7 najlepszych praktyk dotyczących kupowania dobrej nazwy domeny

Strona głównaBLOGE-MARKETING7 najlepszych praktyk dotyczących kupowania dobrej nazwy domeny

7 najlepszych praktyk dotyczących kupowania dobrej nazwy domeny

- Reklama -spot_img

Jeśli chcesz prowadzić swoją kolejną małą firmę całkowicie online, wybór odpowiedniej domeny jest niezbędny. Będziesz musiał opracować strategię, przeprowadzić badania rynkowe i, oczywiście, przeprowadzić burzę mózgów z mnóstwem pomysłów. Zamiast więc zasięgać porady wujka, który jest „naprawdę mądry w posługiwaniu się komputerami”, oto siedem najlepszych praktyk dotyczących kupowania dobrej nazwy domeny.

Najlepsza domena to “twojadomena.pl”

Pomimo setek nowych rozszerzeń domen najwyższego poziomu, które pojawiły się na rynku w ostatnich latach, domena.pl nadal króluje pod względem ogólnej rozpoznawalności marki i ruchu w sieci wyszukiwania. W rzeczywistości tylko 12 z 50 najlepszych domen korzysta z domen innych niż dot-com — takich jak .org i .net — a tylko garstka korzysta z nowej domeny TLD! Nie oznacza to, że Twoja firma jest skazana na porażkę, jeśli wybierzesz mniej tradycyjne rozszerzenie domeny. Po prostu zaplanuj zwiększenie wydatków marketingowych, jeśli wybierzesz coś takiego jak .hiphop, .kuchnia lub .studio.

Pomyśl o słowach kluczowych i lokalizacji

Jeśli prowadzisz lokalną firmę, staranie się, aby Twoje usługi były widoczne dla społeczności za pomocą regionalnych lub opisowych słów kluczowych, to solidny plan. Chociaż wielu lokalnych właścicieli firm mogło już skorzystać z tej metody w Twojej okolicy, możesz przyjrzeć się odmianom grupowania słów kluczowych, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie, które nadal działa na Twoją korzyść. W zależności od budżetu możesz rozważyć zakup podobnych odmian nazwy domeny i przekierowanie ich do Twojej witryny.

Jeśli Twoja domena jest zgodna z podstawowymi zasadami języka polskiego, zrobiłeś już krok we właściwym kierunku. Pomyśl o scenariuszu prezentacji Twojej firmy w trybie offline potencjalnym klientom. Jeśli kupią Twoją ofertę, następnym krokiem będzie przejście do Twojej witryny. Jeśli Twoja domena używa slangu lub nietradycyjnej pisowni, zablokowałeś już potencjalnego klienta, co może mieć negatywny wpływ na Twoją firmę

Prosta nazwa, która będzie łatwa do zapamiętania

Zachowaj prostą nazwę domeny tak by było łatwo ją zapamiętać. Nawet jeśli twój pomysł może być najwspanialszą rzeczą od czasu krojonego chleba, powinieneś go zawęzić, jeśli ma więcej niż trzy sylaby.

Poczta pantoflowa jest nadal – i zawsze będzie – jednym z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych dla Twojej małej firmy. Jeśli nazwa Twojej domeny brzmi jak bełkot, potencjalni klienci prawdopodobnie też nie będą wiedzieć, jak ją przeliterować.

Dodawanie cyfr lub myślników do nazwy domeny jest jak informowanie kogoś o swoim adresie e-mail. Nieuchronnie będą popełniane błędy i zwykle kończy się to koniecznością ich zapisania. Ale nawet jeśli jesteś w stanie zdobyć domenę bez myślników, doświadczeni właściciele domen często kupują również dzielone na łączniki odmiany swojej domeny podstawowej — na wypadek, gdyby konkurencja chciała zakupić domenę z tą samą nazwą ale innym rozszerzeniem.

Pomysły na burzę mózgów i domeny z potencjałem

Teraz czas na zabawną część. Wymyśl 20 nazw domen, które lubisz, pamiętając o najlepszych praktykach, które opisaliśmy powyżej. Następnie wyszukaj każdą z tych nazw za pomocą naszego narzędzia wyszukiwania domen. Jeśli zauważysz, że domena jest już zajęta przez legalną firmę, umieść to na dole listy. Jeśli trafisz na domenę z katalogami generycznymi, grafiką „w budowie” lub po prostu pustą stroną, możesz zobaczyć, kto jest właścicielem domeny i spróbować skontaktować się z nim w sprawie potencjalnej sprzedaży. Możesz też wyciągnąć tezaurus i wymyślić jeszcze kilka pomysłów.

Przy wyszukiwaniu odpowiedniej nazwy dla siebie może Ci pomóc aftermarket.pl

Liczba dostępnych nazw domen premium powoli spada z powodu zwiększonego dostępu do Internetu na całym świecie. Ponadto liczba sporów dotyczących nazw domen rośnie w zastraszającym tempie. W 2016 roku było więcej sporów niż w poprzednich 10 latach łącznie. Więc im dłużej czekasz z zakupem domeny, tym mniejsze masz szanse na zdobycie tej, której faktycznie chcesz.

Jak większość rzeczy w życiu, znalezienie odpowiedniej domeny sprowadza się do dobrego przygotowania. A teraz wykonałeś pracę nóg. Wiesz, co składa się na dobrą domenę, masz 20 pomysłów, które mogą sprawdzić się w Twojej firmie, i wiesz, gdzie sprawdzić dostępność.

W końcu, co kryje się w nazwie? Jednym słowem: wszystko.

Może Cię zainteresować:


Polecamy również śledzić wydarzenia Warszawa  – gdzie znajdziesz kalendarz aktualnych wydarzeń, które odbywają się w Warszawie. Do wyboru masz wiele ciekawych propozycji: muzea w Warszawie, kina w Warszawie, gdzie zjeść w Warszawie, parki w Warszawie, teatry w Warszawie, weekend w Warszawie, dzieje się w Warszawie.

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content