Czego unikać na wakacjach za granicą

Strona głównaBLOGTURYSTYKACzego unikać na wakacjach za granicą

Czego unikać na wakacjach za granicą

- Reklama -spot_img

Wczasy za granicą mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień na całe życie. Oferty biura Coral Travel na rok 2022 kuszą atrakcyjnymi ofertami turystycznymi i możliwością zwiedzenia kawałka świata w atrakcyjnej cenie. Jednak, aby wakacje za granicą były udane, należy pamiętać o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i poszanowaniu lokalnych obyczajów kulturowych oraz moralnych. Warto pamiętać również o tym, aby unikać zachowań i sytuacji ryzykownych. To właśnie o nich chcemy poniżej opowiedzieć.

Posiłki i napoje – unikaj zatruć pokarmowych

Będąc w kraju egzotycznym w szczególności w takim jak: Egipt, Turcja, Tunezja warto korzystać z posiłków w zaufanych lokalach gastronomicznych. Egzotyka często sprzyja kosztowaniu lokalnych specjałów kulinarnych. Jednak podczas wakacji za granicą lepiej unikać jedzenia w niesprawdzonych obiektach gastronomicznych. Odradza się turystom kupowania posiłków w ulicznych i przydrożnych barach, budkach lub na straganach.

Jeśli chodzi o takie kraje jak: Egipt, Turcja, Tunezja wakacje 2022 all inclusive pozwolą zapobiec wielu przykrym niespodziankom żywieniowym. Posiłki serwowane w hotelowych restauracjach wyróżniają się nie tylko wysoką jakością i smakiem, lecz także starannym ich przygotowaniem. W krajach arabskich trzeba zwrócić szczególną uwagę na higienę i bezpieczeństwo przygotowywanych posiłków oraz napojów.

Należy unikać picia wody z kranu, jedzenia niemytych owoców i warzyw, a także surowego mięsa, owoców morza oraz ryb nieznanego pochodzenia serwowanych w nadmorskich barach. Przed każdym posiłkiem koniecznie trzeba umyć dokładnie ręce, najlepiej wodą butelkowaną i mydłem, można także używać specjalnych chusteczek do dezynfekcji rąk.

Ubiór stosowny do sytuacji i miejsca

Wyjeżdżając na wczasy za granicę, należy dokładnie zapoznać się z lokalnymi zwyczajami oraz panującym klimatem. Trzeba ubierać się stosownie do miejsca i danej okoliczności. Wchodząc do meczetu, synagogi lub innego obiektu kultu religijnego wymagany jest właściwy strój. Ponadto panie podczas całego pobytu na wakacjach zagranicznych powinny unikać strojów wyzywających i prowokujących.

Zatłoczone miejsca publiczne

Spędzając wakacje za granicą, zarówno w europejskim kraju, jak i w afrykańskim lub w azjatyckim, należy unikać zatłoczonych miejsc publicznych. Dotyczy to w szczególności lokalnego transportu zbiorowego, niektórych targowisk oraz ulic, w których łatwo o kradzieże torebek, portfeli i dokumentów. Warto pamiętać o tym, że cluby i puby znajdujące się poza kurortami turystycznymi nie zawsze okazują się bezpiecznymi miejscami, a ich standard często okazuje się gorszy od tych dostępnych w kurortach turystycznych.

Odwiedzania samemu miejsc nieznanych i niesprawdzonych

Koniecznie trzeba wystrzegać się przygodnych wycieczek z tubylcami, którzy nie współpracują z biurem podróży ani z hotelem. Nie należy również samemu wybierać się w nieznane miejsca, niestrzeżone, odludne, a przede wszystkim unikać podróżowania nocą. Kobiety w obcym kraju nie powinny same wychodzić na miasto oraz udawać się w zatłoczone miejsca, w szczególności małe uliczki, a także targowiska.

Reasumując, osoby pragnące pojechać na wymarzone wczasy za granicę i uniknąć przykrych niespodzianek, powinny pamiętać o wspomnianych wyżej wskazówkach. Jeśli zachowasz szczególną ostrożność, wybierając się na wycieczkę do dowolnego kraju, a w szczególności egzotycznego, takiego jak, między innymi: Turcja, Tunezja, Grecja, Hiszpania, Egipt wakacje 2022 z pewnością będą należały do niezapomnianych.

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content