Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka w WordPressie (metody 4)

Strona głównaBLOGE-MARKETINGJak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka w WordPressie (metody 4)

Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka w WordPressie (metody 4)

- Reklama -spot_img

Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka w WordPressie? Jeśli chodzi o marketing witryny WordPress, udostępnianie postów na Facebooku może być potężną metodą. Czasami jednak ta platforma społecznościowa może błędnie wyświetlać Twoje obrazy. Jeśli zmagasz się z naprawieniem problemu z nieprawidłową miniaturą na Facebooku, prawdopodobnie rozumiesz, jaki może to być ból głowy.

Na szczęście ten problem nie jest czymś, czego nie może rozwiązać małe rozwiązywanie problemów. Stosując kilka wypróbowanych i sprawdzonych rozwiązań, możesz naprawić nawyk Facebooka polegający na wyświetlaniu niewłaściwej miniatury podczas udostępniania posta.

W tym artykule omówimy kilka powodów, dla których możesz napotkać problem z nieprawidłową miniaturą na Facebooku. Następnie przeprowadzimy Cię przez cztery różne metody rozwiązania tego problemu. Więc zanurkujmy od razu!

Dlaczego możesz zobaczyć błąd nieprawidłowej miniatury na Facebooku
Posiadanie własnej strony internetowej to dopiero początek solidnej strategii marketingowej. Platformy społecznościowe mogą pomóc Ci osiągnąć niezliczone cele. Mogą na przykład pomóc w dotarciu do nowych rynków, zwiększeniu ruchu i rozwoju firmy. Z przewidywanymi 307,34 milionami użytkowników do 2022 r. Facebook oferuje ogromną potencjalną publiczność. W związku z tym prawdopodobnie udostępniłeś kilka postów WordPress na platformie.
Jednak Facebook nie jest doskonały. Możesz zauważyć, że starannie wybrany obraz nie jest tym, który pojawia się w Twoim poście. Zgadza się: natknąłeś się na przerażający błąd nieprawidłowej miniatury Facebooka.
Istnieje kilka powodów, dla których możesz napotkać ten problem. Po pierwsze, może wystąpić problem z tagiem Open Graph (OG) Twojego posta. Informuje Facebooka, które części treści WordPress powinien udostępniać.

W związku z tym nieprawidłowy lub brakujący tag może spowodować, że Facebook udostępni niewłaściwy obraz. Ten błąd występuje częściej, jeśli polecane zdjęcie jest mniejsze niż inne zdjęcia w tym samym poście.

Możesz również mieć problem z buforowaniem. Jeśli program wywołuje nieaktualne informacje, może to oznaczać, że pobiera stary obraz, który jest już nieaktualny.

Wreszcie, może wystąpić problem z siecią dostarczania treści (CDN). Błędy z CDN stoją za niezliczonymi problemami WordPressa, w tym z zakazanym błędem 403.

Bez względu na przyczynę, możesz być pewien, że nie jesteś bezsilny. Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby poprawić swój obraz na Facebooku.

Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka w WordPressie

Użyj Yoast SEO, aby dostosować ustawienia społecznościowe

Dedykowana zakładka mediów społecznościowych zapewnia prosty sposób na naprawienie tego błędu. Możesz go również użyć do ulepszenia optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Przy tak praktycznych funkcjach nic dziwnego, że Yoast SEO jest jedną z najpopularniejszych wtyczek WordPress. Opcje SEO są szczególnie potężne, ale na razie skupimy się tylko na tym, jak program może naprawić błąd miniatury. Najpierw upewnij się, że zainstalowałeś i aktywowałeś wtyczkę Yoast. Następnie możesz jak zwykle napisać swój post. Następnie przewiń w dół do dołu strony i przejdź do zakładki Social Yoast. Tam znajdziesz opcję Wybierz obraz. Kliknij ten przycisk. Będziesz wtedy mógł przesłać obraz lub wybrać jeden ze swojej galerii. Zaktualizuj post, a problem powinien zostać naprawiony.

Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka w WordPressie
Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka w WordPressie

Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka  – użyj AIOSEO do kalibracji SEO

Jeśli Yoast SEO nie rozwiązało problemu (lub wolisz inną wtyczkę SEO), możesz również wypróbować AIOSEO. Jest to potężna platforma, która może pomóc naprawić błąd nieprawidłowej miniatury i wspiąć się na szczyt wyników wyszukiwania.

Podobnie jak w przypadku Yoast SEO, będziesz chciał zacząć od instalacji i aktywacji AIOSEO. Następnie napisz swój post tak, jak zwykle, i przewiń w dół, gdy skończysz.

Przejdź do zakładki Społeczności AIOSEO. Następnie znajdź pole oznaczone jako Źródło obrazu. Kliknij go, aby wyświetlić menu rozwijane.

Tutaj masz dwie opcje: wyróżniony obraz lub obraz z pola niestandardowego. Wybranie pierwszego wyboru spowoduje wyświetlenie polecanego obrazu Twojego posta jako miniatury. Z drugiej strony wybranie niestandardowego obrazu pozwoli Ci użyć dowolnego elementu multimedialnego. Każda opcja powinna rozwiązać problem.

Kiedy skończysz, pamiętaj o zapisaniu swojej pracy. Następnie jeszcze raz sprawdź swój post na Facebooku. Powinien teraz pokazywać prawidłową miniaturę. Jeśli nadal masz problemy, przejdź do następującej metody.

Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka – użyj narzędzia do debugowania Facebooka

Wróćmy do tych tagów OG, o których wspominaliśmy wcześniej. Są częścią problemu związanego z Facebookiem, więc musimy zagłębić się w samą platformę i wyczyścić pamięć podręczną. Na szczęście debugger Facebooka to ułatwia.

Zanim zaczniemy, poświęć chwilę, aby upewnić się, że pamięć podręczna WordPressa jest wyczyszczona. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z pierwszym krokiem naszego artykułu na temat naprawy błędu odświeżania strony logowania WordPress.

Następnie przejdź do witryny debugera udostępniania na Facebooku. Wprowadź w polu adres URL nieprawidłowo działającego wpisu WordPress. Następnie kliknij Debuguj.

Powinieneś wtedy zobaczyć listę metryk postu. Po załadowaniu znajdź przycisk Scrape Again u góry.

Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka
Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka

Kliknięcie go spowoduje, że platforma ponownie sprawdzi Twój post pod kątem zaktualizowanego obrazu miniatury. Pamiętaj, że być może będziesz musiał zrobić to dwa razy, aby w pełni rozwiązać błąd nieprawidłowej miniatury Facebooka.

Jak naprawić problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka – ręczne przesyłanie miniatury z Facebooka

Podsumujemy wszystko metodą szybkiej naprawy. Postawmy sprawę jasno: to nie rozwiąże podstawowego problemu. Jeśli potrzebujesz naprawić post, wykona to zadanie. Niemniej jednak, jeśli poświęcasz się promowaniu swojego bloga w mediach społecznościowych, zdecydowanie zalecamy powrót i wypróbowanie innych metod później. Najpierw udostępnij post na Facebooku jak zwykle. Gdy zauważysz nieprawidłową miniaturę, edytuj post. Następnie kliknij zieloną ikonę zdjęcia na ekranie edycji.
Będziesz wtedy mógł wybrać właściwy obraz. Po podjęciu decyzji powinien automatycznie zastąpić stary.
Może Cię zainteresować:
- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content