Bilety

Koncerty

Spektakle

Dla dzieci

Koncerty

Spektakle

Dla dzieci

Kabaret

Zwiedzanie

Strona głównaAktywna WarszawaOstatni etap zawodów kolarskiego Tour Bitwy Warszawskiej

Ostatni etap zawodów kolarskiego Tour Bitwy Warszawskiej

Finałowy etap kolarskiego Tour Bitwy Warszawskiej rozegra się w sercu Warszawy. W niedzielę, 24 sierpnia, kibice będą mogli podziwiać zmagania najlepszych zawodników w okolicach Starego Miasta i Powiśla. W związku z wydarzeniem ulice na trasie wyścigu zostaną zamknięte, a autobusy kursujące w tym rejonie pojadą trasami objazdowymi.

Kolarska elita ponownie zawita na Mazowsze, by rywalizować w prestiżowych zawodach UCI Tour Bitwa Warszawska 2025. Finałowa, licząca 100 kilometrów runda odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia, w samym centrum Warszawy. W zależności od kategorii, zawodnicy pokonają pętlę w Śródmieściu nawet kilkanaście razy.

Start i meta wyścigu zlokalizowane będą na Krakowskim Przedmieściu, tuż obok skweru Hoovera. Trasa prowadzić będzie ulicami: Miodową, Senatorską, przez plac Teatralny, Wierzbową, plac Piłsudskiego, Królewską, ponownie Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, Kopernika, Tamkę, Dobrą, Karową oraz wiaduktem Markiewicza z powrotem na Krakowskie Przedmieście.

W związku z organizacją zawodów, ulice wzdłuż trasy wyścigu będą zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach od 10:00 do 18:00. Do Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu – które w weekendy są tradycyjnie wyłączone z ruchu – dołączą tego dnia również inne ulice objęte trasą wyścigu:

  • Miodowa, od Kapucyńskiej do Podwale (możliwy będzie tylko dojazd do ulicy Podwale),
  • Senatorska, od Miodowej do Bielańskiej,
  • Wierzbowa,
  • Fredry,
  • plac Piłsudskiego,
  • Moliera,
  • Focha,
  • Tokarzewskiego-Karaszewicza,
  • Królewska, od placu Małachowskiego do Krakowskiego Przedmieścia (z możliwością dojazdu do hotelu Sofitel),
  • Świętokrzyska, od Mazowieckiej do Kopernika (możliwy dojazd do ulicy Kubusia Puchatka),
  • Kopernika, pomiędzy szpitalem dziecięcym a ulicą Tamka,
  • Tamka, od Kopernika do Dobrej,
  • Zajęcza, od Wybrzeża Kościuszkowskiego do Topiel,
  • Topiel, od Zajęczej do Tamka,
  • Kruczkowskiego, od Czerwonego Krzyża do Tamka,
  • most Świętokrzyski, jezdnia w stronę centrum (możliwy dojazd do ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie),
  • Dobra, od ulicy Tamka do Karowej,
  • Karowa, od Dobrej do Krakowskiego Przedmieścia.

W tych godzinach ulica Niecała nie będzie miała połączenia z Wierzbową, a na Canaletta zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Dla mieszkańców Powiśla powstanie „śluza”, umożliwiająca wyjazd. Policjancie będą przepuszczali kierowców jadących Browarną przez skrzyżowanie z Karową, na wprost do Furmańskiej.

Dodatkowo na wszystkich ulicach na trasie rywalizacji przez całą niedzielę będzie obowiązywał zakaz parkowania z możliwością odholowania pojazdów na koszt właściciela. Samochodów nie będzie można zostawić również na parkingu na placu Teatralnym.

W czasie wyścigu kolarskiego objazdami pojadą autobusy linii: 100, 106, 107, 111, 116, 118, 127, 128, 162, 175, 178, 180, 503, 518. Więcej informacji na temat kursowania komunikacji miejskiej na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, darmowe wydarzenia Warszawa, weekend w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Wydarzenia Warszawa - Co, Gdzie, Kiedy?

Dziel się z innymi informacjami na temat najciekawszych wydarzeń w Warszawie - GRUPA OTWARTA - każdy może dodać wydarzenie!

- REKLAMA - pozycjonowanie stron warszawa pozycjonowanie stron warszawa
- REKLAMA - tworzenie stron internetowych tworzenie stron internetowych

Najnowsze wydarzenia