kredytowej....

Windykacja długów – jak zrobić to skutecznie?

Odzyskanie należności jest bardzo trudne, w zasadzie niezależnie od tego, w jaki sposób zadłużenie powstało. W bardzo wielu...

Czym jest i jak funkcjonuje biuro wirtualne?

Na początkowym etapie prowadzenia działalności gospodarczej, bardzo dużym kosztem może okazać się wynajmowanie biura. Młodzi przedsiębiorcy radzą sobie...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...