Bilety

Koncerty

Spektakle

Dla dzieci

Koncerty

Spektakle

Dla dzieci

Kabaret

Zwiedzanie

Strona głównaAktywna Warszawa16 marca, dzielnica Bemowo zaprasza do udziału w pierwszej edycji biegu BeMore5K

16 marca, dzielnica Bemowo zaprasza do udziału w pierwszej edycji biegu BeMore5K

W niedzielę, 16 marca, dzielnica Bemowo zaprasza do udziału w pierwszej edycji biegu BeMore5K. Podczas rywalizacji będzie zamknięty fragment jezdni ulicy Powstańców Śląskich w stronę Połczyńskiej oraz część ulicy Radiowej. Kierowcy i pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego pojadą objazdem.

BeMore5K to nowa propozycja dla sympatyków biegów ulicznych

BeMore5K to nowa propozycja dla sympatyków biegów ulicznych. Atestowana, pięciokilometrowa trasa będzie sprzyjała osiąganiu rekordów życiowych. Start i meta zawodów zostaną zlokalizowane w pobliżu Urzędu Dzielnicy Bemowo. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na ulicy Powstańców Śląskich i pobiegną nią do ulicy Radiowej. Tam skręcą w kierunku Wojskowej Akademii Technicznej, a następnie zawrócą kilkadziesiąt metrów przed ulicą Ebro. Do mety wrócą tą samą drogą.

Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 11:00, a biegacze na pokonanie trasy będą mieli 45 minut. Zawody będą miały rangę Otwartych Mistrzostwa Polski.

Więcej informacji o imprezie oraz zapisy na stronie bemore5k.pl.

Przygotowania linii startu

Przygotowania linii startu i mety rozpoczną się o godzinie 8:00. Wówczas zostanie zamknięta jezdnia Powstańców Śląskich w stronę Połczyńskiej, pomiędzy ulicami Dywizjonu 303 a Górczewską. Kierowcy jadący ulicą Powstańców Śląskich od alei Reymonta, na skrzyżowaniu z ulicą Radiową, będą mieli o jeden pas do jazdy prosto mniej. Zaraz za torami tramwajowymi będą kierowani w prawo, w ulicę Dywizjonu 303. Dalej będą mogli przejechać wyłącznie mieszkańcy Bolkowskiej i Pełczyńskiego. Z kolei wyjazd z tych dwóch ulic będzie możliwy wyłącznie w kierunku Lotniska Bemowo.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała aż do zakończenia imprezy, czyli do godziny 13:00.

Zmiany w ruchu

Pozostałe zmiany w ruchu zostaną wprowadzone na pół godziny przed startem, czyli o godzinie 10:30. Wówczas jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca w stronę Połczyńskiej zostanie zamknięta już na skrzyżowaniu z Radiową. Z kolei Radiowa będzie nieprzejezdna od ronda Adamieckiego do Powstańców Śląskich. Kierowcy wrócą na te ulice o godzinie 12:00.

Ulice Hery i Pełczyńskiego stracą połączenie z Powstańców Śląskich. Zamknięte zostaną również wszystkie wyjazdy z osiedli dochodzących do wyłączonych fragmentów Powstańców Śląskich i Radiowej oraz łączące się bezpośrednio z trasą biegu.

Nad bezpieczeństwem ruchu, na najważniejszych skrzyżowaniach, będą czuwali policjanci. Piesi przejdą przez trasę biegu wyłącznie w miejscach i w czasie wskazanym przez służby porządkowe.

Podczas zawodów jezdnia ulicy Powstańców Śląskich w stronę alei Reymonta będzie cały czas przejezdna.

WTP na trasach objazdowych

Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim autobusów linii 122 i 523 jadących w kierunku pętli Os. Górczewska i PKP Olszynka Grochowska. W godzinach 8:00-10:00, a później od 12:00 do 14:00 autobusy 122 z Wrocławskiej skręcą w prawo, w Radiową. Później od Starego Bemowo, już razem z autobusami 523, będą jechały objazdem ulicami Kaliskiego i Lazurową do Górczewskiej.

W godzinach 10:00-12:00 trasa tramwajów linii 20 zostanie skrócona do pętli Koło, a autobusów 220 do pętli Stare Bemowo. W tym czasie autobusy 122 zmienią objazd. Z Wrocławskiej skręcą w Radiową, ale w lewo. Następnie pojadą Dywizjonu 303 do Ciołka i Górczewskiej. 523 wciąż będą kursowały ulicami Kaliskiego i Lazurową.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco: wydarzenia Warszawa, wiadomości Warszawa z ostatniej chwilidarmowe wydarzenia Warszawa, weekend w Warszawie.

Na naszej stronie warsawcity.info możesz również zakupić 🎫 bilety na wydarzenia w Warszawie.

📣 DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU 📣 Bądź częścią naszej społeczności 👉 dziel się z innymi informacjami na temat najciekawszych wydarzeń w Warszawie 🎊🎉 GRUPA OTWARTA – każdy może dodać wydarzenie!🫵 Wydarzenia Warszawa – Co, Gdzie, Kiedy?
Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Napisz maila na redakcja@warsawcity.info

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Wydarzenia Warszawa - Co, Gdzie, Kiedy?

Dziel się z innymi informacjami na temat najciekawszych wydarzeń w Warszawie - GRUPA OTWARTA - każdy może dodać wydarzenie!

- Reklama -
20,019FaniLubię
1,209ObserwującyObserwuj
104ObserwującyObserwuj
316SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze wydarzenia

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
- Reklama -