Czego unikać na wakacjach za granicą

Wczasy za granicą mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień na całe życie. Oferty biura Coral Travel na rok 2022 kuszą atrakcyjnymi ofertami turystycznymi i możliwością zwiedzenia kawałka świata w atrakcyjnej cenie. Jednak, aby wakacje za granicą były udane, należy pamiętać o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i poszanowaniu lokalnych obyczajów kulturowych oraz moralnych. Warto pamiętać również o tym, aby unikać zachowań i sytuacji ryzykownych. To właśnie o nich chcemy poniżej opowiedzieć.

Posiłki i napoje – unikaj zatruć pokarmowych

Będąc w kraju egzotycznym w szczególności w takim jak: Egipt, Turcja, Tunezja warto korzystać z posiłków w zaufanych lokalach gastronomicznych. Egzotyka często sprzyja kosztowaniu lokalnych specjałów kulinarnych. Jednak podczas wakacji za granicą lepiej unikać jedzenia w niesprawdzonych obiektach gastronomicznych. Odradza się turystom kupowania posiłków w ulicznych i przydrożnych barach, budkach lub na straganach.

Jeśli chodzi o takie kraje jak: Egipt, Turcja, Tunezja wakacje 2022 all inclusive pozwolą zapobiec wielu przykrym niespodziankom żywieniowym. Posiłki serwowane w hotelowych restauracjach wyróżniają się nie tylko wysoką jakością i smakiem, lecz także starannym ich przygotowaniem. W krajach arabskich trzeba zwrócić szczególną uwagę na higienę i bezpieczeństwo przygotowywanych posiłków oraz napojów.

Należy unikać picia wody z kranu, jedzenia niemytych owoców i warzyw, a także surowego mięsa, owoców morza oraz ryb nieznanego pochodzenia serwowanych w nadmorskich barach. Przed każdym posiłkiem koniecznie trzeba umyć dokładnie ręce, najlepiej wodą butelkowaną i mydłem, można także używać specjalnych chusteczek do dezynfekcji rąk.

Ubiór stosowny do sytuacji i miejsca

Wyjeżdżając na wczasy za granicę, należy dokładnie zapoznać się z lokalnymi zwyczajami oraz panującym klimatem. Trzeba ubierać się stosownie do miejsca i danej okoliczności. Wchodząc do meczetu, synagogi lub innego obiektu kultu religijnego wymagany jest właściwy strój. Ponadto panie podczas całego pobytu na wakacjach zagranicznych powinny unikać strojów wyzywających i prowokujących.

Zatłoczone miejsca publiczne

Spędzając wakacje za granicą, zarówno w europejskim kraju, jak i w afrykańskim lub w azjatyckim, należy unikać zatłoczonych miejsc publicznych. Dotyczy to w szczególności lokalnego transportu zbiorowego, niektórych targowisk oraz ulic, w których łatwo o kradzieże torebek, portfeli i dokumentów. Warto pamiętać o tym, że cluby i puby znajdujące się poza kurortami turystycznymi nie zawsze okazują się bezpiecznymi miejscami, a ich standard często okazuje się gorszy od tych dostępnych w kurortach turystycznych.

Odwiedzania samemu miejsc nieznanych i niesprawdzonych

Koniecznie trzeba wystrzegać się przygodnych wycieczek z tubylcami, którzy nie współpracują z biurem podróży ani z hotelem. Nie należy również samemu wybierać się w nieznane miejsca, niestrzeżone, odludne, a przede wszystkim unikać podróżowania nocą. Kobiety w obcym kraju nie powinny same wychodzić na miasto oraz udawać się w zatłoczone miejsca, w szczególności małe uliczki, a także targowiska.

Reasumując, osoby pragnące pojechać na wymarzone wczasy za granicę i uniknąć przykrych niespodzianek, powinny pamiętać o wspomnianych wyżej wskazówkach. Jeśli zachowasz szczególną ostrożność, wybierając się na wycieczkę do dowolnego kraju, a w szczególności egzotycznego, takiego jak, między innymi: Turcja, Tunezja, Grecja, Hiszpania, Egipt wakacje 2022 z pewnością będą należały do niezapomnianych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

jedzenie warszawa

Catering w Łodzi – wygodne i smaczne rozwiązanie dla...

Wybór cateringu może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Łódź. Miasto to oferuje bogactwo...

Jak dobrać szorty do swojej stylizacji?

Tworzenie stylizacji na upalne dni wiąże się z koniecznością znalezienia równowagi pomiędzy wyglądem a wygodą. To, co...
fotel do masażu

Czy warto kupić fotel do masażu? Korzyści płynące z...

Inwestycja w fotel masujący to doskonały sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia całej rodziny. Włączając codzienny masaż...
fizjoterapeuta-w-warszawie

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę w Warszawie?

W stolicy znajduje się wiele placówek specjalizujących się w fizjoterapii, lecz ważne jest znalezienie specjalisty, który odpowie...
polonia-olimpia-warszawa

Mecz Polonia Warszawa – Resovia

W poniedziałek, 8 kwietnia o godzinie 18:00 piłkarska Polonia Warszawa zagra przed własną publicznością z Resovią w...
zestawszklanekniezbednenarzedziadladomowegobarmana

Zestaw szklanek: Niezbędne narzędzia dla domowego barmana

Dobrze dobrany zestaw szklanek nie tylko pozwala serwować wiele napojów w odpowiedni sposób, ale też może stanowić ozdobę...