Dlaczego audyt SEO jest tak istotny?

Strona głównaBLOGE-MARKETINGDlaczego audyt SEO jest tak istotny?

Dlaczego audyt SEO jest tak istotny?

- Reklama -spot_img

Pozycjonowanie to wieloetapowy i niezwykle skomplikowany proces podnoszenia pozycji wybranej witryny w wyszukiwarce Google. Jest także jednym z najbardziej efektywnych, dlatego jest zdecydowanie najpopularniejszym działaniem marketingowym w sieci. Jego podstawową częścią jest pierwszy i z reguły najważniejszy etap, który ma bezpośredni wpływ na wszystkie kolejne – audyt SEO. Warto poznać jego zasady i to, dlaczego jego przeprowadzenie jest kluczowe z punktu widzenia przedsiębiorcy oraz firmy, która podjęła się wykonania danego zlecenia.

Czym jest pozycjonowanie?

Każda świeża witryna opublikowana w sieci w pewnym momencie znajdzie się także w zasobach największej wyszukiwarki treści na świecie – Google. To właśnie ona jest wykorzystywana przez internautów do poszukiwania nowych stron, blogów, portfolio czy katalogów firmowych lub portali aukcyjnych, tym samym zdecydowanie warto się na niej znaleźć i to jak najwyżej. Dalekie pozycje świeżej witryny bez długiej historii w sieci nie generują jakiegokolwiek ruchu. Pozycjonowanie jest procesem, który ma to zmienić.

Audyt SEO – fundament dobrze zaplanowanych działań

Pozycjonowanie firm z Warszawy oraz innych miast w Polsce dzieli się na trzy etapy – on-site, off-site oraz audyt SEO, który przeprowadza się na samym początku i to jeszcze przed ostatecznym podpisaniem umowy. Nie dzieje się to bez powodu.

Audyt SEO to bardzo precyzyjna i dokładna analiza wybranej witryny pod kątem jej obecnego stanu SEO. To jednak bardzo ogólnikowa i nieprecyzyjna definicja – w praktyce audytem SEO można nazwać długie, wieloetapowy proces, który obejmuje nawet kilkaset pojedynczych parametrów. Warto wśród nich wymienić między innymi analizę: 

 • widoczności treści w sieci;
 • linków wychodzących i przychodzących;
 • danych strukturalnych;
 • profili społecznościowych na wiodących portalach;
 • szybkości działania;
 • UX oraz UI;
 • plików graficznych i ich atrybutów;
 • przekierowań 301 i pozostałych;
 • całej konkurencji działającej w tej samej lub podobnej gałęzi;
 • i setki innych.

Ocena strony pod kątem powyższych parametrów jest kluczowa i ma ogromne znaczenie w kwestii powodzenia dalszych działań SEO na Warszawę. Dzięki niej„

 • agencja interaktywna SEO będzie mogła przygotować indywidualny plan działania dla konkretnej witryny;
 • klient będzie mógł poznać cenę za wszystkie działania wchodzące w skład SEO – Search Engine Optimization.

Bez audytu się nie obejdzie

Wiele firm w celu iluzorycznych oszczędności pomija wstępne przygotowanie analizy wybranej strony WWW, co jest jednym z największych błędów w sztuce pozycjonerskiej. Praca bez precyzyjnego planu oraz przekazania potencjalnemu klientowi ceny za wybrane usługi oznacza zazwyczaj narastające obustronnie frustracje oraz brak możliwości dojścia do jakiegokolwiek porozumienia. Część Warszawskich firm podchodzi do tematu audytu jednak zupełnie inaczej. Zlecają jego przeprowadzenie za darmo, przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy wiążącej przedsiębiorcę z agencją. Dzięki temu każda strona może zapoznać się z zakresem prac do realizacji oraz potencjalnymi kosztami ich wykonania.

źródło grafiki: pixabay.com


 

Śledź na bieżąco aktywna Warszawa

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content