Chirurg ogólny – Warszawa. Czym zajmuje się taki specjalista? Jakie dolegliwości leczy?

Strona głównaBLOGZDROWIEChirurg ogólny - Warszawa. Czym zajmuje się taki specjalista? Jakie dolegliwości leczy?

Chirurg ogólny – Warszawa. Czym zajmuje się taki specjalista? Jakie dolegliwości leczy?

- Reklama -spot_img

Urazy tkanek miękkich, żylaki kończyn dolnych, choroby i urazy narządów wewnętrznych układu trawiennego to zaledwie niewielka część problemów zdrowotnych, w przypadku których pomocy udzieli nam chirurg ogólny. Czym dokładnie zajmuje się wspomniany specjalista? Jakie zabiegi przeprowadza? Gdzie, w Warszawie, można skorzystać z pomocy wspomnianego lekarza?

Czym zajmuje się chirurgia?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym jest chirurgia. Chirurgia z greckiego oznacza cheir, co tłumaczymy jako ręka i ergon – czyn, praca, to jedna z gałęzi medycyny. To dziedzina koncentrująca się operacyjnym leczeniu chorób i urazów – zarówno narządów wewnętrznych, jak i tkanek czy naczyń krwionośnych.

Kim jest chirurg ogólny?

Czym natomiast zajmuje się chirurg ogólny. Ów specjalista zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz operacyjnym leczeniem uszkodzonych tkanek miękkich i twardych, a także postępowaniem przed- i pooperacyjnym. Do kompetencji chirurga ogólnego należy między innymi leczenie narządów wewnętrznych układu trawiennego, tkanki podskórnej i skóry, żylaków, zmian skórnych. Lekarz zapewnia pomoc w stanach zagrożenia życia, w przypadku wrodzonych deformacji i wad, chorób i urazów.

Oprócz omawianej dziś chirurgii ogólnej, wyróżniamy także chirurgię szczegółową, na przykład naczyniową czy bariatryczną.

Czym zajmuje się chirurg ogólny

Zakres obowiązków chirurga ogólnego jest bardzo szeroki. Wśród najczęstszych, przeprowadzanych przez chirurga ogólnego zabiegów, wymienić między innymi możemy:

  • usunięcie wyrostka robaczkowego
  • usunięcie przepukliny
  • usunięcie tarczycy
  • usuwanie ciał obcych w tkanek
  • wycięcie pęcherzyka żółciowego
  • leczenie oparzeń
  • operacyjne leczenie żylaków
  • leczenie proktologiczne
  • leczenie oparzeń.

Chirurg ogólny zajmuje się także przeprowadzaniem drobniejszych zabiegów, na przykład nacięciem ropnia, szyciem ran, usuwaniem zmian skórnych.

Chirurg ogólny w Warszawie – Ulekarzy

W Warszawie zlokalizowane jest centrum medyczne Ulekarzy. W centrum Pacjenci mają zapewnioną pomoc wielu specjalistów, w tym także chirurga ogólnego. Zakres świadczeń zdrowotnych z zakresu chirurgii ogólnej obejmuje między innymi: leczenie chorób naczyń krwionośnych, leczenie trudno gojących się ran i owrzodzeń, zabiegi w znieczuleniu miejscowym, usuwanie zmian guzowatych, opracowanie ran przewlekłych, leczenie wrastającego paznokcia. Centrum zlokalizowane jest na ulicy Bolkowskiej (Bemowo), w Warszawie.

Wśród innych specjalistów z opisywanego centrum medycznego znajdują się: chirurg naczyniowy, dermatolog, kardiolog, ginekolog, internista, ortopeda, pediatra i inni.

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content