Muzyka Chopina jeszcze przez kilka dni będzie rozbrzmiewać na warszawskich torach! Specjalny tramwaj chopinowski, uruchomiony 6 października z okazji XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, pozostanie w ruchu aż do niedzieli, 19 października. Decyzję o przedłużeniu kursów podjęto z powodu ogromnego zainteresowania mieszkańców i turystów.
To nie jest zwykły tramwaj – to mobilna sala koncertowa i podróż przez historię. Wnętrze wypełniają dźwięki fortepianu, a pasażerowie mogą posłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu młodych pianistów oraz poznać ciekawostki z życia kompozytora i jego związków z Warszawą.
🎶 Poniedziałek pełen muzyki – 13 października
Tego dnia na pasażerów czeka prawdziwa uczta dla melomanów. Wszystkie cztery kursy odbędą się z udziałem pianistów:
-
14:00
-
15:00
-
16:30
-
17:30
🚋 Harmonogram kursów 14–19 października
Od wtorku do niedzieli tramwaj kursuje według stałego rozkładu:
-
14:00 – kurs z pianistą
-
15:00 – kurs z pianistą
-
16:30 – kurs z varsavianistą
-
17:30 – kurs z pianistą
Trasa: Zajezdnia Wola – Wolska – Towarowa – Aleje Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Targowa – al. „Solidarności” – Wolska – Skierniewicka.
🎵 Muzyka i historia na torach
W tramwaju występują młodzi, utalentowani pianiści: Maciej Smoląg, Jan Nicewicz, Wojciech Kruczek, Paweł Wojciechowski, Józef Domżał, Margarita Latypova i Szymon Drabiński.
Każdy kurs o 16:30 to spotkanie z varsavianistą Markiem Bykowskim, znawcą życia i twórczości Chopina, który opowiada o muzycznych ścieżkach kompozytora w Warszawie.
Źródło: UM Warszawa
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco ➡️ WarsawCity.info – Twój przewodnik po Warszawie!
Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Napisz maila na redakcja@warsawcity.info
Jeśli cenisz to, co robimy, pomóż nam działać dalej — wesprzyj naszą działalność! 💛