Chirurg ogólny – Warszawa. Czym zajmuje się taki specjalista? Jakie dolegliwości leczy?

Urazy tkanek miękkich, żylaki kończyn dolnych, choroby i urazy narządów wewnętrznych układu trawiennego to zaledwie niewielka część problemów zdrowotnych, w przypadku których pomocy udzieli nam chirurg ogólny. Czym dokładnie zajmuje się wspomniany specjalista? Jakie zabiegi przeprowadza? Gdzie, w Warszawie, można skorzystać z pomocy wspomnianego lekarza?

Czym zajmuje się chirurgia?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym jest chirurgia. Chirurgia z greckiego oznacza cheir, co tłumaczymy jako ręka i ergon – czyn, praca, to jedna z gałęzi medycyny. To dziedzina koncentrująca się operacyjnym leczeniu chorób i urazów – zarówno narządów wewnętrznych, jak i tkanek czy naczyń krwionośnych.

Kim jest chirurg ogólny?

Czym natomiast zajmuje się chirurg ogólny. Ów specjalista zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz operacyjnym leczeniem uszkodzonych tkanek miękkich i twardych, a także postępowaniem przed- i pooperacyjnym. Do kompetencji chirurga ogólnego należy między innymi leczenie narządów wewnętrznych układu trawiennego, tkanki podskórnej i skóry, żylaków, zmian skórnych. Lekarz zapewnia pomoc w stanach zagrożenia życia, w przypadku wrodzonych deformacji i wad, chorób i urazów.

Oprócz omawianej dziś chirurgii ogólnej, wyróżniamy także chirurgię szczegółową, na przykład naczyniową czy bariatryczną.

Czym zajmuje się chirurg ogólny

Zakres obowiązków chirurga ogólnego jest bardzo szeroki. Wśród najczęstszych, przeprowadzanych przez chirurga ogólnego zabiegów, wymienić między innymi możemy:

  • usunięcie wyrostka robaczkowego
  • usunięcie przepukliny
  • usunięcie tarczycy
  • usuwanie ciał obcych w tkanek
  • wycięcie pęcherzyka żółciowego
  • leczenie oparzeń
  • operacyjne leczenie żylaków
  • leczenie proktologiczne
  • leczenie oparzeń.

Chirurg ogólny zajmuje się także przeprowadzaniem drobniejszych zabiegów, na przykład nacięciem ropnia, szyciem ran, usuwaniem zmian skórnych.

Chirurg ogólny w Warszawie – Ulekarzy

W Warszawie zlokalizowane jest centrum medyczne Ulekarzy. W centrum Pacjenci mają zapewnioną pomoc wielu specjalistów, w tym także chirurga ogólnego. Zakres świadczeń zdrowotnych z zakresu chirurgii ogólnej obejmuje między innymi: leczenie chorób naczyń krwionośnych, leczenie trudno gojących się ran i owrzodzeń, zabiegi w znieczuleniu miejscowym, usuwanie zmian guzowatych, opracowanie ran przewlekłych, leczenie wrastającego paznokcia. Centrum zlokalizowane jest na ulicy Bolkowskiej (Bemowo), w Warszawie.

Wśród innych specjalistów z opisywanego centrum medycznego znajdują się: chirurg naczyniowy, dermatolog, kardiolog, ginekolog, internista, ortopeda, pediatra i inni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Naturalny miód – słodki skarb natury

Miód od wieków zajmuje ważne miejsce w diecie ludzi na całym świecie. Jest nie tylko słodkim dodatkiem...

SELF | Renomowany Gabinet psychoterapii w Warszawie na dzielnicy...

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na psychoterapię jako drogę do poprawy swojego zdrowia psychicznego i jakości...
turmalin

Turmalin – klejnot szlachetny. Opis i magiczne właściwości

Turmalin cieszy się ogromną popularnością jako kamień szlachetny, który przez stulecia przyciągał uwagę swoimi niezwykłymi cechami. Jest...
zmiany-w-certyfikacji-wyrobow-medycznych-do-diagnostyki-in-vitro

Zmiany w certyfikacji wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro

Diagnostyka medyczna to jedno z kluczowych narzędzi współczesnej medycyny, pozwalające na szybką identyfikację chorób oraz monitorowanie stanu...

Soczewki kontaktowe – dobierz pod swój problem

Leczenie wzroku w ostatnich dekadach przeszło niejedną rewolucję. Zmieniły się bardzo mocno metody diagnostyki, a także leczenia i...
dom pogrzebowy warszawa

Wsparcie w organizacji pożegnań i opieka nad rodzinami w...

Role zakładów pogrzebowych w procesie żałoby są wielowymiarowe. Nie ograniczają się wyłącznie do technicznych aspektów organizacji pogrzebu,...