2 mecze Reprezentacji Polski na PGE Narodowym

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma do zrealizowania jeden cel. Aby awansować do turnieju EURO2024, drużyna Michała Probierza musi zapewnić sobie triumf nad naszymi południowymi sąsiadami. Mecz pomiędzy Polską a Czechami odbędzie się w piątek, 17 listopada na PGE Narodowym. Ponadto we wtorek 21 listopada odbędzie się towarzyski mecz z Łotwą. Szybki i sprawny transport na stadion i ze stadionu zapewni warszawski transport publiczny.

Wciąż jest promyk nadziei na udział reprezentacji Polski w przyszłorocznym turnieju EURO2024. Aby to jednak osiągnąć, nasi zawodnicy muszą zapewnić sobie zwycięstwo w piątkowym meczu z Czechami. W takiej sytuacji ważne jest, aby kibice zapewniali niezachwiane wsparcie podopiecznym Michała Probierza. Na PGE Narodowy najwygodniej dojechać metrem – pociągi linii M2 przyjeżdżają na stację co kilka minut. Dodatkowo w pobliżu stadionu zatrzymują się pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sprawny dojazd zapewniają także tramwaje kursujące przez Most Józefa Poniatowskiego oraz autobusy. Kibice będą mieli równy komfort dotarcia na PGE Narodowy na wtorkowy mecz towarzyski z Łotwą.

Osobom posiadającym bilety na mecze, zaproszenia i akredytacje wydane przez UEFA przysługuje bezpłatny przejazd pojazdami Warszawskiego Transportu Miejskiego, takimi jak autobusy, tramwaje, metro, SKM i pociągi Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w strefie biletowej ZTM 1, a także Parkuj i Go. W zależności od konkretnego meczu, na którym biorą udział, kibice mają prawo do tych przywilejów od piątku 17 listopada od godziny 6:00 do soboty 18 września z zakończeniem o godzinie 1:00 lub od wtorku 21 listopada od godziny 6:00 00:00 do środy 22 listopada, zakończenie o godzinie 1:00. Ponadto bilety ZTM i Kolei Mazowieckich będą wzajemnie honorowane. Strona Warszawskiego Transportu Miejskiego jest właściwym miejscem, aby uzyskać bardziej szczegółowe zrozumienie tego tematu.

Zmiany w organizacji ruchu i zarządzaniu parkingami.

Przed obydwoma meczami o godzinie 18:30 wstęp na Saską Kępę będzie ograniczony. Do godziny 20:45 wyłączony zostanie ruch indywidualny z określonych obszarów, m.in. Aleja Poniatowskiego, Aleja Waszyngtona, ul. Społecznej, Aleja Naszeny i ul. Wał Miedzeszyński oraz Aleja Nasze, ul. Afrykańskiej i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyły osób posiadających SK ID, taksówek i pojazdów dwukołowych. Autobusy Warszawskiej Komunikacji Miejskiej będą kursować bez zmian.

W pewnych okolicznościach policja może zakazać wjazdu do określonych dróg. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej od Zamościa do Wybrzeża Szczecińskiego następujące linie autobusowe o numerach 102, 125 i 202 zostaną przekierowane ulicami Targową i Kijowską, kończąc na Dw. Wschodniego (Kijowska) od godz. 18.30. aż do zakończenia meczów. Natomiast autobusy linii 146 i 147 pojadą trasą Wybrzeża Szczecińskiego i Zamościa.

W przypadku zamknięcia ulic Sokoła, Zamościa i Zamoyskiego, przekierowane zostaną linie autobusowe nr 102, 125, 135, 146, 147, 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą kursować ulicami Targową i Kijowską aż do Dw. Końcówka Wschodnia (Kijowska). Autobus 135 będzie kursował ulicą Targową, natomiast autobusy 146 i 147 pojadą Aleją Zieleniecką.

Źródło: www.um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content