Jak stworzyć i zorganizować swój pierwszy webinar?

Strona głównaBLOGE-MARKETINGJak stworzyć i zorganizować swój pierwszy webinar?

Jak stworzyć i zorganizować swój pierwszy webinar?

- Reklama -spot_img

Prowadzenie webinaru jest nadal jedną z najważniejszych – jeśli nie nieco zniechęcających – taktyk angażowania obecnych odbiorców, budowania nowej i rozwijania firmy w Internecie.

Zwłaszcza w tej nowej erze pracy w domu, wydarzenia online rozmnożyły się, przy trzykrotnym wzroście liczby odbiorców webinarów odnotowanych w 2020 r. w porównaniu z 2019 r.

Jeśli sama wzmianka o webinarze doprowadza Cię do zimnego potu, nie jesteś sam. Webinary mogą być bardzo przerażające, jeśli nigdy wcześniej ich nie tworzyłeś i nie prowadziłeś.

Ale weź kilka oddechów. Zrelaksuj się. Zachowaj spokój.

Jesteśmy tutaj, aby to dla Ciebie opisać i upewnić się, że jesteś wyjątkowo przygotowany na zorganizowanie swojego pierwszego webinaru.

Czym właściwie jest webinar?

Webinar to po prostu warsztaty wideo lub prezentacja. Często jest na żywo (ale nie zawsze) i zwykle jest interaktywny i w dużej mierze nieskryptowany.

Nie chodzi o to, żeby sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać uczestnikowi webinaru. Chodzi o dostarczanie informacji i porad, aby zachęcić i zainspirować odbiorców do samodzielnego rozwiązywania problemów. Oczywiście nie ma nic złego w promowaniu swojej usługi i produktu gdzieś po drodze, ale uczynienie tego głównym celem nie będzie dobrze odbierane przez większość odbiorców.

Nasze podejście: Najlepszy marketing webinarowy skupia się na budowaniu świadomości marki i zaangażowania wśród uczestników, a nie na twardej sprzedaży.

Dlaczego warto zorganizować webinar?

Oto kilka ważnych powodów, dla których warto zorganizować swój pierwszy webinar:

Są tanie i łatwe

Po pierwsze, webinary są o wiele mniej kłopotliwe, niż się wydaje. Tworzenie ich jest stosunkowo proste, o ile znajdziesz odpowiednie oprogramowanie hostingowe i masz dobrą strategię. To powiedziawszy, nadal będziesz musiał włożyć ciężką pracę, aby odnieść sukces.

Można je również wykonać przy skromnym budżecie, używając tylko smartfona. Tak więc, chociaż możesz wyskoczyć i kupić cały fantazyjny sprzęt, absolutnie nie ma powodu, dla którego nie możesz tego zrobić przy najmniejszym budżecie.

Tworzą świetne wiecznie aktualne treści

W dzisiejszych czasach wiele treści wizualnych jest tutaj dzisiaj, a jutro zniknie, ale wiecznie aktualne webinarium może trwać i trwać!

Jeśli nagrasz swój webinar, możesz go ponownie wykorzystać w przyszłości, przesyłając go ponownie lub przeznaczając go dla różnych odbiorców.

Na przykład możesz spróbować podzielić webinar na mniejsze części i opublikować je w serii w mediach społecznościowych lub na blogu. Możesz też umieścić go w całości na swojej stronie internetowej, aby można go było pobrać w zamian za zapisanie się do newslettera.

Dodają wartość

Dostarczając coś pouczającego, wartościowego i wysokiej jakości, oboje pomagacie swoim klientom rozwiązać problem, jednocześnie promując własną markę. Jest to korzystne dla obu stron.

Niezależnie od tego, czy demonstrujesz swój najnowszy produkt, czy edukujesz na temat określonej techniki lub problemu, upewnij się, że skupiasz się na rzeczywistych, a nie postrzeganych potrzebach odbiorców. Oprócz mediów społecznościowych, treści interaktywne, takie jak webinarium na żywo, to dobry sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami i potencjalnymi klientami.

Webinaria nie tylko pomagają nadać Twojej marce ludzką twarz — są świetnym sposobem na pokazanie klientom, jak zajrzeć za kurtynę — ale mogą również sprawić, że staniesz się liderem w swojej branży.

Dostarczając odbiorcom praktycznych wskazówek i cennej wiedzy, możesz stać się autorytetem, a nie tylko kolejną marką.

Webinary mogą zwiększyć konwersje

Niezależnie od tego, czy celem Twojego webinaru jest bezpośrednie zwiększenie przychodów, czy też konwersje są szczęśliwym produktem ubocznym, istnieją dobre dowody na to, że webinary mają świetny zwrot z inwestycji.

Stając się autorytatywną, godną zaufania marką i docierając do odbiorców bardziej bezpośrednio, możesz spodziewać się wzrostu sprzedaży w swojej witrynie.

Może Cię zainteresować:

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content