Dlaczego Twoja witryna potrzebuje logo?

Każda odwiedzana witryna — nawet najprostsza — składa się z kilkudziesięciu elementów. Większość witryn ma paski boczne, obrazy, nagłówki, przyciski itd, a każdy z tych elementów projektu odgrywa rolę. Jednak niewiele jest tak ważnych elementów jak logo witryny, ponieważ często to właśnie ono przyciąga uwagę odwiedzających.

Wysokiej jakości logo powinno nie tylko dobrze wyglądać. Musi reprezentować tożsamość Twojej marki, komunikować odbiorcom, że prowadzisz profesjonalną witrynę internetową i poinformować odwiedzających, czego mogą się spodziewać.

Dlaczego Twoja witryna potrzebuje logo

Logotypy są istotną częścią projektowania stron internetowych. Zauważysz jednak, że nie każda odwiedzana witryna ma logo.  To, że w witrynie brakuje logo, niekoniecznie oznacza, że ​​nie jest ona warta twojego czasu. Jest to jednak wskaźnik, że właściciel lub firma może nie myśleć o brandingu. Najprościej mówiąc logo to wizualna reprezentacja Twojej firmy.

Oto kilka przykładów, jak profesjonalnie zaprojektowane logo może wpłynąć na Twoją witrynę:

  • z czasem klienci będą kojarzyć Twoją witrynę i jej zawartość z Twoim logo
  • możesz użyć swojego logo, aby szybko zidentyfikować wszystkie konta w mediach społecznościowych swojej witryny
  • logo daje możliwość zademonstrowania nowicjuszom, czym jest Twoja witryna
  • wizualny branding może sprawić, że Twoja witryna będzie wyglądać bardziej profesjonalnie (jeśli zostanie wykonane dobrze)
  • jesteśmy gotowi założyć się, że większość Twoich ulubionych witryn i marek ma przyciągające uwagę logo. W rzeczywistości to właśnie logo jest jedną z pierwszych rzeczy, które wyobrażasz sobie, gdy myślisz o znanych witrynach i firmach.

Dlatego jeśli zależy Ci na budowaniu renomy marki koniecznie zleć projektowanie logo profesjonalnej agencji kreatywnej. Agencja interaktywna zadba nie tylko o projekt logo, ale również o materiały graficzne takie jak: banery reklamowe, wizytówki, ulotki, czy projekty materiałów reklamowych.

Pomysły na logo

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zaprojektować logo samodzielnie, czy zatrudnisz do tego kogoś innego, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest szukanie inspiracji.

Sprawdź niektóre logo konkurencji, aby sprawdzić, czy mają one wspólne motywy. Zrób rozeznanie w markach, które lubisz i zobacz, czy któreś z ich logo Cię zainspiruje. Zastanów się, jakiego rodzaju marki chcesz użyć w swojej witrynie i co reprezentuje Twoja witryna.

Oczywiście nie chcesz kopiować tego, co robią inne marki. To, co możesz zrobić, to zidentyfikować witryny internetowe, które mają przekonujące logo, a następnie zanotować wspólne elementy. Wykwalifikowany grafik będzie mógł przyjrzeć się logo, które lubisz i wymyślić oryginalne projekty w podobnym stylu.

Jeśli pracujesz sam, sprawdzenie innych logo może Ci powiedzieć, co działa, a co nie w niszy Twojej witryny. Biorąc to jako punkt wyjścia, powinieneś być w stanie szybciej wymyślić silne logo.


 

Śledź na bieżąco aktywna Warszawa

 

Co się dzieje w Warszawie

korzyści z posiadania strony internetowej

Największe korzyści z posiadania strony internetowej

Jedną z istotnych zalet posiadania strony internetowej jest globalny zasięg, jaki zapewnia ona przedsiębiorstwom. Niezależnie od tego,...
projektowanie stron internetowych

Czym jest pozycjonowanie w marketingu?

Kiedy myślimy o wyszukiwarkach, pierwsza nazwa, która się pojawia – Google lub napój bezalkoholowy, z którym kojarzymy...

Najważniejsze zasady content marketingu

Content marketing to skuteczny sposób na zwiększenie widoczności marki w Internecie i budowanie relacji z klientami. W...
Skip to content